PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

TOP 5 Najpojemniejszych zmywarek w dobrej cenie

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Gorenje GS65160XGorenje GS65160X1874 zł
2Whirlpool WFO3C236XWhirlpool WFO3C236X1399 zł
3Amica ZWM 626IESAmica ZWM 626IES1298 zł
4Amica ZWM 628IEDAmica ZWM 628IED1549 zł
5Amica ZWM 628WEDAmica ZWM 628WED1449 zł
TOP 5 Najpojemniejszych zmywarek w dobrej cenie

Pojemność to jeden z ważniejszych parametrów w zmywarkach. Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć dla Was klasyfikację najpojemniejszych zmywarek. Zachowaliśmy przy tym rozsądek jeżeli chodzi o ceny - są całkiem przystępne. Sprawdźcie sami!

Witajcie w kolejnym zestawieniu z segmentu dużego AGD! Tym razem przypatrzymy się zmywarkom, ale tym, które oferują dużą pojemność. Takie modele bywają optymalne dla większych rodzin.

Komplet naczyń... czyli co konkretnie?

Zacznijmy jednak od podstaw. Pojemność zmywarki określa się w liczbie kompletów naczyń, które można w niej zmieścić. Co jednak znajduje się w tym komplecie?

Jest to:

  • Talerz płaski (obiadowy)
  • Talerz głęboki
  • Mniejszy talerzyk
  • Kubek
  • Zestaw sztućców, czyli łyżka, łyżeczka, widelec i nóż

Pojemność zmywarki dobiera się głównie w oparciu o liczbę naszych domowników. Jeżeli jest ich sporo i szukacie solidnego modelu, to jesteście w dobrym miejscu.

Poznajmy więc te pojemne i polecane zmywarki dla dużych rodzin.

zmywanie naczyń w zmywarce

Jaka pojemna zmywarka dla dużej rodziny?

Analizując rynek zmywarek, można zauważyć, że najszerszą grupą są modele o pojemności wynoszącej 13 kompletów. W poniższym TOP 5 znajdziecie jeszcze lepsze urządzenia do zmywania pod tym względem.

Staraliśmy się trzymać także przystępnych cen, które w większości powinny się wpasować w Wasz budżet. W sklepach są przecież zmywarki nawet za ponad 4000 zł, ale raczej mało kto je kupuje. Najdroższa zmywarka z naszej klasyfikacji nie przekracza 2000 zł.

Gorenje GS65160X

No to zaczynamy. Liderem musiała wręcz zostać zmywarka Gorenje GS65160X. Dlaczego? W cenie poniżej 2000 zł dostajemy zmywarkę, która ogarnie nam w jednym cyklu pracy aż 16 kompletów naczyń. Jest to zatem najpojemniejsza zmywarka z TOP 5. Na tym jej zalety jednak się nie kończą.

Zwrócić uwagę trzeba na klasę energetyczną A+++. Klasa zmywania oraz suszenia - A, zresztą jak u wszystkich modeli z tego zestawienia. Poziom generowanego hałasu, to właściwie standard w tym segmencie - 45 dB.

Gorenje GS65160X

Oddalając się nieco od samych cyferek ze specyfikacji, trzeba zwrócić uwagę na programy zmywania. Nie jest może ich bardzo dużo, ale są za to dość konkretne. 15-minutowy program SpeedWash dokładnie wyczyści lekko zabrudzone naczynia w kwadrans. Warto w ogóle wspomnieć, że nie musimy zbyt długo siedzieć nad optymalnymi ustawieniami cyklu zmywania. Technologia sensorowa zrobi to bowiem za nas. Automatycznie dobierze dany program i temperaturę wody do liczby naczyń i ich stopnia zabrudzenia. Przydatne, prawda?

Co tu więcej pisać, jest to pojemna i energooszczędna zmywarka dla dużych rodzin. Cena wydaje się być dość wysoka, ale uwierzcie mi - ten sprzęt jest jej wart.

Gorenje GS65160X plusy i minusy:

+ Znakomita pojemność - 16 kompletów naczyń

+ Najwyższa energooszczędność - A+++

+ Przydatne programy zmywania

+ Technologia sensorowa

- Cena może być dla niektórych zaporowa

Gorenje GS65160X oferta w sklepie

Prezentacja zmywarki Gorenje z linii SmartFlex:

Omówiona przed chwilą zmywarka należy do serii urządzeń SmartFlex. Na YouTube znajduje się filmik, który przedstawia zalety pojemności tego urządzenia. Zobaczcie sami:

Whirlpool WFO3C236X

Zarówno wicelider - Whirlpool WFO3C236X - jak i reszta propozycji, oferują klasę energetyczną A++, co jest i tak dobrym wynikiem. Wart też wspomnieć o pojemności, czyli flagowym parametrze dla tego zestawienia. Wchodzimy bowiem w świat zmywarek, które mieszczą 14 kompletów naczyń. Wciąż spokojnie nadają się więc dla dużych rodzin i poradzą sobie ze stertą brudnych naczyń, np. po domowej imprezie, a my w tym czasie będziemy mogli odpocząć. Całkiem sympatyczna wizja.

Wróćmy jednak do tego Whirlpoola. Jest to cicha zmywarka o wysokiej pojemności - generuje hałas na poziomie 43 dB. Jest to jednak dość subtelna różnica względem reszty klasyfikacji najpojemniejszych zmywarek. Wyraźnie lepsze jest natomiast roczne zużycie wody - zaledwie 1680 l, co jest doskonałym wynikiem.

Whirlpool WFO3C236X

Zarówno za cichą pracę, jak i brak większych wibracji, odpowiada nowoczesny silnik inwerterowy. Programów zmywania mamy osiem. Są też odpowiednie zabezpieczenia (np. przed wydostaniem się wody ze zmywarki) czy technologia 6. Zmysł. Dostosuje ona temperaturę, czas oraz moc zmywania, by szybko poradzić sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Pochwalić należy także stosunek ceny do jakości.

Whirlpool WFO3C236X plusy i minusy:

+ Klasa energetyczna A++

+ Cicha praca

+ Oszczędność wody

+ Przydatne programy zmywania

+ Dobry stosunek ceny do jakości

- Brak większych minusów

Whirlpool WFO3C236X oferta w sklepie

Amica ZWM 626IES

Reszta TOP 5 to już zmywarki firmy Amica. Najwyżej postanowiłem umieścić model Amica ZWM 626IES. Jest to bowiem najtańsza zmywarka, którą znajdziecie w tym materiale. Jak już pisałem we wcześniejszym akapicie, klasa energetyczna, pojemność czy poziom generowanego hałasu nie cierpią na tym, więc jest to tym bardziej opłacalny zakup.

Mamy tutaj pięć programów zmywania, które różnią się czasem i temperaturą. Trzeba jednak zauważyć, że program trwający najkrócej, to jednak 40 minut - przy 40°C. Średnio zabrudzone naczynia umyjemy w 60 minut.

Amica ZWM 626IES

Jest za to zawsze przydatna funkcja zmywania jednego konkretnego kosza - dolnego lub środkowego. Amica nazwała ją Funkcją Strefową.

Amica ZWM 626IES plusy i minusy:

+ Stosunkowo niska cena

+ Klasa energetyczna A++

- Trochę mało programów zmywania

- Roczne zużycie wody na poziomie 2800 l

Amica ZWM 626IES oferta w sklepie

Amica ZWM 628IED

Czwarte miejsce zajmuje Amica ZWM 628IED. Ma sporo wspólnego z poprzednią lokatą, ale w górę idzie funkcjonalność. Mamy tu bowiem więcej programów zmywania. Ciekawie brzmi Program Party. Dedykowany jest do szybkiego (20 minut) zmywania delikatnego szkła. 

Elektroniczne sensory i Program Auto dbają o automatyczny dobór wody i jej temperatury do stopnia zabrudzenia naszych naczyń. Sam proces zmywania jest efektywniejszy dzięki trzem niezależnym poziomom natrysku.

Amica ZWM 628IED

Przyglądając się wszystkim zmywarkom tego producenta, które zostały zawarte w TOP 5, trzeba jednak zwrócić uwagę na dość wysokie zużycie wody (roczne) na poziomie 2800 l. Porównując ten parametr do drugiego Whirlpoola, jest dość słabo.

Amica ZWM 628IED plusy i minusy:

+ Klasa energetyczna A++

+ Przydatne programy zmywania

- Roczne zużycie wody na poziomie 2800 l

Amica ZWM 628IED oferta w sklepie

Amica ZWM 628WED

Niemal bliźniaczy model do poprzednika. Gdzie są różnice? Oprócz niższej ceny (o około 100 zł) dostajemy pojemną zmywarkę w kolorze białym. Model z czwartej lokaty to z kolei Inox.

Subtelna zmiana dotyczy też programów zmywania. Jeden z nich (zmywanie w 60°C) trwa bowiem dłużej. Oprócz tego, nie widać większych różnic, więc jeśli chcecie troszkę zaoszczędzić, a pasuje Wam biała wersja kolorystyczna, to możecie się tą zmywarką zainteresować.

Amica ZWM 628WED

Amica ZWM 628WED plusy i minusy:

+ Klasa energetyczna A++

+ Całkiem atrakcyjna cena

- Roczne zużycie wody na poziomie 2800 l

Amica ZWM 628WED oferta w sklepie

TOP 5 najpojemniejszych zmywarek - tabela porównawcza

Krótko, zwięźle, z najważniejszymi parametrami - tak prezentuje się poniższa tabelka, która może pomóc zestawić ze sobą wyszczególnione w TOP 5 zmywarki.

ModelPojemnośćKlasa energetycznaRoczne zużycie wodyKlasa zmywaniaKlasa suszeniaPoziom hałasu
Gorenje GS65160X16 kompletówA+++2660 lAA45 dB
Whirlpool WFO3C236X14 kompletówA++1680 lAA43 dB
Amica ZWM 626IES14 kompletówA++2800 lAA45 dB
Amica ZWM 628IED14 kompletówA++2800 lAA45 dB
Amica ZWM 628WED14 kompletówA++2800 lAA45 dB

Jak sami widzicie, wszystkie zmywarki z TOP 5 pracują stosunkowo cicho i skutecznie, są energooszczędne i oczywiście bardzo pojemne.

Podsumowanie TOP 5 pojemnych zmywarek

Różnica między najdroższą a najtańszą zmywarką z klasyfikacji to około 450 zł. Warto więc krótko podsumować TOP 5:

  • Zdecydowanym zwycięzcą jest Gorenje GS65160X. Zmywarka ta jest bardzo pojemna, a do tego energooszczędna. Nie brakuje jej w zasadzie nic. Świetny wybór dla większych rodzin, które na co dzień muszą sobie radzić ze zmywaniem sterty naczyń.
  • Whirlpool WFO3C236X zaskakuje przede wszystkim oszczędnością wody. Pracuje cicho, a do tego jest funkcjonalna. 
  • Amica ZWM 626IES to najtańsza opcja z klasyfikacji TOP 5. Cierpi na tym troszkę liczba i charakterystyka programów zmywania, ale to wciąż solidna zmywarka o świetnej pojemności.
  • Amica ZWM 628IEDAmica ZWM628WED to dwie bardzo podobne do siebie zmywarki. Mają dobry stosunek ceny do jakości i powinny sprawdzić się w zdecydowanej większości kuchni.

Mam nadzieję, że powyższe informacje przełożą się u Was na optymalny zakup zmywarki. Jeżeli szukacie modelu z innego segmentu cenowego lub o nieco odmiennej charakterystyce, to koniecznie sprawdźcie pozostałe rankingi polecanych zmywarek do kuchni. Staramy się je na bieżąco rozbudowywać o kolejne pomocne zestawienia.

Przeczytaj również:

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Najpojemniejszych zmywarek w dobrej cenie