PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Pralki ładowane od góry - Jaką wybrać? Zestawienie i Opinie | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1AEG LTX7C373EAEG LTX7C373E2769 zł
2Electrolux EW8T3372PElectrolux EW8T3372P2249 zł
3Candy CST 360LCandy CST 360L749 zł
4Electrolux EW7T3272SPElectrolux EW7T3272SP1899 zł
5Whirlpool TDLR 65230Whirlpool TDLR 652301599 zł
Pralki ładowane od góry - Jaką wybrać? Zestawienie i Opinie | TOP 5 |

Pralki ładowane od góry sprawdzą się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach. Są bowiem węższe i często pozostają jedynym wyborem. Jeżeli tak jest właśnie w Twoim przypadku, to mam pomocny materiał - klasyfikację polecanych pralek ładowanych od góry. Zapraszam!

Temat polecanych pralek ładowanych od góry warto poruszyć, bo są to urządzenia niezwykle wąskie. Dzięki temu łatwo je wcisnąć do ciasnej łazienki lub w jakąś wnękę. Jeżeli szukasz właśnie takiego sprzętu, to krok po kroku nakieruję Cię na dobry wybór. Będą i opinie o czołowych modelach, i odpowiedzi na ważne pytania.

Polecane pralki ładowane od góry - Opinie

  • AEG LTX7C373E - fenomenalna pralka z silnikiem inwerterowym i funkcją parową. Do tego pojemna, energooszczędna, bardzo cicha podczas normalnego prania - te cechy są zresztą następstwem znakomitego silnika. Jak przystało na firmę AEG, są tu technologie usuwające zagniecenia i dbające o jakość pranych tkanin. Automatyka wagowa czuwa z kolei nad optymalizacją czasu prania. Ta polecana pralka ładowana od góry wyróżnia się także solidną konstrukcją i nowoczesnym, ale łatwym w obsłudze panelem sterowania. Jedynym minusem jest wysoka cena, ale za taką jakość warto zapłacić.
  • Electrolux EW8T3372P PerfectCare 800 - kosztowana pralka otwierana od góry, ale cenę tłumaczy m.in. silnik inwerterowy. Zapewnia energooszczędność, wysoką kulturę pracy i trwałość. Faza parowa w cyklu prania usuwa zagniecenia i dodatkowo dezynfekuje praną odzież. Nie zabrakło masy programów i technologii, które dbają o ubrania.
  • Candy CST 360L - wysokie miejsce i w ogóle obecność w zestawieniu ta pralka zawdzięcza swojej cenie. Jest bardzo tania, a mimo wszystko ma korzystne parametry. Klasa A+++, niskie zużycie energii, ciekawe funkcje i programy prania - atutów jest wiele. Nie ma jednak silnika inwerterowego, ale to oczywiste, patrząc na niewielką kwotę, którą trzeba wydać na ten sprzęt. Propozycja dla osób z mniejszym budżetem.
  • Electrolux EW7T3272SP PerfectCare 700 - pralka ładowana od góry o bardzo dobrej specyfikacji. Nie zabrakło w niej odświeżania parowego, które działa szczególnie skutecznie z programem antyalergicznym. Coś dla alergików i młodych rodziców. Minusem w tej cenie jest jednak brak silnika inwerterowego. Druga sprawa, że trzeba trochę dopłacić do serii PerfectCare 800, aby nim się cieszyć.
  • Whirlpool TDLR 65230 - nowoczesna pralka z napędem bezpośrednim zamiast paskowego. Skutkuje to wyjątkowo cichą pracą przy efektywnym praniu. Sprzęt bardzo praktyczny, ale nie pozbawiony nowoczesnych funkcji i programów. Technologia 6-ty Zmysł pielęgnuje tkaniny, aby nie straciły swojej jakości, a czujniki dobierają ustawienia do wielkości i rodzaju wsadu.

ModelŁadownośćKlasa
energetyczna
Prędkość
wirowania
Poziom
hałasu 
Ceny
AEG LTX7C373E7 kgA+++130079/47 dBoferta w sklepie AEG LTX7C373E
Electrolux EW8T3372P7 kgA+++130079/49 dBoferta w sklepie Electrolux EW8T3372P
Candy CST 360L6 kgA+++100075/61 dBoferta w sklepie Electrolux EW8T3372P
Electrolux EW7T3272SP7 kgA+++120077/56 dBoferta w sklepie Electrolux EW8T3372P
Whirlpool TDLR 652306,5 kgA+++120071/48 dBoferta w sklepie Whirlpool TDLR 65230

Czym się różni droga pralka ładowana od góry od taniej?

Przede wszystkim silnikiem. To główna cecha, która w największych stopniu wpływa na cenę pralki otwieranej od góry. Silnik inwerterowy jest dużo lepszy od standardowego - wykazuje większą trwałość, zużywa mniej energii, pracuje bardzo efektywnie, a przy tym cicho (szczególnie podczas normalnego prania). Idzie więc za nim zarówno korzystniejsze roczne zużycie prądu, jak i niższy generowany hałas.

Drugim wyznacznikiem jest ogólna funkcjonalność, pod którą podchodzą też programy prania. Z pewnością parowe pralki otwierane od góry kosztują przeważnie swoje. W zamian odświeżają ciuchy - usuwają z nich większe zagniecenia i dokładnie eliminują bakterie. Z technologii bardziej przydatne są opcje dbające o jakość tkanin. A programy? Im więcej, tym lepiej, choć ich listę warto dopasować pod własne preferencje.

Jeżeli dana pralka ładowana od góry jest kosztowna - a więc ma lepszy silnik i przydatne funkcje oraz programy - to zazwyczaj prezentuje się nowocześniej. Ma chociażby unowocześniony panel sterowania z wyświetlaczem LCD.

Pomijając silnik, funkcje i następstwa tych cech, istotna jest ładowność. Do wyboru są praktycznie 2 poziomy - 6 lub 7 kg, a czasem 6,5 kg. Parom spokojnie wystarczy 6 kg, ale większe rodziny (np. 2+2) powinny już nabyć pralkę ładowaną od góry 7 kg.

Czy warto za to wszystko dopłacić? Za silnik z pewnością. Polecam więc celowanie w droższą, ale nowocześniejszą pralkę, bo będzie służyć i lepiej, i dłużej.

Tworząc zestawienia, zawsze jednak myślę o osobach z mniejszym budżetem, które chcą jak najbardziej zaoszczędzić. I dla nich też się coś znalazło w mojej klasyfikacji.

Jakie wymiary mają pralki ładowane od góry?

To pytanie ma jak najbardziej sens, bo "topy" są do siebie podobne w kwestii gabarytów - w porównaniu do pralek ładownych od frontu. Wymiarów nie różnicuje za bardzo ładowność, co jeszcze bardziej ułatwia analizę.

Pralki ładowane od góry mają zazwyczaj 40 cm szerokości, 87-90 cm wysokości i 60 cm głębokości. W porównaniu do pralek otwieranych od przodu są węższe o 20 cm i wyższe o 2-5 cm. Głębokość jest podobna do pełnogabarytowych pralek drugiego rodzaju, choć pod tym względem są one bardziej zróżnicowane.

Kto powinien kupić pralkę ładowaną od góry?

Ktoś z ciasną łazienką. W mojej ocenie jedyną poważną przewagą "topów" jest mniejsza szerokość, przez co łatwiej dopasować taki sprzęt do wnęki czy innego zakamarka.

Pod względem całej reszty cech, na czele ze stosunkiem ceny do ogólnych możliwości i specyfikacji, drugi rodzaj pralek jednak wygrywa. Jeżeli masz wystarczająco dużo miejsca, to zajrzyj do rankingu pralek i zwróć uwagę na zestawienia tych ładowanych od przodu.

Czy pralki ładowane od góry są trwalsze od standardowych?

Nie, to znaczy trudno to ocenić. Nie ma jednak konkretnego powodu, jakiejś konstrukcyjnej przewagi, aby jednoznacznie powiedzieć, że "topy" rzadziej się psują.

Przynajmniej w bezpośredni sposób, bo jedna zaleta się znajdzie.

Chodzi o wymienne łożyska. Praktycznie każda pralka ładowana od góry ma wymienny zespół piorący, co jest niewątpliwie atutem. W przypadku drugiego rodzaju jest o to trudniej.

Zobacz pozostałe materiały o czołowych pralkach:

blog comments powered by Disqus
Pralki ładowane od góry - Jaką wybrać? Zestawienie i Opinie | TOP 5 |