PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

TOP 7 Zmywarek do 1500 zł

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Amica ZWM628BEDAmica ZWM628BED1499 zł
2Bosch SMS46GI05EBosch SMS46GI05E1499 zł
3Bosch SMS45GI01EBosch SMS45GI01E1496 zł
4Bosch SMS25AI02EBosch SMS25AI02E1419 zł
5Amica ZWM626IESAmica ZWM626IES1290 zł
6Bosch SMS25KI00EBosch SMS25KI00E1405 zł
7Bosch SMS25AI03EBosch SMS25AI03E1344 zł
TOP 7 Zmywarek do 1500 zł

Zmywarki to bardzo przydatny sprzęt domowy AGD. Kontynuujemy więc serię ich zestawień. Tym razem przedstawiamy Wam polecane zmywarki do 1500 zł. Taki budżet pozwala bowiem zakupić funkcjonalny i nowoczesny sprzęt do zmywania naczyń. Zapraszamy!

Budżet wynoszący maksymalnie 1500 zł na nową zmywarkę pozwoli nam nabyć bardzo dobry sprzęt. Ten segment cenowy jest zresztą bardzo szeroki, co z jednej strony daje nam duży wybór, a z drugiej sprawia, że można się w nim zagubić. Nasze zestawienie TOP 7 zmywarek do 1500 zł skutecznie pomoże w podjęciu dobrej decyzji.

Co powinna oferować dobra zmywarka do 1500 zł?

Na początku warto zrobić krótki przegląd swego rodzaju standardów, które powinny zapewniać zmywarki w tej cenie.

 • Klasa energetyczna takiego urządzenia to w zdecydowanej większości przypadków A++. Nie ma co schodzić niżej.
 • Pojemność liczona w kompletach naczyń z pewnością powinna większości z Was wystarczyć. Wyselekcjonowane przeze mnie zmywarki oferuję pojemność na poziomie 12, 13 lub 14 kompletów.
 • Za 1500 zł nabędziemy cicho pracujący sprzęt. Poziom generowanego hałasu rzadko przekracza 45 dB, co jest dobrym wynikiem w tej klasie.
 • Z racji pojemności, zmywarki z TOP 7 zużywają 9,5 lub 10 l wody na cykl zmywania w swoim programie referencyjnym.
 • Funkcjonalność stoi na przyzwoitym poziomie. Mamy zazwyczaj wszystkie najprzydatniejsze programy zmywania czy ciekawe rozwiązania serwowane przez konkretnych producentów.
 • Do jakości wykonania raczej też nie można się przyczepić. Zmywarki z klasyfikacji są trwałe i nie powinny nieoczekiwanie się zepsuć. Większość z nich wygląda także całkiem nowocześnie.
 • Ceny tych urządzeń zwykle dobijają do górnej granicy, czyli do 1500 zł. Znalazły się jednak dwie nieco tańsze propozycje.

Jaka zmywarka do 1500 zł?

Przechodzimy już do konkretnych propozycji polecanych zmywarek do 1500 zł. Zauważcie, że całe zestawienie składa się z urządzeń od zaledwie dwóch firm - marek Bosch i Amica.

Amica ZWM628BED

Zestawienie rozpoczyna zmywarka w czarnej kolorystyce, a konkretniej Amica ZWM628BED. Klasa energetyczna to oczywiście A++, jak zresztą w przypadku każdego urządzenia z TOP 7. Zmywarka pracuje cicho (45 dB) i bardzo precyzyjnie. Plusem jest pojemność - zmieścimy w niej 14 kompletów naczyń.

Funkcjonalność także nie zawodzi. Osiem programów zmywania obejmuje np. program do szkła, party (szybkie mycie delikatnego szkła), intensywny do mocniej zabrudzonych naczyń (trwa 175 minut) czy automatyczny w temperaturze 45°-55°C. Lista całkiem okazała i raczej niczego Wam nie zabraknie.

czarna zmywarka Amica ZWM628BED

Co do zastosowanych technologii, podobać może się konstrukcja w oparciu o rozwiązanie Flexi Space. Składane elementy w koszach ułatwiają obsługę urządzenia, tak samo jak możliwość regulacji górnej części przy pełnym załadunku. Za efektywne suszenie zadba natomiast system Turbo Drying. Nad precyzją zmywania czuwają trzy niezależne poziomy natrysku. Jest nowocześnie i funkcjonalnie.

Jeżeli nie pasuje Wam kolor tej zmywarki, to nic straconego. W sklepach możecie znaleźć zmywarkę Amica ZWM628WED, która niczym się w zasadzie nie różni oprócz koloru - jest biała.

Amica ZWM628BED plusy i minusy:

+ Najwyższa jakość wykonania

+ Pojemność mieszcząca 14 kompletów naczyń

+ Wysoka funkcjonalność

+ Cicha praca

+ Komfortowe użytkowanie

- Brak większych minusów

Amica ZWM628BED oferta w sklepie

Bosch SMS46GI05E

Pojemność wcale nie była dla mnie jednym z kluczowych parametrów przy układaniu tego zestawienia. Dwa kolejne miejsca zajmują zmywarki firmy Bosch, które mieszczą 12 kompletów naczyń, co i tak pewnie większości z Was wystarczy. Pracują one najciszej z całego TOP 7, choć różnice są minimalne (44 dB).

Wiceliderem jest srebrny Bosch SMS46GI05E. Ma on ciut mniej programów od lidera, ale wciąż są one wystarczające - szkło, program automatyczny 45-65°C, ekologiczny 50°C, cichy 50°C czy dedykowany do większych garnków.

Bosch SMS46GI05E

Czy zdarzają Wam się czasem sytuacje, w których szybko musicie przygotować czyste naczynia? Nieoczekiwany przyjazd kogoś może to spowodować. Tej zmywarce nie będzie to straszne. Funkcja VarioSpeed Plus skraca nawet o 66% czas zmywania, i to przy pełnym załadunku, uwzględniając efektywne suszenie. Przydatne, prawda?

O ile w zmywarkach Amica, zastosowane silniki raczej niczym się nie wyróżniają, tak Bosch lubi się swoimi układami chwalić. To właśnie silnik EcoSilence Drive odpowiada za bardzo ciche, ale jednocześnie precyzyjne zmywanie. Jest do tego bardzo trwały. Technologia ActiveWater dba dodatkowo o oszczędzanie wody i energii, a Higiena Plus suszy naczynia w wyższych temperaturach. Po co? Przede wszystkim dla sterylności. Przydatna opcja dla alergików czy osób, które w zmywarkach myją naczynia swoich pociech.

Bosch SMS46GI05E plusy i minusy:

+ Najwyższa jakość wykonania

+ Trwały silnik EcoSilence Drive

+ Wysoka funkcjonalność

+ Cicha praca

+ Komfortowe użytkowanie

- Brak większych minusów

Bosch SMS46GI05E oferta w sklepie

Bosch SMS45GI01E

Podium zamyka bardzo podobny sprzęt do poprzednika, a konkretniej solidnie wykonana zmywarka Bosch SMS45GI01E. Jest tu dużo cech wspólnych. Ten sam silnik, kluczowe technologie, cicha praca czy skracanie czasu zmywania w razie potrzeby. Pod względem designu i jakości wykonania jest niemal identycznie.

Czemu więc ta zmywarka jest niżej przy praktycznie tych samych rozwiązaniach i cenie? Przez właściwie jeden detal. Nie mamy tu do dyspozycji programu, który obniża poziom generowanego hałasu - chodzi o program cichy 50°C, który pracuje o 2 dB ciszej od programu referencyjnego.

Bosch SMS45GI01E

Wychodzi więc na to, że lepiej szukać w sklepach wicelidera, choć na ten model czasem mogą się trafić jakieś obniżki cen i wtedy jego zakup będzie korzystniejszy, bo to wciąż świetna zmywarka do 1500 zł.

Bosch SMS45GI01E plusy i minusy:

+ Najwyższa jakość wykonania

+ Trwały silnik EcoSilence Drive

+ Wysoka funkcjonalność

+ Cicha praca

+ Komfortowe użytkowanie

- Brak większych minusów, choć minimalnie lepszym wyborem będzie wcześniejsza pozycja

Bosch SMS45GI01E oferta w sklepie

Miejsca 4-7 w zestawieniu TOP 7 zmywarek do 1500 zł

Musze przyznać, że ta klasyfikacja raczej nie cechuje się wielkim zróżnicowaniem. Mamy tu bowiem urządzenia dwóch firm, które nie różnią się od siebie diametralnie. Nie chcąc się powtarzać, postanowiłem więc opisać resztę propozycji w skróconej wersji:

 • Czwarte miejsce zajmuje kolejny Bosch, a konkretniej Bosch SMS25AI02E. Ten sam silnik czy zastosowane technologie sprawiają z niego zmywarkę dość wysokiej klasy. Wciąż jest to jednak minimalnie gorsza opcja od aktualnego wicelidera.
 • TOP 7 nieco urozmaica Amica ZWM626IES. Jest to bowiem zmywarka o znakomitym stosunku ceny do jakości. Kosztuje zwykle mniej niż 1300 zł, a mieści 14 kompletów naczyń. Nie ma tu może bardzo długiej listy programów zmywania, ale są wszystkie najczęściej używane. Dobre wrażenie robi też Mycie Strefowe, które zmywa naczynia z wybranego kosza.
 • Jeżeli podobają Wam się zmywarki Bosch, ale czujecie, że trzeba Wam większej pojemności, to alternatywą jest Bosch SMS25KI00E. Ma dużo wspólnych cech z poprzednikami, ale zmieści 13 kompletów naczyń. Wśród programów zabrakło natomiast tego do szkła w 40°C, przez co niższa lokata.
 • Zestawienie zamyka najtańsza w zestawieniu zmywarka firmy Bosch, a konkretniej Bosch SMS25AI03E. Brakuje tu kilku funkcjonalności - przede wszystkim VarioSpeed Plus. Polecam więc dopłacenie do nieco nowocześniejszych urządzeń z tego zestawienia.

Zmywarki do 1500 zł - Tabela porównawcza

Dodatkowo możecie rzucić okiem na najważniejsze parametry tych zmywarek, które zostały zawarte w poniższej tabelce:

ModelPojemnośćKlasa energetycznaPoziom hałasuZużycie wody na cykl
Amica ZWM628BED14 kompletówA++45 dB10 l
Bosch SMS46GI05E12 kompletówA++44 dB9,5 l
Bosch SMS45GI01E12 kompletówA++44 dB9,5 l
Bosch SMS25AI02E12 kompletówA++46 dB9,5 l
Amica ZWM626IES14 kompletówA++45 dB10 l
Bosch SMS25KI00E13 kompletówA++46 dB9,5 l
Bosch SMS25AI03E12 kompletówA++46 dB9,5 l

TOP 7 zmywarek do 1500 zł - Podsumowanie

Powyższa klasyfikacja raczej niczym nie zaskoczyła. W budżecie wynoszącym maksymalnie 1500 zł nabędziecie solidną i nowoczesną zmywarkę, która powinna okazać się zakupem na długie lata.

Pamiętajcie również, że na naszym portalu znajdziecie sporo innych rankingów najlepszych zmywarek. Może się bowiem okazać, że Waszym potrzebom bardziej odpowiada tańsza zmywarka lub też odwrotnie - zrezygnujecie z jakichkolwiek kompromisów i będzie się rozglądać za droższymi konstrukcjami.

Przeczytaj również:

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Zmywarek do 1500 zł