PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 10 Ekspresów ciśnieniowych do 3000 zł

TOP 3 Kapsułkowych ekspresów wysokiej jakości

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Krups Nespresso EXPERT XN6018Krups Nespresso EXPERT XN60181390 zł
2De’Longhi Nespresso Lattissima One EN500.WDe’Longhi Nespresso Lattissima One EN500.W990 zł
3Saeco Tchibo Cafissimo Latte Bianco HD8603/11Saeco Tchibo Cafissimo Latte Bianco HD8603/11699 zł
TOP 3 Kapsułkowych ekspresów wysokiej jakości

Przed Wami kolejne zestawienie kapsułkowych ekspresów do kawy. Tym razem uwzględniliśmy wyłącznie modele najwyższej jakości, które zaskakują swoimi możliwościami i funkcjonalnością. Zobaczcie sami!

Rynek kapsułkowych ekspresów do kawy obejmuje również nieco bardziej zaawansowane technologicznie modele. Ich ceny potrafią być dość wysokie, ale idą za tym w górę kluczowe parametry czy lista ciekawych funkcji oraz technologii.

Co oferują kapsułkowe ekspresy do kawy wysokiej jakości?

Jak już wspominałem, ceny takich urządzeń nie są niskie. Płacimy i wymagamy, ale czego konkretnie można się spodziewać?

  • W porównaniu do budżetowych ekspresów na kapsułki, droższe modele wyższej klasy posiadają zazwyczaj spieniacz mleka.
  • W górę idzie zwykle ciśnienie, które odpowiada za jeszcze lepszy smak i aromat kawy. Dobry ekspres kapsułkowy oferuje nawet 19 barów.
  • Z mocą bywa różnie, gdyż nie wszystkie ekspresy wysokiej jakości tak bardzo potrzebują jej wysokiej wartości. W TOP 3 znalazł się jednak jeden model z mocą wynoszącą aż 1850 W.
  • Sprzęt z tego segmentu cenowego raczej nie jest tak bardzo kompaktowy jak najtańsze modele, ale jest to zrozumiałe. W górę idzie zatem pojemność zbiornika na wodę, który zwykle osiąga 1 litr.
  • Jakość wykonania musi być oczywiście jak najlepsza. O ile design jest sprawą indywidualną, tak trwałość takiego ekspresu nie może nas w żadnym przypadku rozczarować.
  • Wyższa cena odbija się również na funkcjonalności i praktycznych rozwiązaniach. Kompatybilność z różnymi rodzajami filiżanek, precyzyjna regulacja temperatury, automatyczne wyłączanie -  to tylko niektóre z udogodnień. Warto bowiem wspomnieć, że lider tego zestawienia może współpracować nawet ze... smartfonem.

kawa z ekspresu kapsułkowego

Jaki ekspres kapsułkowy wysokiej jakości?

Przechodzimy już do głównych bohaterów tej klasyfikacji ze szczegółowym omówieniem ich głównych cech.

Krups Nespresso EXPERT XN6018

Jeżeli czytaliście poprzedni akapit, to być może jesteście zaciekawieni współpracą tego urządzenia ze smartfonem. O co jednak dokładnie chodzi? Poprzez moduł Bluetooth możemy sterować tym nowoczesnym ekspresem kapsułkowym za pomocą telefonu. Sprawdzimy zapas kapsułek, zaplanujemy przygotowanie kawy na konkretną godzinę czy uzyskamy wsparcie techniczne. Dla jednych zbędny bajer, dla innych przydatna funkcjonalność.

Przechodząc już do ważniejszych aspektów, ten model oferuje ciśnienie wynoszące aż 19 barów, co wpływa na lepszy aromat i smak kawy. Zbiornik na wodę ma 1,1 l, co również jest bardzo dobrym wynikiem. Nieco wyższa mogłaby być moc (1260 W), choć mimo tego urządzenie nagrzewa wodę w ciągu 25 sekund. Oferuje przy tym klasę energetyczną A. Tak, nawet tego typu ekspresy potrafią odznaczać się wyższą energooszczędnością.

Krups Nespresso EXPERT XN6018 z boku

Mało? Pewnie, że jeszcze mało, bo ten ekspres kapsułkowy kosztuje wyraźnie ponad 1000 zł. Jedziemy więc dalej.

Do wyboru mamy cztery wielkości filiżanek, a konkretniej: Ristretto (25 ml kawy), Espresso (40 ml kawy), Lungo (110 ml kawy), Americano (25 ml kawy + 125 ml wody). Możemy też ustawić temperaturę wody w trzystopniowej skali (średnia, wysoka, bardzo wysoka). Zintegrowany pojemnik na kapsułki możemy opróżnić po zapełnieniu (ok. 10-12 kapsułek).

Jeżeli chodzi o design, to trzeba go raczej pozytywnie ocenić. Czarny, elegancki ekspres, który jest do tego łatwy w czyszczeniu. Odkamienić musimy go natomiast przynajmniej raz w roku. Jest zresztą sygnalizacja konieczności zrobienia tego.

Krups Nespresso EXPERT XN6018

Jak sami widzicie, ten model ma pewne unikalne cechy. Kosztuje jednak sporo jak na swój typ. Mimo tego, musiał zostać liderem.

Krups Nespresso EXPERT XN6018 plusy i minusy:

+ Ciśnienie wynoszące 19 barów

+ Pojemny zbiornik na wodę, jak i na zużyte kapsułki

+ Obsługa czterech rodzajów filiżanek na kawę

+ Solidne wykonanie

+ Łatwa obsługa

+ Wysoka funkcjonalność

+ Współpraca ze smartfonem

+ Elegancki i zarazem nowoczesny design

+ Klasa energetyczna A

- Moc teoretycznie mogłaby być większa, ale raczej nie odczujemy bardziej jej niższej wartości

- Cena może być dla niektórych zaporowa

Krups Nespresso EXPERT XN6018 oferta w sklepie

De’Longhi Nespresso Lattissima One EN500.W

Wicelider, czyli ekspres kapsułkowy De’Longhi Nespresso Lattissima One EN500.W, wygląda już zupełnie inaczej od poprzednika, choć ma kilka wspólnych cech.

De’Longhi Nespresso Lattissima One EN500.W

Wciąż mamy do czynienia z ekspresem o ciśnieniu wynoszącym 19 barów. Lekko w dół poszła pojemność zbiornika na wodę (1 l) i na kapsułki (8-10 kapsułek). Wyższa jest za to moc - 1400 W. Urządzenie obsługuje jednak dwa typy filiżanek - Espresso (40 ml kawy) oraz Lungo (110 ml kawy).

Niestety nie mamy tu także regulacji temperatury wody. Jak się pewnie domyślacie, współpraca ze smartfonem również nie wchodzi w grę, a sama energooszczędność jest już dużo niższa. Wciąż jest to bardzo dobry ekspres kapsułkowy, ale do lidera trochę mu brakuje.

De’Longhi Nespresso Lattissima One EN500.W zestaw

De’Longhi Nespresso Lattissima One EN500.W plusy i minusy:

+ Ciśnienie wynoszące 19 barów

+ Pojemny zbiornik na wodę

+ Solidne wykonanie

+ Łatwa obsługa

+ Elegancki i zarazem nowoczesny design

- Funkcjonalność powinna być mimo wszystko nieco lepsza

De’Longhi Nespresso Lattissima One EN500.W oferta w sklepie

Saeco Tchibo Cafissimo Latte Bianco HD8603/11

Ostatnie miejsce na podium, jak i w całej klasyfikacji, bo rynek ekspresów kapsułkowych o takich możliwościach nie jest jednak zbyt szeroki.

Na trzeciej pozycji mamy więc Saeco Tchibo Cafissimo Latte Bianco HD8603/11, czyli kolejne urządzenie, które może być ciekawą alternatywą dla ekspresów ciśnieniowych czy przelewowych. Co ciekawe, oferuje ono zdecydowanie najwyższą moc, kształtującą się na poziomie 1850 W. W dół poszło niestety ciśnienie, które wynosi 15 barów. No cóż, dodam tylko, że te 15 barów to często oferują ekspresy kapsułkowe do 250 zł, których klasyfikacja zresztą pojawiła się wśród rankingów polecanych ekspresów do kawy.

Saeco Tchibo Cafissimo Latte Bianco HD8603 z boku

Nie zawodzi natomiast pojemność zbiornika na wodę (1 l). Nawet wyjmowana karafka na mleko jest dość pojemna (ok. 0,5 l). Plusem jest także swoboda w doborze pojemności napoju, choć mieszcząca się w ekspresie filiżanka nie jest zbyt duża.

Co do designu, to niby jest dobrze - ekspres jest elegancki. Przesadzono moim zdaniem z ekspozycją przycisków. Ten model stara nam się powiedzieć: "Ej, Ty, zobacz jaki jestem nowoczesny i ile mam funkcji!". W praktyce jest jednak z tym gorzej. Stosunek ceny do jakości powinien być lepszy. Dlaczego? Teoretycznie, jego cena jest zdecydowanie niższa niż w przypadku czołowej dwójki. Z drugiej strony, czy ten sprzęt tak znacząco przewyższa dużo tańsze ekspresy kapsułkowe z poprzedniego zestawienia? Na to pytanie każdy z Was musi odpowiedzieć sobie sam... ale jakbym miał coś doradzić, to zapraszam do podsumowania na samym końcu tego materiału.

Saeco Tchibo Cafissimo Latte Bianco HD8603

Saeco Tchibo Cafissimo Latte Bianco HD8603/11 plusy i minusy:

+ Pojemny zbiornik na wodę, jak i karafka na mleko

+ Solidne wykonanie

+ Łatwa obsługa

+ Bardzo wysoka moc

+ Elegancki design...

- ... choć szpeci go moim zdaniem panel z przyciskami

- Ciśnienie powinno być nieco wyższe

- Funkcjonalność nie robi takiego wrażenia, a to przecież wciąż dość drogi ekspres kapsułkowy

Saeco Tchibo Cafissimo Latte Bianco HD8603/11 oferta w sklepie

TOP 3 ekspresów na kapsułki wysokiej jakości - Tabela porównawcza

Lubicie tabelki? Ja bardzo. Dlatego również tutaj jedną przygotowałem. Zawiera najważniejsze parametry opisanych przed chwilką ekspresów.

ModelMocCiśnieniePojemność zbiornika na wodęSpieniacz mleka
Krups Nespresso EXPERT XN60181260 W19 barów1,1 lTak
De’Longhi Nespresso Lattissima One EN500.W1400 W19 barów1 lTak
Saeco Tchibo Cafissimo Latte Bianco HD8603/111850 W15 barów1 lTak

Podsumowanie zestawienia ekspresów kapsułkowych wysokiej klasy

Tak jak już nieraz pisałem, urządzeń do robienia kawy mamy w sklepach multum. Ekspresy na kapsułki wydają się być pewną alternatywą dla ekspresów ciśnieniowych.

Nasze gusta co do tego napoju są jednak różne. Nie każdemu smak kawy z kapsułek odpowiada. Nie każdy chce także przepłacać (bo tak zazwyczaj jest) za same kapsułki.

  • Jeżeli uparliście się na ekspres kapsułkowy i chcecie nabyć jak najlepszy model, to sprawa prosta - bierzcie coś z powyższych propozycji.
  • Jeżeli nie jesteście pewni, czy kawa z kapsułek będzie Wam odpowiadać, to skorzystajcie z degustacji, są często w sklepach z takim sprzętem. Jak nie macie takiej możliwości, no to może lepszy będzie na początek ekspres kapsułkowy za ok. 200 zł? Przypominam, że wśród zestawień tych urządzeń na naszej stronie, jest taka topka.
  • Jeżeli należycie jednak do wybredniejszych miłośników kawy, to polecam Wam dozbieranie funduszy na rasowy ekspres ciśnieniowy - znajdziecie zresztą ich klasyfikacje na Videotestach.

kawa przygotowana z kapsułek

Oczywiście to są tylko moje rady. Lubię kawę, nie wyobrażam sobie bez niej dnia, a korzystałem już z wielu urządzeń do jej przygotowywania. Kapsułki są dla mnie jak najbardziej do "przełknięcia", ale nie mogę powiedzieć, że wszystkim z Was zasmakują. Mogę za to powiedzieć, że wybrane przeze mnie modele w tym zestawieniu, to absolutna czołówka.

Sekcja komentarzy jest oczywiście Wasza. Jeśli ktoś ma więc jakieś spostrzeżenia co do tego typu ekspresów, to niech doda swoje 3 grosze :)

Mogą Cię też zainteresować:

blog comments powered by Disqus
TOP 3 Kapsułkowych ekspresów wysokiej jakości