PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Alkomatów profesjonalnych

TOP 5 Alkomatów profesjonalnych

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Promiler ALP-1Promiler ALP-11590 zł
2Alkohit X100Alkohit X100849 zł
3C4 Development Alcovisor Mark X+C4 Development Alcovisor Mark X+789 zł
4Promiler AL9000Promiler AL9000695 zł
5Promiler ALC-2Promiler ALC-2649 zł
TOP 5 Alkomatów profesjonalnych

Wybieramy profesjonalne alkomaty. Wśród TOP 5 znalazły się alkomaty dla firm, które sprawdzą się przy prowadzeniu wielu pomiarów w krótkim czasie. Przedstawione modele posiadają atesty i certyfikaty, a niektóre z nich używane są przez służby mundurowe np. policję. Alkomaty o dużej precyzji i wysokiej jakości.

Wszystko jest dla ludzi, ale pewności nigdy za wiele. Jeśli zdarzyło Wam się trochę przesadzić z imprezą minionego wieczoru, lub nie jesteście pewni czy ktoś będący obok Was powinien wybrać się w drogę czy do pracy – warto to sprawdzić.

Alkomaty, to proste urządzenia mierzące stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. W rankingach alkomatów od Videotestów znajdziemy tańsze modele osobiste, które dają nam pewien ogląd sytuacji, a także profesjonalne i dokładne alkomaty. Dziś skupimy się właśnie na tych drugich.

Dlaczego warto wybrać alkomat profesjonalny?

W czym jest lepszy od tańszych alkomatów osobistych i jednorazowych?

  • Przede wszystkim alkomaty profesjonalne wykorzystują sensor elektrochemiczny, który nie wymaga tak częstej kalibracji jak półprzewodnikowy – stosowany zazwyczaj w tańszych alkomatach. Dzięki temu oszczędzamy czas na kalibrację, a także pieniądze na jej wykonanie.
  • Kolejny aspekt, to oczywiście dokładność. Kilka prezentowanych w tekście alkomatów ma atesty zezwalające na używanie ich przez np. policję. Precyzja pomiarów takim urządzeniem jest zatem najwyższej jakości. Gdy zależy nam na 100% pewności co do stanu trzeźwości – alkomat profesjonalny nas nie zawiedzie.
  • Na koniec warto wspomnieć o dodatkowych możliwościach. Krótszy czas przygotowania do pomiaru (nawet o kilkanaście sekund), możliwość zapisu pomiarów i przesłania ich np. do komputera czy drukarki. Takie funkcje przydadzą się m.in. w zakładach pracy, gdzie pracownicy regularnie poddawani są badaniu alkomatem.

Profesjonalny alkomat sprawdzi się m.in. w zakładzie pracy

Jaki alkomat profesjonalny?

Jeśli chcesz kupić dobry alkomat do firmy lub precyzyjny alkomat do dokładnego pomiaru w domu, to poniżej umieściliśmy pięć najwyżej klasy urządzeń. Cenowo przewyższają one oczywiście tanie alkomaty osobiste, ale jakościowo zdecydowanie są tego warte.

Oczywiście na rynku są jeszcze nowocześniejsze urządzenia, których cena potrafi przekroczyć nawet 3000 zł, ale chcieliśmy zaprezentować głównie alkomaty, które mimo wysokiej jakości nie mają kosmicznych cen.

Promiler ALP-1

O klasie tego urządzenia niech świadczy to, że zdobył atesty służb mundurowych i stosuje się go m.in. w Japonii czy USA. Ten profesjonalny alkomat z wytrzymałym sensorem, to jeden z rynkowych liderów. Jedna kalibracja urządzenia pozwala na przeprowadzenie nawet 2500 kontroli lub 12 miesięcy pracy.

Promiler ALP-1 pozwala na 2500 pomiarów na jednej kalibracji

ALP-1 zapamiętuje na karcie SD dane ostatnich 500 pomiarów. Można je za pomocą kabla USB przesłać do komputera. Jeśli kupimy dodatkowy adapter, to możemy również korzystać z bezprzewodowej drukarki.

Promiler ALP-1 plusy i minusy:

+ Do 2500 pomiarów bez kalibracji

+ Najwyższej jakości sensor

+ Precyzja pomiaru (0.000 do 2.000 mg/l z dokładnością do 0.01 mg/l)

+ Nie wymaga ustnika (można korzystać z ustników jednorazowych)

+ Badanie stężenia alkoholu w płynie

+ Zapis 500 pomiarów

- Zdecydowanie najdroższy z prezentowanych alkomatów

Alkohit X100

Profesjonalny alkomat dla firm. Alkohit X100 oferuje szybki czas pracy – do 180 pomiarów w 30 minut. Ma bardzo dobry zakres badania – do 3.000 mg/l (ok. 6.3 ‰). Równie imponująco prezentuje się jego dokładność. Umożliwia zgranie kilku tysięcy pomiarów na komputer. Kalibrację zaleca się raz na 12 miesięcy, lub częściej – przy intensywnym użytkowaniu.

Alkohit X100 sprawdzi się w firmach i podczas imprez masowych

W przypadku tego alkomatu pomiaru dokonujemy z ustnikiem (obracającym się o 360 stopni) lub za pomocą bezdotykowego lejka. Ten model posiada bluetooth i wytrzymałą baterię, co zwiększa jego funkcjonalność. Stworzony do masowych kontroli.

Alkohit X100 plusy i minusy:

+ Dokładność pomiaru (0.000 do 3.000 mg/l z dokładnością do 0.001 mg/l)

+ Szybki czas pracy

+ Możliwość badania z ustnikiem lub bez

+ Duża pojemność zapisu danych

+ Bluetooth

+ Wytrzymała bateria

- Brak

C4 Development Alcovisor Mark X+

Kolejne urządzenie, którego jakość jest bardzo zbliżona do alkomatów policyjnych. Alcovisor Mark X+ oferuje dwa tryby pomiaru: dokładny – gdy zależy nam na idealnym wyniku i szybki – gdy chcemy w krótkim czasie poznać przybliżoną wartość. Pozwala to skutecznie przeprowadzać masowe kontrole, a także uzyskać precyzyjną wartość jednorazowego badania.

C4 Development Alcovisor Mark X+ oferuje dwa tryby pomiaru

Ten model – podobnie jak Alkohit – może pomieścić w bazie kilka tysięcy badań (z informacją o wybranym trybie pomiaru). Do samego badania używa się ustnika bądź nakładki lejkowej. Kalibrację należy wykonywać w zależności od zużycia, nie rzadziej niż raz w roku.

C4 Development Alcovisor Mark X+ plusy i minusy:

+ Dwa tryby pomiaru – dokładny i szybki

+ Możliwość badania ustnikiem lub lejkiem

+ Dokładność pomiaru (0.000 do 3.000 mg/l z dokładnością do 0.001 mg/l)

- Brak dokładnego określenia żywotności sensora

- Brak łączności z komputerem

Promiler AL9000

Rozwiązanie dobre dla osób ceniących sobie dokładność. Profesjonalny alkomat firmy Promiler, to solidna konstrukcja, dobry sensor i precyzyjne wyniki prowadzonych pomiarów. Zastosowane w nim podzespoły zbliżone są do najlepszych „policyjnych” alkomatów, a przy tym jest sporo tańszy.

Promiler AL9000 jest skuteczny jak policyjne alkomaty

AL9000 daje możliwość podłączenia do komputera w celu zgrania danych. Ma też dobry zakres pomiaru – do 4 promili. Jeśli chodzi o kalibrację, to producent określa przedział użyć na 1500-2000 (ilość wykonanych badań zachowuje się w pamięci urządzenia). Nie rzadziej niż raz na 12 m-cy.

Promiler AL9000 plusy i minusy:

+ Dokładny pomiar do 4 promili

+ Wysokiej klasy sensor elektrochemiczny

+ Możliwość połączenia z komputerem

- Przeciętna ilość pomiarów na jedną kalibrację (przy masowym stosowaniu)

- Badanie tylko z ustnikiem

Promiler ALC-2

Profesjonalny alkomat osobisty Promiler ALC-2. Jak wszystkie urządzenia tej firmy cechuje go wysoka jakość wykonania. Precyzja pomiaru – do 0.010 ‰, w zakresie od 0 do 4 promili. Urządzenie powinniśmy kalibrować raz w roku, lub co 1000 pomiarów – ALC-2 zapamiętuje ilość wykonanych badań.

Profesjonalny alkomat osobisty Promiler ALC-2

W przypadku tego modelu trudno mówić o stosowaniu „masowym”, ale jeśli chcecie mieć naprawdę wysokiej klasy alkomat osobisty – to jedna z najlepszych propozycji dostępnych na rynku.

Promiler ALC-2 plusy i minusy:

+ Zakres i precyzja pomiarów (do 4 promili)

+ Jakość sensora

+ Wysuwany ustnik (wbudowany)

- Brak możliwości badania bezdotykowego

- Wymaga stosunkowo częstej kalibracji

Podsumowanie – najlepsze alkomaty profesjonalne

Pięć prezentowanych produktów można podzielić na trzy grupy:

  • Promiler ALP-1 jest w pełni profesjonalnym urządzeniem, które z powodzeniem używane jest przez służby mundurowe. Posiada wszystkie wymagane atesty i certyfikaty. Najwyższa półka jeśli idzie o dokładność prowadzonych badań.
  • Alkohit X100 oraz Alcovisor Mark X+ stworzono z myślą o przeprowadzaniu wielu kontroli w krótkim czasie. Potrafią zapamiętać kilka tysięcy pomiarów, działają szybko i sprawnie. Jest to idealny wybór do przeprowadzania kontroli w firmie, na imprezach masowych itp.
  • Promiler AL9000 i Promiler ALC-3, to modele sprawdzające się przede wszystkim do użytku osobistego. Cechuje je bardzo wysoka jakość i – jak na warunki domowe – solidna żywotność, która jednak przy konieczności wielokrotnych badań w krótkim czasie może być niewystarczająca.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Alkomatów profesjonalnych