PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Niezawodnych pralek wysokiej jakości

Pralki do 2000 zł dla dużych rodzin - Opinie, zestawienie | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1GRUNDIG GWN 47430 CSGRUNDIG GWN 47430 CS1999 zł
2Electrolux EW8F328SP PerfectCareElectrolux EW8F328SP PerfectCare1999 zł
3Bosch VarioPerfect WAW24440PLBosch VarioPerfect WAW24440PL1999 zł
4Bosch VarioPerfect WAT24441PLBosch VarioPerfect WAT24441PL1999 zł
5Electrolux EW6F328WP PerfectCareElectrolux EW6F328WP PerfectCare1699 zł
Pralki do 2000 zł dla dużych rodzin - Opinie, zestawienie | TOP 5 |

Pralka do 2000 zł musi nieść za sobą ogrom korzyści, szczególnie pod kątem dużych rodzin. Niezawodność, ładowność, funkcje, programy, dodatkowe bajery, a czasem również design - wszystkie z tych cech powinny stać na wysokim poziomie. Moje zestawienie 5 polecanych pralek do 2000 zł szybko wskaże Ci modele, które powinny trafić na Twój zakupowy celownik.

Rynek pralek do 2000 zł jest ogromny. Zakup wydaje się trudny. Ale gdy niejednokrotnie analizowałem ten segment cenowy, wysoko ustawiałem poprzeczkę co do głównych cech... liczba urządzeń szybko zaczynała topnieć.

Przy kolejnej aktualizacji zestawienia urządzeń piorących do 2000 zł było tak samo. TOP 5 w zupełności wystarczy, aby nabyć dobrą pralkę.

Żeby była jasność - skupiłem się na pełnogabarytowych modelach ładowanych od przodu. Za tę kasę dostaniesz również płytkie pralki slim, jak również wąskie pralki ładowane od góry, ale one mają już osobne klasyfikacje na naszym portalu.

Zobaczmy wspólnie, jaki sprzęt załapał się do tego zestawienia, co oferuje i czym się wyróżnia wskazany segment cenowy.

Czego spodziewać się po pralce do 2000 zł?

2000 zł na pralkę to już spory budżet, przez co wymagania powinny być wysokie. Śmiem twierdzić, że są najczęściej zaspokajane, bo liczba korzyści topowych modeli znacząco wyprzedza chociażby pralki do 1500 zł. Poznajmy główne cechy:

 • Klasą energetyczną musi tu być A+++, i to nawet dopalone w postaci jeszcze niższego zapotrzebowania na energię. To jednak nie wszystko. Pralki do 2000 zł powinny zużywać stosunkowo mało wody i mieć dodatkowe technologie, które zaoszczędzą zarówno wodę, jak i energię.
 • To zestawienie jest głównie ukształtowane pod wymagające osoby, które mają zwykle stertę prania i chcą się z nim szybko uporać. Potrzebna jest więc odpowiednia ładowność. Wyselekcjonowałem dla Ciebie modele o ładowności rzędu 8-9 kg.
 • Klasa wirowania B to standard w takich pralkach. Maksymalna liczba obrotów na minutę wynosi zwykle 1200, choć czasem znajdą się wyższe wartości. Używając ich, Twoje pranie może być wymiętolone, ale za to wyraźnie mniej wilgotne.
 • Producenci muszą wręcz stawać na głowie, aby w tym budżecie przekonać klientów do zakupu. Mimo dużej pojemności warto wymagać w miarę kompaktowej konstrukcji - i oczywiście solidnego wykonania.
 • Poziom generowanego hałasu, szczególnie podczas zwykłego prania, wypada niezmiernie korzystnie za sprawą nowoczesnych silników inwerterowych.
 • Funkcjonalność daje prawdziwy popis! Masa programów prania, nowoczesne technologie i inne bajery - 2000 zł wystarczy do zakupu ultra nowoczesnej pralki. A jakie funkcje wpływają tu na cenę, jak i robią różnicę w stosunku do modeli z innych rankingów pralek? Przede wszystkim pranie parowe lub z dodatkiem aktywnego tlenu. I to często w postaci osobnej opcji, a nie wyłącznie dodatku do jakiegoś programu. Drugie miejsce w mojej ocenie zajmuje zaawansowana automatyka wagowa. Dzięki niej pralka będzie prała krócej, lepiej i przy niższym zużyciu prądu oraz wody. Przydadzą się też technologie dbające o jakość tkanin. Wiele modeli z zestawienia reprezentuje wszystkie te funkcje, co jest świetną sprawą!
 • Nie bez znaczenia jest też design. To nie ten segment, w którym wszystkie urządzenia wyglądają niemal identycznie i nudnawo. Tak może być w przypadku najtańszych pralek do 800 zł, ale nie tych za prawie 2000 zł.

Jaka pralka do 2000 zł dla dużej rodziny?

 • GRUNDIG GWN 47430 CS - to bardzo niedoceniana pralka do 2000 zł. A w praktyce ma wszystko, co powinna mieć, no może oprócz wymiennych łożysk, choć i tak prezentuje solidną konstrukcję. Jest to pralka parowa, która oferuje osobną opcję do szybkiego odświeżania ubrań. Znikną z nich zagniecenia i nieprzyjemne zapachy. Sprzęt jest energooszczędny i ma bardzo zaawansowaną automatykę wagową. Rozpoznaje nie tylko wielkość załadunku, ale i rodzaj tkanin, aby odpowiednio dostosować cykl. Na minus głębokość, bo 65 cm przy 8 kg ładowności to sporo. Lepiej dobrze wymierzyć dostępne miejsce przed zakupem tego urządzenia.
 • Electrolux EW8F328SP PerfectCare - nowoczesna i funkcjonalna pralka do 2000 zł. Dzięki systemowi UltraCare dba o równomierne pranie i jak najlepsze rozpuszczanie detergentów. Na ubraniach wyjętych z bębna nie zobaczysz więc plam po proszku lub płynie (chyba że bardzo przesadzisz z ich ilością). Świetne opinie ma 59-minutowy program UltraWash, który wielu osobom wystarcza, aby szybko i skutecznie wyprać potrzebne ciuchy. Cały cykl jest oczywiście dostosowany do załadunku dzięki automatyce wagowej. Program antyalergiczny wykorzystuje dodatkowo parę, aby lepiej zdezynfekować odzież.
 • Bosch VarioPerfect WAW24440PLWAT24441PL - dwie świetnie wykonane pralki Bosch. Wizualnie troszkę się od siebie różnią, ale funkcje, parametry i programy prania mają bardzo podobne. Przemawia za nimi aż 9 kg ładowności przy głębokości nieprzekraczającej 60 cm. Do tego bardzo cicho i skutecznie piorą. Urządzenia oferują funkcję skracania czasu cyklu lub oszczędzania energii (VarioPerfect). Asymetryczne łopatki w bębnie delikatnie traktują odzież. Lista programów bardzo długa, choć na minus brak pary, a przede wszystkim aktywnego tlenu, bo na to stawia Bosch w swoich droższych pralkach. Szkoda, bo przy obecności Active Oxygen te pralki byłyby na pierwszych dwóch miejscach.
 • Electrolux EW6F328WP PerfectCare - ma wiele wspólnych cech z poprzednim Electroluxem z zestawienia pralek do 2000 zł. Zabrakło systemu UltraCare, czyli efektywnego rozpuszczania detergentów zanim dotrą do bębna. Reszta funkcji, parametrów i programów podobna. Za zakupem przemawia znakomity stosunek ceny do jakości. Jest to wyraźnie tańszy model od poprzedników.

Siła tego typu pralek często tkwi w ich funkcjonalności czy zastosowanych technologiach. Warto jednak zawsze rzucić okiem na cyferki ze specyfikacji. Poniżej kilka istotnych parametrów pralek z tego zestawienia:

ModelŁadownośćKlasa
energetyczna
Hałas
wirowania/prania
Maksymalne
obr./min.
Wymiary
(szer., wys., gł.)
Ceny
GRUNDIG GWN 47430 CS8 kgA+++75/50140060x84x65GRUNDIG GWN 47430 CS oferta w sklepie
Electrolux EW8F328SP PerfectCare8 kgA+++73/50120060x84x55Electrolux EW8F328SP PerfectCare oferta w sklepie
Bosch VarioPerfect WAW24440PL9 kgA+++74/48120060x85x59Bosch VarioPerfect WAW24440PL oferta w sklepie
Bosch VarioPerfect WAT24441PL9 kgA+++73/50120060x85x59Bosch VarioPerfect WAT24441PL oferta w sklepie
Electrolux EW6F328WP PerfectCare8 kgA+++73/50120060x85x58Electrolux EW6F328WP PerfectCare oferta w sklepie

Kto powinien kupić pralkę za około 2000 zł?

Tak jak w tytule zestawienia - przede wszystkim duże rodziny. Wskazują na to cechy wyróżnionych pralek. Są pojemne, dbają o jakość odzieży, często oferują parowe dodatki do cyklu lub osobne fazy parowe do odświeżania.

Nie brakuje im zróżnicowanych programów, a do tego pracują cicho i skutecznie, wykazując niezawodność. No i nie biorą zbyt dużo prądu, co ma znaczenie dla domowych finansów - szczególnie po ostatnich podwyżkach cen prądu w Polsce.

Ogólnie biorąc, mało jest kompromisów. Za większą ładownością idą jednak czasem większe gabaryty, a konkretniej głębokość. W tabelce podałem dokładne wymiary, aby nikt nie miał problemu z dostosowaniem wielkości sprzętu do dostępnego miejsca.

Zobacz pozostałe materiały o czołowych pralkach:

blog comments powered by Disqus
Pralki do 2000 zł dla dużych rodzin - Opinie, zestawienie | TOP 5 |