PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Nowe technologie w Pralkach, które Cię zaskoczą!

Pralki do 2000 zł dla dużych rodzin - Opinie, zestawienie | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bosch VarioPerfect WAW24440PLBosch VarioPerfect WAW24440PL1999 zł
2Siemens WM12T440PLSiemens WM12T440PL1959 zł
3Amica DAW 8143 DSiBTO Steam TouchAmica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch1799 zł
4LG C4 SteamSpa F2J6TY1WLG C4 SteamSpa F2J6TY1W1795 zł
5Whirlpool FWSD81283WS EUWhirlpool FWSD81283WS EU1748 zł
Pralki do 2000 zł dla dużych rodzin - Opinie, zestawienie | TOP 5 |

Pralka do 2000 zł musi nieść za sobą ogrom korzyści, szczególnie pod kątem dużych rodzin. Niezawodność, ładowność, funkcje, programy, dodatkowe bajery, a czasem również design - wszystkie z tych cech powinny stać na wysokim poziomie. Moje zestawienie 5 polecanych pralek do 2000 zł szybko wskaże Ci modele, które powinny trafić na Twój zakupowy celownik.

Rynek pralek do 2000 zł jest ogromny. Zakup wydaje się trudny. Ale gdy niejednokrotnie analizowałem ten segment cenowy, wysoko ustawiałem poprzeczkę co do głównych cech... liczba urządzeń szybko zaczynała topnieć.

Przy kolejnej aktualizacji zestawienia urządzeń piorących do 2000 zł było tak samo. TOP 5 w zupełności wystarczy, aby nabyć dobrą pralkę.

Żeby była jasność - skupiłem się na pełnogabarytowych modelach ładowanych od przodu. Za tę kasę dostaniesz również płytkie pralki slim, jak również wąskie pralki ładowane od góry, ale one mają już osobne klasyfikacje na naszym portalu.

Zobaczmy wspólnie, jaki sprzęt załapał się do tego zestawienia, co oferuje i czym się wyróżnia wskazany segment cenowy.

Czego spodziewać się po pralce do 2000 zł?

2000 zł na pralkę to już spory budżet, przez co wymagania powinny być wysokie. Śmiem twierdzić, że są najczęściej zaspokajane, bo liczba korzyści topowych modeli znacząco wyprzedza chociażby pralki do 1500 zł. Poznajmy główne cechy:

 • Klasą energetyczną musi tu być A+++, i to nawet dopalone w postaci jeszcze niższego zapotrzebowania na energię. To jednak nie wszystko. Pralki do 2000 zł powinny zużywać stosunkowo mało wody i mieć dodatkowe technologie, które zaoszczędzą zarówno wodę, jak i energię.
 • To zestawienie jest głównie ukształtowane pod wymagające osoby, które mają zwykle stertę prania i chcą się z nim szybko uporać. Potrzebna jest więc odpowiednia ładowność. Wyselekcjonowałem dla Ciebie modele o ładowności rzędu 8-9 kg.
 • Klasa wirowania B to standard w takich pralkach. Maksymalna liczba obrotów na minutę wynosi zwykle 1200, choć czasem znajdą się wyższe wartości. Używając ich, Twoje pranie może być wymiętolone, ale za to wyraźnie mniej wilgotne.
 • Producenci muszą wręcz stawać na głowie, aby w tym budżecie przekonać klientów do zakupu. Mimo dużej pojemności warto wymagać w miarę kompaktowej konstrukcji - i oczywiście solidnego wykonania.
 • Poziom generowanego hałasu, szczególnie podczas zwykłego prania, wypada niezmiernie korzystnie za sprawą nowoczesnych silników inwerterowych.
 • Funkcjonalność daje prawdziwy popis! Masa programów prania, nowoczesne technologie i inne bajery - 2000 zł wystarczy do zakupu ultra nowoczesnej pralki. A jakie funkcje wpływają tu na cenę, jak i robią różnicę w stosunku do modeli z innych rankingów pralek? Przede wszystkim pranie parowe lub z dodatkiem aktywnego tlenu. I to często w postaci osobnej opcji, a nie wyłącznie dodatku do jakiegoś programu. Drugie miejsce w mojej ocenie zajmuje zaawansowana automatyka wagowa. Dzięki niej pralka będzie prała krócej, lepiej i przy niższym zużyciu prądu oraz wody. Przydadzą się też technologie dbające o jakość tkanin. Wiele modeli z zestawienia reprezentuje wszystkie te funkcje, co jest świetną sprawą!
 • Nie bez znaczenia jest też design. To nie ten segment, w którym wszystkie urządzenia wyglądają niemal identycznie i nudnawo. Tak może być w przypadku najtańszych pralek do 800 zł, ale nie tych za prawie 2000 zł.

Jaka pralka do 2000 zł dla dużej rodziny?

Wybór był dość szeroki, ale udało się wyłonić kilka najkorzystniejszych moim zdaniem opcji. Poniżej znajdziecie więc pralki wysokiej jakości dla dużych rodzin - oczywiście wraz z obszernym uzasadnieniem wyboru. Zaczynamy!

Bosch VarioPerfect WAW24440PL

Na samym czele mamy dwie nowoczesne pralki o ładowności 9 kg, podobnych parametrach, takich samych wymiarach czy niemal identycznej cenie.

Wygrywa solidna pralka dla dużych rodzin Bosch VarioPerfect WAW24440PL. Jest to jednocześnie najciszej pracująca pralka z tego zestawienia, jeżeli chodzi o zwykłe pranie. Jest to głównie zasługa nowoczesnego silnika EcoSilence Drive, który dodatkowo jest objęty 10-letnią gwarancją producenta i redukuje do minimum wibracje podczas wirowania. 

Bosch VarioPerfect WAW24440PL

Funkcja VarioPerfect odpowiada natomiast za o 65% krótsze pranie lub o 50% mniejsze zużycie energii. Inteligentna technologia ActiveWater Plus dba, aby żadna kropla wody się nie zmarnowała. Warto też wspomnieć o samej energooszczędności. Klasa A+++ to nie wszystko, bowiem pralka gwarantuje o 30% mniejsze zużycie energii niż wymóg wspomnianej przed chwilą klasy energetycznej.

Nie można też się przyczepić do poszczególnych programów prania. Są dedykowane opcje dla alergików, wełny, odzieży sportowej, kołder czy koszulek i bluzek. Mamy też do dyspozycji szybkie programy prania do lekko zabrudzonych ubrań - pralka poradzi sobie np. z 2 kg załadunku w zaledwie 15 minut. Co tu więcej pisać, po prostu fenomenalna pralka.

Bosch VarioPerfect WAW24440PL plusy i minusy:

+ Ładowność 9 kg

+ Cicha praca podczas normalnego prania

+ Wysoka energooszczędność

+ Wysoka funkcjonalność

+ Solidne wykonanie

- Brak większych minusów

Bosch VarioPerfect WAW24440PL oferta w sklepie

Siemens WM12T440PL

Wiceliderem jest pojemna pralka automatyczna Siemens WM12T440PL. Mamy tu taką samą pojemność, wymiary czy podwyższoną klasę energetyczną. Bardzo podobny jest także poziom generowanego hałasu - minimalnie wyższy w przypadku normalnego prania i ciut niższy przy wirowaniu.

Ta pralka również stawia na oszczędność. Potrafi bowiem sama wykrywać ilość wody potrzebną do precyzyjnego i efektywnego prania naszych ubrań. Podobnie jest zresztą z poborem energii, a jej napęd bezszczotkowy iQDrive objęty został 10-letnią gwarancją.

Siemens WM12T440PL

Jak się prezentuje lista programów prania? Wełna, kołdry, jedwab, koszule, odzież sportowa, szybkie programy prania - wszystko w zasadzie się zgadza i nie powinno nas w tym aspekcie rozczarować. 

Ciekawe funkcje mają też specjalne przyciski touchControl. Możemy za ich pomocą włączyć dodatkowe płukanie, dołożyć pranie, zatrzymać wirowanie, zredukować obroty, ustawić temperaturę, a nawet użyć funkcji, która zadba o jak najmniejszą ilość wgnieceń na naszym ubraniu.

Siemens WM12T440PL plusy i minusy:

+ Ładowność 9 kg

+ Cicha praca podczas normalnego prania

+ Wysoka energooszczędność

+ Wysoka funkcjonalność

+ Solidne wykonanie

- Brak większych minusów

Siemens WM12T440PL oferta w sklepie

Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch

Przechodzimy już do pralek o ładowności wynoszącej 8 kg. Najlepiej moim zdaniem wypada tu nowoczesna pralka automatyczna Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch.

Trzeba bowiem zauważyć, że jest ona najmniejsza z całej stawki, a jednocześnie ma ciekawy design z szerokim oknem (33 cm), które umożliwia łatwy dostęp do bębna. To urządzenie wyróżnia się także 1400 obr./min. Niestety wpływa to na dość wysoki poziom generowanego hałasu podczas wirowania.

Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch

Steam Touch w nazwie nie jest natomiast tylko dla bajerowania potencjalnych klientów. Jest to bowiem nazwa zastosowanej technologii, która dzięki wykorzystaniu pary skutecznie eliminuje wszelkie zagniecenia. Dzięki funkcji Add++ możemy dorzucić ubrania podczas prania. O jakość pranych rzeczy dba też bęben SoftDrum ze specjalnymi przetłoczeniami. W tej pralce możemy także wymienić łożyska, i to samodzielnie.

Co do programów prania, to jest wręcz rewelacyjnie - wełna, bawełna, odzież sportowa, delikatne tkaniny, koszule, szybkie programy, opcja dla alergików, pranie wstępne, płukanie ekstra czy syntetyki - jest tego multum!

Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch plusy i minusy:

+ Wysoka energooszczędność

+ Wysoka funkcjonalność

+ Solidne wykonanie

+ Atrakcyjny design z szerokim oknem

+ Bardzo wysokie obroty maksymalne

- Wysoki poziom generowanego hałasu podczas wirowania

Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch oferta w sklepie

LG C4 SteamSpa F2J6TY1W

LG C4 SteamSpa F2J6TY1W to kolejna nowocześnie wyglądająca pralka. Jest niestety dość duża jak na ładowność 8 kg. Pracuje najciszej podczas wirowania z całego TOP 5.

Jeżeli w naszym domostwie są alergicy, to ten model również ma dla nich przydatną funkcję. Jest to konkretnie program Allergy Care, który za pomocą gorącej wody tworzy dezynfekującą parę, która z kolei w delikatny sposób oczyszcza ubrania.

LG C4 SteamSpa F2J6TY1W

Silnik tego urządzenia objęty jest 10-letnią gwarancją i bardzo skutecznie eliminuje wszelkie drgania podczas pracy pralki. Programy prania również nie zawodzą. Jest tu opcja dodania odzieży już podczas prania.

Warto także wspomnieć o relacji pralka-smartfon. Tak, ten model korzysta z technologii NFC. Na nasz telefon możemy pobrać nowe programy prania i przykładając go do specjalnego miejsca na pralce, wgrać je na nią. Istnieje także możliwość diagnostyki drobnych problemów pralki właśnie z poziomu urządzenia mobilnego.

LG C4 SteamSpa F2J6TY1W plusy i minusy:

+ Wysoka energooszczędność

+ Wysoka funkcjonalność

+ Solidne wykonanie

+ NFC i współpraca ze smartfonem

+ Stosunkowo cicha praca podczas wirowania

- Dość duże gabaryty w stosunku do ładowności

LG C4 SteamSpa F2J6TY1W oferta w sklepie

Whirlpool FWSD81283WS EU

Zestawienie TOP 5 zamyka Whirlpool FWSD81283WS EU. Patrząc na nią, raczej nie wpadniemy w zachwyt, bo wygląda dość przeciętnie. Producent postawił tu bowiem na praktyczność i niezbędne funkcje.

Silnik indukcyjny i technologia 6. Zmysł dbają o jak najprecyzyjniejsze pranie i świeżość tkanin. Nawet pranie w niskiej temperaturze jest tu bardzo efektywne. Dzięki SoftMove, ruchy bębna dostosowują się do rodzaju załadunku. Niestety pralka jest bardzo głośna podczas wirowania.

Whirlpool FWSD81283WS EU

Nie mamy tu też aż tylu bajerów czy programów prania jak w przypadku poprzedników. Najkrótszy program trwa 30 minut i odpowiada za odświeżanie ubrań. Cena tej pralki jest bardzo podobna do trzeciej i czwartej lokaty, więc doradzam jednak właśnie dwie poprzednie propozycje. Być może z czasem cena Whirlpoola pójdzie w dól lub pralka wskoczy gdzieś na jakąś promocję - wtedy jej zakup będzie korzystniejszy.

Whirlpool FWSD81283WS EU plusy i minusy:

+ Wysoka energooszczędność

+ Wysoka funkcjonalność

+ Solidne wykonanie

- Bardzo głośna podczas wirowania

- Gorsza funkcjonalność niż u poprzedników

Whirlpool FWSD81283WS EU oferta w sklepie

Alternatywa - Pralka do 2000 zł o ładowności 7 kg

Jak sami widzicie, w powyższych propozycjach zabrakło np. pralek firmy Samsung, choć są one często popularne w tym segmencie cenowym. Jest to efekt tego, że większość z nich nie osiąga pojemności na poziomie 8 kg.

Postanowiłem jednak w tym akapicie wskazać Wam pewną alternatywę. Jest to konkretnie Samsung AddWash Slim WW70K5210VW. Nowoczesne i kompaktowe urządzenie, które oferuje nam szeroką funkcjonalność. Pralka ta była zresztą wysoko w zestawieniu modeli o wysokiej energooszczędności.

TOP 5 pralek do 2000 zł - tabela porównawcza

Siła tego typu pralek często tkwi w ich funkcjonalności czy zastosowanych technologiach. Warto jednak zawsze rzucić okiem na cyferki ze specyfikacji. Poniżej kilka istotnych parametrów pralek z tego zestawienia:

ModelŁadownośćKlasa energetycznaKlasa wirowania/praniaHałas wirowania/praniaMaksymalne obr./min.Wymiary (szer., wys., gł.)
Bosch VarioPerfect WAW24440PL9 kgA+++B/A74/48120060x85x59
Siemens WM12T440PL9 kgA+++B/A73/50120060x85x59
Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch8 kgA+++B/A78/54140060x86x47
LG C4 SteamSpa F2J6TY1W8 kgA+++B/A72/55120060x85x56
Whirlpool FWSD81283WS EU8 kgA+++B/A83/55120060x85x48

Podsumowanie TOP 5 pralek do 2000 zł dla dużych rodzin

Dobijamy do końca tej klasyfikacji. Warto więc krótko i zwięźle ją podsumować:

 • Na samym szczycie mamy dwie znakomite pralki dla dużych rodzin - Bosch VarioPerfect WAW24440PLSiemens WM12T440PL. Nie mają one moim zdaniem większych minusów. Wyżej jest Bosch, gdyż po prostu bardziej przekonały mnie autorskie rozwiązania tej firmy i ich wpływ na użytkowanie pralki.
 • Pralka Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch świetnie się prezentuje, ma kilka ciekawych technologii i jest w miarę kompaktowa. Można przymknąć oko na głośne wirowanie, gdyż mamy tu najwyższą wartość obrotów na minutę z całego TOP 5. Najlepsza opcja z pralek o ładowności 8 kg.
 • LG C4 SteamSpa F2J6TY1W jest dość duża jak na swoją  pojemność, ale może imponować zastosowaniem funkcji NFC i współpracą ze smartfonem.
 • Whirlpool FWSD81283WS EU zamyka TOP 5, gdyż pracuje bardzo głośno podczas wirowania i nie ma aż tylu autorskich technologii co poprzednicy. Jest jednak najtańsza z całej klasyfikacji, choć moim zdaniem cena i tak powinna być jeszcze troszkę niższa.

2000 zł pozwoli nam kupić nowoczesną i bardzo solidną pralkę na długie lata. Powyższe propozycje wydają się być dla mnie najrozsądniejsze. Jeżeli jednak chcecie porównać je do tańszych pralek i sprawdzić, czy aby na pewno warto dopłacić, to przeglądnijcie inne rankingi najlepszych pralek automatycznych. Być może to właśnie w nich znajdziecie jeszcze lepszą dla siebie opcję.

Zobacz pozostałe materiały o czołowych pralkach:

blog comments powered by Disqus
Pralki do 2000 zł dla dużych rodzin - Opinie, zestawienie | TOP 5 |