PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Zmywarek do 2000 zł

TOP 5 Polecanych zmywarek o szerokości 45 cm

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Siemens iQ500 speedMatic SR256I01TESiemens iQ500 speedMatic SR256I01TE2399 zł
2Bosch SPS66TI01EBosch SPS66TI01E1991 zł
3Siemens iQ500 speedMatic SR256I00TESiemens iQ500 speedMatic SR256I00TE2199 zł
4Amica ZWM 468IEDAmica ZWM 468IED1559 zł
5Amica ZWM 426IESAmica ZWM 426IES1228 zł
TOP 5 Polecanych zmywarek o szerokości 45 cm

Nie macie zbyt dużo miejsca na zmywarkę, ale nie chcecie rezygnować z wysokiej funkcjonalności i innych ważnych aspektów w urządzeniach do zmywania? Bardzo dobrze, bo przygotowaliśmy dla Was zestawienie nowoczesnych zmywarek o 45 cm szerokości.

Witajcie w naszym kolejnym rankingu zmywarek. Tym razem przygotowałem dla Was zestawienie polecanych modeli, których wspólną cechą jest szerokość wynosząca 45 cm. Dzięki niej umiejscowienie naszego nowego urządzenia do zmywania będzie dużo łatwiejsze. Jak się zaraz przekonacie, wciąż są to bardzo dobre zmywarki o szerokich możliwościach - bo tylko takie dla Was wybrałem.

nowoczesna zmywarka w kuchni

Co oferują polecane zmywarki o szerokości 45 cm?

Jeżeli zaglądacie często do rankingów najlepszych zmywarek na portalu Videotesty.pl, to zapewne wiecie, że nie proponujemy Wam pierwszych z brzegu urządzeń, a staramy się wyłonić prawdziwe perełki. Czego więc możecie się spodziewać po tym TOP 5?

 • Klasa zmywania i suszenia to w obu przypadkach oczywiście A. Nie mogło być inaczej.
 • Przy selekcjonowaniu polecanych zmywarek 45 cm nie szedłem właściwie na żadne większe kompromisy. Pojemność tych urządzeń jest więc maksymalnie wyciągnięta względem gabarytów - zmieścimy w nich 10 kompletów naczyń.
 • Ważna była dla mnie energooszczędność. Dwa czołowe urządzenia do zmywania oferują nam klasę energetyczną A+++, a reszta A++.
 • Warto także zadbać o odpowiednią oszczędność wody. Zużycie wody na cykl to 8/8,5/9 l.
 • Nie ma mowy o zmywarkach pracujących jak kombajn. Poziom generowanego hałasu jest tutaj bardzo niski. Chyba nikt z nas nie lubi hałaśliwego sprzętu AGD, prawda?
 • Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Zmywarki to sprzęt na długie lata i nie mogą nam się nieoczekiwanie zepsuć.
 • Sprawą indywidualną jest natomiast design tego typu urządzeń z segmentu dużego AGD. Muszę jednak przyznać, ze większość propozycji z TOP 5 bardzo mi się podoba, szczególnie zmywarki w srebrnym kolorze.
 • Bardzo ważna jest oczywiście funkcjonalność. Programy zmywania, zastosowane technologie, wszelkie innowacje - wszystko to brałem pod uwagę. Ceny nie są bowiem najniższe, więc możemy i w tym aspekcie sporo wymagać.
 • No właśnie, a co z cenami? Pewnie rzuciliście już okiem na tabelkę na samej górze. Mimo pięciu modeli, jest tu pewne zróżnicowanie. Nie chciałem bowiem uwzględniać jedynie zmywarek za grubo ponad 2000 zł. Jest więc kilka tańszych opcji, które oczywiście nie zawiodą Was. Ba, patrząc na tabelkę, miejsca wcale nie układały się od najwyższej do najniższej ceny.

Jaka zmywarka o szerokości 45 cm?

Przechodzimy już do kluczowej części tego materiału, czyli do dokładnego omówienia proponowanych Wam zmywarek.

Siemens iQ500 speedMatic SR256I01TE

Analizując rynek zmywarek o szerokości 45 cm, można zauważyć, że upodobała go sobie szczególnie firma Siemens. Urządzenia tej marki zawładnęły wręcz wyższym segmentem cenowym. Liderem musiała zostać nowoczesna zmywarka 45 cm, a konkretniej Siemens iQ500 speedMatic SR256I01TE.

Patrząc na kluczowe parametry, wszystko się tu zgadza. Klasa energetyczna A+++, oczywiście pojemność na poziomie 10 kompletów naczyń, bardzo cicha praca, świetny design, niezawodność i wysoka funkcjonalność.

Siemens iQ500 speedMatic SR256I01TE

Otwierając zmywarkę naszym oczom ukaże się niebieskie lub białe światło, które generowane jest przez diody LED. Dobrym patentem jest podwójne ramię zraszające (duoPower), które dba o najwyższy stopień precyzji zmywania nawet bardzo zabrudzonych naczyń. Jeżeli zastanawiacie się, jak taka precyzja i funkcjonalność pokrywa się z energooszczędnością, to wystarczy, że wspomnę o nowoczesnym silniku iQdrive. Siemens chwali się, że ten silnik jest wręcz nie do zajechania - i jest w tym dużo prawdy.

Co z programami zmywania? Jest wybornie. Zmywać możemy w następujących temperaturach: 40/45/50/60/65/70°C. Są dedykowane programy np. do garnków, delikatnego szkła, jak i skupiające się na bardzo cichej pracy, uzyskaniu wyjątkowego połysku, turbosuszeniu czy zdumiewające szybkości (do lekko zabrudzonych naczyń). Jedyne czego mi w zasadzie brakuje, to możliwości zmywania połowy załadunku.

Siemens iQ500 speedMatic SR256I01TE kosze na naczynia

Ta zmywarka będzie z pewnością znakomicie prezentować się w Waszym domostwie. Kolor inox silver może robić wrażenie na gościach, tak samo jak wspomniane już oświetlenie wewnętrzne. Cena tego modelu jest wysoka, nie ukrywam, ale i tak moim zdaniem warto, bo jest to bez dwóch zdań topowa konstrukcja wśród zmywarek 45 cm.

Siemens iQ500 speedMatic SR256I01TE plusy i minusy:

+ Znakomity silnik iQdrive

+ Klasa energetyczna A+++

+ Najwyższa jakość wykonania

+ Najwyższa precyzja zmywania

+ Cicha praca

+ Wysoka funkcjonalność

+ Elegancki i nowoczesny design

- Cena może być dla niektórych zaporowa

Siemens iQ500 speedMatic SR256I01TE oferta w sklepie

Bosch SPS66TI01E

W TOP 5 jest jeszcze jedna zmywarka Siemensa o podobnych technologiach. Długo żyłem w przekonaniu, że to właśnie ona będzie wiceliderem. W ostatniej chwili zmieniłem jednak zdanie i na drugie miejsce przesunąłem funkcjonalną zmywarkę 45 cm od Boscha - model Bosch SPS66TI01E. Ma ona bowiem masę zalet, wysoką energooszczędność (A+++) i moim zdaniem trochę lepszy stosunek ceny do jakości niż kolejny Siemens, który ostatecznie wylądował na ostatnim miejscu podium.

Bosch SPS66TI01E

Zajmijmy się jednak tym Boschem. Ta zmywarka tak samo cicha jak poprzednik - 45 dB. Bardzo przydatna powinna być dla Was funkcja VarioSpeed Plus. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a cały proces zmywania ulega znacznemu skróceniu (jest nawet trzy razy szybszy). Jest także system zraszania DuoPower czy bardzo efektywne suszenie naszych naczyń. Wygląda więc na to, że jest to dobra propozycja dla osób, którym po prostu zależy na szybkim i jednocześnie precyzyjnym zmywaniu oraz suszeniu.

Co do silnika, Bosch zastosował tu opatentowany układ EcoSilence Drive. Tak jak iQdrive od Siemens, gwarantuje on wysoką żywotność, precyzję pracy czy energooszczędność. Technologia ActiveWater, AquaSensor czy sensor załadunku dodatkowo zadbają o optymalny pobór energii i wody - nic się tutaj nie zmarnuje.

Bosch SPS66TI01E kosze na naczynia

Niby inna firma, ale jak widać pewne rozwiązania są bardzo podobne. Dodając do tego tyle samo dostępnych temperatur czy bardzo pokaźną listę programów, jest to znakomita alternatywa dla aktualnego lidera. Nie ma tu co prawda kilku bajerów, silnik też troszkę przemawia za Siemensem, ale jednak różnica w cenie jest bardzo wyraźna.

Jedno jest dla mnie pewne. Jeżeli na nową zmywarkę o szerokości 45 cm, macie maksymalnie 2000 zł, to ten Bosch będzie wręcz idealny.

Bosch SPS66TI01E plusy i minusy:

+ Bardzo dobry silnik EcoSilence Drive

+ Klasa energetyczna A+++

+ Najwyższa jakość wykonania

+ Najwyższa precyzja zmywania

+ Cicha praca

+ Wysoka funkcjonalność

+ Całkiem dobry stosunek ceny do jakości

+ Elegancki i nowoczesny design

- Brak większych minusów w tej cenie

Bosch SPS66TI01E oferta w sklepie

Siemens iQ500 speedMatic SR256I00TE

Siemens SR256I00TE to po prostu starszy brat zmywarki z pierwszego miejsca. Cena jest o jakieś 400 zł niższa. Co jest wspólnego? Oświetlenie wewnętrzne, funkcja przyspieszająca zmywanie i suszenie, podwójne ramię zraszające, silnik iQdrive, duża część programów, a także masa sensorów i wskaźników.

Siemens iQ500 speedMatic SR256I00TE panel sterowania

Jeżeli chcecie się jednak upewnić w tym, czy warto dopłacić, musicie także wziąć pod uwagę to, czego brakuje względem lidera. W dół poszła klasa energetyczna (A++). Nie mamy tutaj turbosuszenia Zeolith - jest za to funkcja Suszenie Extra, ale działa ona mniej efektywnie. Brakuje także jednej temperatury wody możliwej do ustawienia (60°C). Zmywarka jest też minimalnie głośniejsza od poprzedników.

Moje zdanie? Warto dopłacić do pierwszej lokaty. Jeżeli nie macie tyle pieniędzy na zmywarkę, to lepszy stosunek ceny do jakości ma jednak drugi Bosch, który rzutem na taśmę wygrał walkę o pozycję wicelidera, właśnie przez przystępniejszą cenę, która wcale tak bardzo nie odbija się na możliwościach tego urządzenia.

Siemens iQ500 speedMatic SR256I00TE

Siemens iQ500 speedMatic SR256I00TE to oczywiście bardzo dobra zmywarka 45 cm, ale jej cena powinna moim zdaniem być nieco niższa. Pewnie mocno wpływa na nią świetny silnik, ale wciąż jest drogo, biorąc pod uwagę gorszą energooszczędność czy kilka drobniejszych aspektów.

Siemens iQ500 speedMatic SR256I00TE plusy i minusy:

+ Znakomity silnik iQdrive

+ Najwyższa jakość wykonania

+ Najwyższa precyzja zmywania

+ Cicha praca

+ Wysoka funkcjonalność

+ Elegancki i nowoczesny design

- Boli brak najwyższej klasy energetycznej w tej cenie

- Brak turbosuszenia Zeolith

- Powinna być moim zdaniem tańsza

Siemens iQ500 speedMatic SR256I00TE oferta w sklepie

Amica ZWM 468IED

Cena idzie już wyraźnie w dół. Przed nami dwa ostatnie miejsca w zestawieniu. Należą one do zmywarek firmy Amica. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest tak luksusowo jak w przypadku poprzednich pozycji. Klasa energetyczna w obu przypadkach to A++, a poziom generowanego hałasu wynosi 45 dB.

Wyżej umieściłem Amicę ZWM 468IED. Oferuje nam pięć ustawień temperatury wody - 40/50/55/60/65°C. Jej siłą jest Mycie Strefowe, które zresztą już omawiałem przy okazji innych zestawień ze zmywarkami tej firmy. Funkcja ta odpowiada za efektywne zmywanie niepełnego załadunku.

Amica ZWM 468IED

Do wyboru mamy osiem programów zmywania, wśród których znajdziemy wszystkie podstawowe pozycje. Brakuje tutaj bajerów w postaci znacznego skrócenia czasu zmywania przy zachowaniu wysokiej precyzji, bo raczej nie ma co brać pod uwagę 15-minutowego namaczania, a programy na 30 minut dedykowane są bardzo lekko zabrudzonym naczyniom. To jednak nie ten budżet, by korzystać z lepszych bajerów.

Zastosowany silnik też niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jest za to oświetlenie wewnętrzne czy funkcja Hot Air Drying, która wykorzystuje parę wodną przy suszeniu naczyń. Pochwalić trzeba niskie zużycie wody na cykl - zaledwie 8 l.

Amica ZWM 468IED nie może się porównywać do czołowej trójki, to po prostu nie ta klasa. Jeżeli jednak macie na zmywarkę ok. 1500 zł, to będzie to świetny wybór.

Amica ZWM 468IED plusy i minusy:

+ Dobra precyzja zmywania

+ Przyzwoita jakość wykonania

+ Przyzwoita funkcjonalność

+ Cicha praca

+ Bardzo niskie zużycie wody na cykl

+ Stosunek ceny do jakości

- Mało atrakcyjny design

- Standardowy silnik, zapewne o dużo niższej żywotności niż u zmywarek z podium

Amica ZWM 468IED oferta w sklepie

Amica ZWM 426IES

No i ostatnia lokata. Jest to najtańsza w zestawieniu zmywarka, a konkretniej model Amica ZWM 426IES. Ma oczywiście sporo wspólnego z poprzednim modelem - klasę energetyczną A++, 45 dB generowanego hałasu, Hot Air Drying, standardowy silnik czy Mycie Strefowe. Zużycie wody na cykl wynosi 8,5 l, a więc wciąż jest bardzo dobrze w tym aspekcie.

Co oprócz ceny poszło w dół? Mamy mniej programów zmywania - jest to absolutnie podstawowa lista. Najkrócej trwający program (oprócz namaczania) zmywa w 60 minut. Nie ma oświetlenia wewnętrznego, składanych elementów w górnym koszu czy zabezpieczenia Aqua Stop, które odcina wodę w przypadku awarii. Widzimy więc gołym okiem, że jakość czy funkcjonalność ustępuje droższej Amice, nie wspominając nawet o modelach z podium.

Amica ZWM 426IES

Uwzględniłem jednak to urządzenie, gdyż jest to budżetowa zmywarka 45 cm dla mniej wymagających osób. Jest przecież około dwa razy tańsza niż lider tego TOP 5.

Amica ZWM 426IES plusy i minusy:

+ Dobra precyzja zmywania

+ Przyzwoita jakość wykonania

+ Cicha praca

+ Bardzo niskie zużycie wody na cykl

+ Niska cena

- Mało atrakcyjny design

- Ograniczona funkcjonalność

- Standardowy silnik, zapewne o dużo niższej żywotności niż u zmywarek z podium

- Brak zabezpieczenia Aqua Stop

Amica ZWM 426IES oferta w sklepie

TOP 5 zmywarek 45 cm - Tabela porównawcza

Tabelka z cenami była na samym początku, ale warto także zajrzeć do tabelki z najważniejszymi parametrami polecanych zmywarek z TOP 5:

ModelPojemnośćKlasa energetycznaPoziom generowanego hałasuZużycie wody na cykl
Siemens iQ500 speedMatic SR256I01TE10 kompletówA+++43 dB9,5 l
Bosch SPS66TI01E10 kompletówA+++43 dB9,5 l
Siemens iQ500 speedMatic SR256I00TE10 kompletówA++44 dB9,5 l
Amica ZWM 468IED10 kompletówA++45 dB8 l
Amica ZWM 426IES10 kompletówA++45 dB8,5 l

Podsumowanie zestawienia zmywarek o szerokości 45 cm

To już sama końcówka tego materiału. Wypada więc krótko podsumować całe zestawienie:

 • Dość zdecydowanym liderem jest dla mnie ultranowoczesna zmywarka Siemens iQ500 speedMatic SR256I01TE. Świetnie wygląda, ma niezawodny silnik i ogromną funkcjonalność.
 • Dla wielu z Was optymalnym wyborem może okazać się Bosch SPS66TI01E z równie zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami, ale już z przystępniejszą ceną.
 • Siemens iQ500 speedMatic SR256I00TE ma trochę wspólnego z liderem, ale przegrał z Boschem ze względu na gorszy stosunek ceny do jakości. No cóż, Siemens dość mocno wycenia swoje topowe urządzenia do zmywania.
 • Dwie ostatnie zmywarki od firmy Amica, czyli Amica ZWM 468IEDAmica ZWM 426IES, to już niższa liga. Nie mają tylu bajerów, ale w swoich cenach wiodą prym wśród zmywarek o szerokości 45 cm.

Przeczytaj również:

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Polecanych zmywarek o szerokości 45 cm