PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Jaki kapsułkowy ekspres wysokiej jakości? |TOP 3|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1De'Longhi Nespresso Latissima Gran EN650.BDe'Longhi Nespresso Latissima Gran EN650.B1499 zł
2De'Longhi Nespresso Lattissima Touch EN560.SDe'Longhi Nespresso Lattissima Touch EN560.S999 zł
3Krups Nespresso Essenza Mini Aeroccino 3 XN1111Krups Nespresso Essenza Mini Aeroccino 3 XN1111699 zł
Jaki kapsułkowy ekspres wysokiej jakości? |TOP 3|

Przed Wami kolejne zestawienie kapsułkowych ekspresów do kawy. Tym razem uwzględniliśmy wyłącznie modele najwyższej jakości, które zaskakują swoimi możliwościami i funkcjonalnością. Zobaczcie sami!

Rynek kapsułkowych ekspresów do kawy obejmuje również nieco bardziej zaawansowane technologicznie modele. Ich ceny potrafią być dość wysokie, ale idą za tym w górę kluczowe parametry czy lista ciekawych funkcji oraz technologii.

Co oferują kapsułkowe ekspresy do kawy wysokiej jakości?

Jak już wspominałam, ceny takich urządzeń nie są niskie. Płacimy i wymagamy, ale czego konkretnie można się spodziewać?

 • W porównaniu do budżetowych ekspresów na kapsułki do 250 zł droższe modele wyższej klasy posiadająspieniacz mleka.
 • W górę idzie zwykle ciśnienie, które odpowiada za jeszcze lepszy smak i aromat kawy. Dobry ekspres kapsułkowy oferuje nawet 19 barów.
 • Z mocą bywa różnie, gdyż nie wszystkie ekspresy wysokiej jakości tak bardzo potrzebują jej wysokiej wartości. W TOP 3 znalazły się jednak modele z mocą wynoszącą 1400 W.
 • Sprzęt z tego segmentu cenowego raczej nie jest tak bardzo kompaktowy jak najtańsze modele, ale jest to zrozumiałe. W górę idzie zatem pojemność zbiornika na wodę, który osiąga nawet 1,3 litra.
 • Jakość wykonania musi być oczywiście jak najlepsza. O ile design jest sprawą indywidualną, tak trwałość takiego ekspresu nie może nas w żadnym przypadku rozczarować.
 • Wyższa cena odbija się również na funkcjonalności i praktycznych rozwiązaniach. Kompatybilność z różnymi rodzajami filiżanek, automatyczne wyłączanie, program do odkamieniania -  to tylko niektóre z udogodnień.

Ekspres kapsułkowy wysokiej jakości - Opinie

Przechodzimy już do głównych bohaterów tej klasyfikacji, czyli 5 czołowych ekspresów kapsułkowych z porównywarki ekspresów do kawy.

 • Liderem jest ciśnieniowy ekspres na kapsułki, który wytwarza ciśnienie 19 bar. Posiada największy zbiornik na wodę (1,3 l) i najpojemniejsze naczynie na mleko (0,5 l). Wyróżnia się również pojemnikiem, który zmieści aż 14 zużytych kapsułek. De'Longhi Nespresso Latissima Gran EN650.B w kolorze czarnym prezentuje się niezwykle elegancko. Z praktycznych funkcji można wymienić chociażby program do odkamieniania i czyszczenia. Czas gotowości do pracy kształtuje się na poziomie zaledwie 25 sekund.
  Ekspres kapsułkowy posiada zintegrowany system spieniający mleko (spienianie na gorąco i na zimno), regulację wysokości filiżanek (niskie i wysokie) oraz wskaźnik poziomu wody. Z jego pomocą przyrządzicie 9 rodzajów napojów, między innymi Cappuccino, Lungo, Latte Macchiatto czy Espresso. Sterowanie odbywa się za pomocą dotykowego panelu. Warto dodać, że ekspres do kawy wyłączy się samodzielnie po 9 minutach, co wpływa nie tylko na bezpieczeństwo użytkowania, ale także na oszczędność energii elektrycznej. Jedyną przeszkodą może być jego wysoka cena.
 • Tuż za nim wysokiej jakości ekspres kapsułkowy, który umożliwi przygotowanie zarówno kaw czarnych, jak i kaw mlecznych. De'Longhi Nespresso Lattissima Touch EN560.S cechuje się dobrą mocą na poziomie 1400 W, intuicyjną i wygodną obsługą, funkcją oszczędzania energii oraz opcją programowania ilości napoju pod własne preferencje. Zastosowano system grzewczy Thermoblok, który szybko podgrzewa wodę w odpowiedniej ilości.
  Macie możliwość wyboru spośród dwóch wysokości filiżanek. Wyjmowany pojemnik na mleko ma pojemność 0,35 l, a więc jest mniejszy, porównując go do lidera. Różnicę widać także w mniej pojemnym zbiorniku na wodę i naczyniu na kapsułki. Z tego powodu cena jest niższa. Reszta głównych cech jest bardzo podobna. Z tego względu trzeba się zastanowić, jak bardzo Wam zależy na pojemności ekspresu i czy chcecie za nią dopłacać kilkaset złotych.
 • Zestawienie zamyka najtańszy ekspres na kapsułki wysokiej jakości, czyli Krups Nespresso Essenza Mini Aeroccino 3 XN1111. To co widać na pierwszy rzut oka, to z pewnością kompaktowe wymiary, a więc nada się do małej kuchni. Nowoczesny ekspres nie zużywa dużo prądu, umożliwi przygotowanie kaw na bazie mleka i wybór spośród filiżanki wielkości 40 ml i 110 ml.
  Błyskawiczne rozgrzewanie, ciśnienie, funkcją, za pomocą której pozbędziesz się kamienia w odpowiednim momencie, opcja spieniania mleka, to wszystko jest porównywalne do poprzedników. Zmiany widać w mniejszej mocy (1200 W), a także wszelkich pojemnościach zbiorników.

Porównanie kapsułkowych ekspresów wysokiej jakości

Lubicie tabelki? Ja bardzo. Dlatego również tutaj jedną przygotowałam. Zawiera najważniejsze parametry opisanych przed chwilką urządzeń. Pamiętajcie, że ranking ekspresów do kawy pomoże Wam w wyborze różnego typu ekspresu.

ModelWielkość
zbiornika
na wodę
Pojemność
naczynia
na mleko
MocCiśnienieSpienianie
mleka
Czas
rozgrzewania
Pojemność
pojemnika
na kapsułki
Sygnalizacja
odkamieniania
Cena
De'Longhi Nespresso Latissima Gran EN650.B1,3 l0,5 l1400 W19 barTak25 s14 kapsułekTakDe'Longhi Nespresso Latissima Gran EN650.B oferta w Media Markt
De'Longhi Nespresso Lattissima Touch EN560.S0,9 l0,35 l1400 W19 barTak25 s9-11 kapsułekTakDe'Longhi Nespresso Lattissima Touch EN560.S oferta w RTV EURO AGD
Krups Nespresso Essenza Mini Aeroccino 3 XN11110,6 lb/d1200 W19 barTak25 s6 kapsułekTakKrups Nespresso Essenza Mini Aeroccino 3 XN1111 oferta w Media Markt

Podsumowanie

Tak jak już nieraz pisałam, urządzeń do robienia kawy mamy w sklepach multum. Ekspresy na kapsułki wydają się być pewną alternatywą dla ekspresów ciśnieniowych.

Nasze gusta co do tego napoju są jednak różne. Nie każdemu smak kawy z kapsułek odpowiada. Nie każdy chce także przepłacać (bo tak zazwyczaj jest) za same kapsułki.

 • Jeżeli uparliście się na ekspres kapsułkowy i chcecie nabyć jak najlepszy model, to sprawa prosta - bierzcie coś z powyższych propozycji.
 • Jeżeli nie jesteście pewni, czy kawa z kapsułek będzie Wam odpowiadać, to skorzystajcie z degustacji, są często w sklepach z takim sprzętem. Jak nie macie takiej możliwości, no to może lepszy będzie na początek tani ekspres kapsułkowy? Przypominam, że wśród zestawień tych urządzeń na naszej stronie, jest taka topka.
 • Jeżeli należycie jednak do wybredniejszych miłośników kawy, to polecam Wam dozbieranie funduszy na rasowy ekspres ciśnieniowy - znajdziecie zresztą ich klasyfikacje na Videotestach.

Oczywiście to są tylko moje rady. Lubię kawę, nie wyobrażam sobie bez niej dnia, a korzystałam już z wielu urządzeń do jej przygotowywania. Kapsułki są dla mnie jak najbardziej do "przełknięcia", ale nie mogę powiedzieć, że wszystkim z Was zasmakują. Mogę za to powiedzieć, że wybrane przeze mnie modele w tym zestawieniu, to absolutna czołówka.

Sekcja komentarzy jest oczywiście Wasza. Jeśli ktoś ma więc jakieś spostrzeżenia co do tego typu ekspresów, to niech doda swoje 3 grosze :)

Mogą Cię też zainteresować:

blog comments powered by Disqus
Jaki kapsułkowy ekspres wysokiej jakości? |TOP 3|