PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Najwydajniejsze odkurzacze automatyczne |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1iRobot Roomba i7+ (i7558)iRobot Roomba i7+ (i7558)5399 zł
2Miele Scout RX2 Home Vision SLQL0 30Miele Scout RX2 Home Vision SLQL0 303899 zł
3iRobot Roomba i7 (i7158)iRobot Roomba i7 (i7158)4199 zł
4Kärcher RC 3 1.198-203.0Kärcher RC 3 1.198-203.02359 zł
5iRobot Roomba 980iRobot Roomba 9803199 zł
Najwydajniejsze odkurzacze automatyczne |TOP 5|

Na każdego przychodzi pora. Sprzątanie jest uciążliwe i prędzej czy później musi się znudzić. Nie można tego jednak tak po prostu zaprzestać. Ale co zrobić, aby na pewno zastąpić człowieka w roli sprzątacza? Rozwiązanie jest jedno - najwydajniejsze odkurzacze automatyczne.

Przedstawiane tu sprzęty są najwydajniejsze w swojej kategorii. Nie skrępowaliśmy się żadnymi limitami cenowymi. To urządzenia, które wciągną każdy kurz, na jakiejkolwiek powierzchni, i nigdy cię nie zawiodą.

To zestawienie przedstawia najwydajniejsze odkurzacze automatyczne

Jest duże prawdopodobieństwo, że robot sprzątający w tej cenie, po którejś aktualizacji oprogramowania, zmieni się w lokaja i zacznie serwować kawę. Następnie przez przypadek rozbije kubek po kawie i od razu wysprząta powstałe odłamki. Chociaż raczej będzie po prostu doskonałym rozwiązaniem dla każdego zmęczonego odkurzaniem domownika.

Najwydajniejszy odkurzacz automatyczny - co powinien umieć?

Wiemy już w jaki celujemy budżet - dowolny. Chodzi o to, aby sprzęt był jak najwydajniejszy. Czyli takie urządzenie powinno posiadać wiele przydatnych funkcji i atrybutów. Co w takim razie może być w stanie zrobić najlepszy sprzęt tego rodzaju?

 • Perfekcyjnie radzić sobie z brudem - i to na dowolnej powierzchni. Nieważne, czy chodzi o twardy parkiet, kamienny taras czy dywan. Oczywiście nie należy się spodziewać cudów. I takie urządzenia mają swoje ograniczenia, więc raczej nie poradzą sobie z dywanem o naprawdę gęstym runie.
 • Rozpoznawać pomieszczenia - na dodatek ze zwiększoną precyzją. Sprzęt tej klasy potrafi nawet zapamiętywać wygląd pomieszczeń i pozwoli na zapisywanie nazw pokojów. Dzięki temu robot może czyścić tylko konkretne pokoje, a sama praca z nim jest dużo bardziej intuicyjna.
 • Automatycznie opróżniać zbiornik - to chyba najprzydatniejsza z wymienionych tu cech. Rozwiązanie obecne w najwydajniejszym modelu Roomby pozwala robotowi przy powrocie do ładowania oddać nagromadzony w pojemniku brud. Całość trafia do pojemnego worka w stacji dokującej i pozwala na długi czas zapomnieć o istnieniu odkurzacza.
 • Nagrywać otoczenie - niektóre odkurzacze są wyposażone w kamery. Dzięki nim nagrywają otoczenie i przesyłają obraz strumieniowo na aplikację w komórce właściciela. To ciekawe rozwiązanie dla osób dbających o bezpieczeństwo domu i fajna rzecz do pochwalenia się przyjaciołom. Funkcja może nie niezbędna, ale naprawdę przydatna.
 • Reagować na komendy głosowe - wszystkie z wymienionych tu sprzętów współpracują z aplikacją w smartfonie. Większość z kolei pozwala dzięki temu na sterowanie nimi za pomocą naszego głosu. Wystarczy kazać odkurzaczowi rozpocząć sprzątanie, na przykład w konkretnym pomieszczeniu, albo przez sprecyzowaną ilość czasu. To wygodna i intuicyjna funkcja.
   

CleanBase w Roombie i7+ to wygodne rozwiązanie

Do czego przyda się transmisja obrazu w odkurzaczu?

To dosyć nietypowa funkcja. Nawet jak na sprzęt tej półki. A jednak strasznie przydatna. Bo przecież nie zawsze mamy możliwość kontrolować to, co dzieje się w domu. Kupowanie monitoringu to spory wydatek, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że kamery nie robią nic ponad wyświetlanie obrazu.

Dlatego zakup sprzętu wyposażonego w system Home Vision jest rozwiązaniem ekonomicznym. Odkurzacz zarówno posprząta dom, jak i pozwoli nam sprawdzić, czy u dzieci wszystko w porządku i  czy nikt nie włamał się pod naszą nieobecność.

Jest to także rozwiązanie na swój sposób ekologiczne - posiadając mniej sprzętów przeznaczonych do jednego celu, produkujemy mniej odpadów elektronicznych, dbając w efekcie o planetę.

Dwie kamery to zaleta odkurzacza Miele

Jaki najwydajniejszy odkurzacz automatyczny?

Tyle trzeba wiedzieć, aby zacząć rozglądać się za robotem sprzątającym bez limitu cenowego. Zrobiliśmy to jednak za was. Zawarte tutaj propozycje to najlepsze oferty obecnie dostępne na rynku. Zdecydowanie warto im się przyjrzeć.

iRobot Roomba i7+ (i7558)

Ten odkurzacz to prawdziwa przyszłość. Sprzęt od firmy iRobot, który pozwoli zapomnieć o konieczności odkurzania na długie tygodnie. Wszystko za sprawą automatycznego opróżniania pojemnika.

Roomba i7+ jest wydajna i ma dodatkową stację cleanbase

Tak, to prawda. Roomba i7+ jest wyposażona w stację Clean Base z funkcją automatycznego usuwania brudu. Po każdym przejeździe odkurzacz wraca do stacji ładującej i opróżnia się do zamkniętego worka. Producent twierdzi, że taki worek mieści zawartość 30 pojemników. Po jego zapełnieniu stary worek wystarczy wyrzucić, a nowy założyć. To idealne rozwiązanie dla alergika.

Poza tym Roomba jest całkiem normalnym sprzętem w tej cenie. Ma olbrzymią moc ssącą (10x większą od podstawowych modeli firmy iRobot), sprząta przy krawędziach i narożnikach i aktywnie znajduje kurz i brud.

To ostatnie za sprawą technologii Dirt Detect. Optycznym i akustycznym wyszukiwaniu kurzu dookoła urządzenia. Takimi technologiami zresztą producent bardzo się chwali. Robot sprzątający wyposażony jest w trzystopniowy system czyszczący AeroForce ze specjalnie profilowanymi gumowymi szczotkami i iAdapt 3.0.

Oznacza to, że podczas odkurzania sprzęt tworzy wizualne punkty orientacyjne, aby wiedzieć gdzie był, a gdzie jeszcze musi posprzątać. Poza tym za sprawą Imprint Smart Mapping uczy się domu i zapamiętuje nazwy pomieszczeń. Dzięki temu i komendzie głosowej można mu kazać wysprzątać np. kuchnię.

To sprzęt niemal idealny, ale ma przez to gigantyczną barierę wejścia. Jest nią cena. Urządzenie za 5,5 tysiąca jest skierowane raczej dla naprawdę zdecydowanych. Niemniej, uświetni swoją obecnością każdy poważny ranking odkurzaczy automatycznych.

iRobot Roomba i7+ (i7558) plusy i minusy:

 • Automatyczne opróżnianie pojemnika to genialna sprawa
 • Jeszcze lepsza praca na dowolnej powierzchni
 • Cichy jak duża mucha
 • Naprawdę uczy się domu i kojarzy pokoje
 • Dirt Detect, sprzęt wyszukuje aktywnie kurz
 • Cena jest przerażająca


Oferta w RTVEUROAGD iRobot Roomba i7+

Miele Scout RX2 Home Vision SLQL0 30

Sprzęt od firmy Miele zaskakuje możliwościami w cenie przebijającej jakość. Ten odkurzacz automatyczny jest wyraźnie sprzętem z wyższej półki. Wyróżnia się nawet pośród wymienionych w tym zestawieniu, a to za sprawą… zamontowanych z przodu kamer.

Miele Scout RX2 z dwiema kamerami to bestia wydajności

Dzięki Miele Scout RX2 Home Vision SLQL0 30 już nigdy nie będziecie musieli się przejmować bezpieczeństwem w swoim domu. Robot przesyła nagrywany obraz strumieniowo na telefon, co oznacza, że można go włączyć z dowolnego miejsca globu i sprawdzić co słychać w domu. Dzięki aplikacji przygotowanej przez producenta możemy odkurzaczem sterować, oglądając świat jego oczami.

Poza tym dzięki wspomnianym kamerom Scout precyzyjnie mierzy odległość do przedmiotów w jego bezpośrednim otoczeniu. Posiada nawigację 3D Smart. Ten odkurzacz automatyczny nie rozbije się ani o ścianę, ani o psa.

Producent zarzeka się, że jego sprzęt poradzi sobie na każdej nawierzchni, za sprawą systemu Quattro Cleaning Power. To czterostopniowy proces odkurzania o zwiększonej wydajności. Składa się z ruchomych szczotek bocznych, wałka szczotkowego, tylnego otworu ssania na drobny pył i bezszczotkowego silnika o wysokiej prędkości obrotowej.

Zwiadowca to dobry odkurzacz, który nada się w każdym domu. Ma niezłe możliwości, dobrą cenę i pracuje nawet przez 2 godziny. Czego chcieć więcej?

Miele Scout RX2 Home Vision SLQL0 30 plusy i minusy:

 • System Home Vision - odkurzacz dla szpiega
 • Nawigacja 3D smart precyzyjnie mierzy odległość
 • Quattro Cleaning Power, mocny na dywanach
 • Sprzęt jest w niezłej cenie, jak na takie możliwości
 • Jeżeli nie bawi nas inwigilacja domowników, możemy znaleźć lepsze opcje

Oferta w OLEOLE Miele Scout RX2 Home Vision

iRobot Roomba i7 (i7158)

To taka Roomba i7+ tylko że z dużo niższą ceną i bez systemu opróżniania pojemnika. Nie oznacza to, że ten sprzęt jest złym odkurzaczem. To nadal dobra opcja, dla osób które ufają marce.

Roomba i7 może mapować do 10 różnych pięter

Roomba i7 (i7158) jest w końcu wyposażony we wszystkie najnowsze technologie firmy iRobot. Za pomocą inteligentnego mapowania Imprint uczy się i dopasowuje do każdego domu eliminując zbędne ścieżki. Potrafi zapamiętać nawet 10 planów pięter i od razu wie którego z nich teraz użyć.

Dodatkowo wyposażona jest w technologię Dirt Detection, dzięki której znajdzie brud, którego człowiek nie jest w stanie dostrzec. I go wessie za sprawą dziesięciokrotnie mocniejszej (od najtańszych propozycji producenta) siły ssania.

Fajną opcją jest w nim korzystanie z komend głosowych. Można zaprogramować w telefonie szereg poleceń, które ten odkurzacz automatyczny z pewnością wykona. W połączeniu z technologią Imprint oznacza to, że możemy osobiście kazać robotowi wysprzątać salon i kuchnię.

To dobry odkurzacz, w nieco zawyżonej cenie. Ta jednak, w połączeniu z marką, jest gwarantem wydajności.

iRobot Roomba i7 (i7158) plusy i minusy:

 • Ciekawy system zbierania brudów
 • Naprawdę cichy
 • Uczy się domu, można ponazywać pokoje i kazać je wysprzątać - głosowo
 • Posiada system Dirt Detect
 • Cena jest odrobinę zawyżona

Oferta w RTVEUROAGD iRobot Roomba i7

Kärcher RC 3 1.198-203.0

Urządzenie od dobrze znanej firmy Karcher. Tak, Niemcy produkują także sprzęty samodzielne. Karcher RC 3 1.198-203.0 to robot automatyczny, na którym możesz polegać.

Karcher RC 3 niemiecka jakość wśród robotów sprzątających

Za sprawą inteligentnego systemu nawigacji laserowej nie zgubi się w mieszkaniu. Dokładnie zmapuje otoczenie i będzie w stanie opracować odpowiednią ścieżkę pracy. Nie będzie się przy tym obijał o meble, czy też spadał ze schodów. Jego sensory służą właśnie do tego, aby zapobiec takim zdarzeniom.

Producent wyposażył robota w przejrzystą i intuicyjną aplikację. Dzięki niej zaprogramujemy jego harmonogram, sprawdzimy jego postępy i dowiemy się, gdzie aktualnie się znajduje. Sprzęt posiada dwa tryby pracy - autonomiczny i czyszczenia punktowego.

Producent gwarantuje, że odkurzacz poradzi sobie doskonale zarówno na parkiecie, jak i na dywanach z niskim włosiem. To dzięki dwóm szczotkom - gumowej z lamelkami i tej z tworzywa sztucznego ze spiralnie ułożonym włosiem.

Karcher RC 3 może pracować nawet przez dwie godziny, a to niemało jak na sprzęt z jego półki cenowej. Niestety, po rozładowaniu musi ładować się aż przez 4 godziny. Poza tym posiada zbiornik o rozmiarze 0,35 l, czyli najmniej wśród wymienionych w tym zestawieniu odkurzaczy.

Kärcher RC 3 1.198-203.0 plusy i minusy:

 • Posiada inteligentny system nawigacji laserowej
 • Jest śmiesznie tani w porównaniu z resztą propozycji
 • Dwie różne przydatne szczotki
 • Robot jest całkiem spory
 • Strasznie długo się ładuje
 • Ma mały zbiornik

Oferta w Ceneo Kärcher RC 3 1.198-203.0

iRobot Roomba 980

Roomba 980 to jeden z najwydajniejszych modeli odkurzaczy automatycznych firmy iRobot. Potrafi pracować nieprzerwanie nawet przez 2 godziny.

Roomba 980 to unikalne rozwiązanie dla czystości domu

Jak na wyższą półkę Roomb, nie jest źle. Producent gwarantuje, że to urządzenie dobrze odkurzy każdy typ podłóg. Nawet przy krawędziach i w narożnikach za sprawą trzystopniowego systemu sprzątania.

Zastosowana technologia AeroForce z Carpet Boost ma zapewnić nawet dziesięciokrotnie większą moc na dywanach. Robot sam rozpozna, że znalazł się na takim typie podłoża i automatycznie zwiększy siłę ssania.

Za pomocą przygotowanej aplikacji iRobot Home można się połączyć z odkurzaczem w dowolnym miejscu. Służy do zaprogramowania harmonogramu robota, włączeniu go i sprawdzeniu raportów z pracy, dzięki funkcji Clean Map.

Ponadto, Roomba 980 poradzi sobie także ze sprzątaniem włosów i sierści zwierząt. Wszystko dzięki specjalnie wyprofilowanym szczotkom gumowym składającym się na system AeroForce. To one zapobiegną wplątywaniu się przewodów, sierści i włosów, dzięki czemu robot sprzątający nie straci na wydajności.

iRobot Roomba 980 plusy i minusy:

 • Dostosowuje się do kształtu sprzątanej powierzchni
 • Posiada system Dirt Detect
 • Działa przez dwie godziny
 • Jest dosyć drogi, oferując niewiele więcej niż tańsze odkurzacze

Oferta w MediaExpert iRobot Roomba 980

Najwydajniejsze odkurzacze automatyczne - porównanie w tabeli

Jeżeli chcecie szybko, łatwo i przyjemnie porównać wszystkie propozycje z tego zestawienia - mamy rozwiązanie dla was. Oto tabela, szerzej znana jako zbiór najważniejszych parametrów przygotowanych z myślą o waszej wygodzie.

Model

Pojemnik

Czas pracy /
czas ładowania

Rozmiar
i waga

Głośność

Dodatkowe
funkcje

iRobot Roomba i7+

0,4 l

75 / 180 min.

9,5 x 33,5 cm

61 dB

Smart Mapping Imprint, Dirt Detect, Clean Base, iAdapt 3.0

Miele Scout RX2 Home Vision SLQL0 30

0,4 l

120 / 180 min.

8,5 x 35 cm

3,20 kg

64 dB

3D Smart Navigation, Home Vision

iRobot Roomba i7 (i7158)

0,4 l

65 / 180 min.

9,5 x 33,5 cm

61 dB

Smart Mapping Imprint, Dirt Detect, iAdapt 3.0

Kärcher RC 3 1.198-203.0

0,35 l

90 / 240 min.

9,6 x 34 cm

3,6 kg

71 dB

System nawigacji laserowej, Funkcja mapowania

Odkurzacz IROBOT Roomba 980

0,6 l

120 / 180 min.

9,2 x 35,1 cm

6,2 kg

61 dB

iAdapt, AeroForce, Dirt Detect 2

Podsumowanie piątki najwydajniejszych odkurzaczy automatycznych

Skoro już wiemy wszystko o najwydajniejszych odkurzaczach - pora na podsumowania.

Jeżeli pragniemy fantastycznej wydajności i niezwykle wygodnej technologii, a mamy przy tym sporą kiesę, Roomba i7+ to opcja dla nas. Jego innowacyjny dodatek w postaci stacji przechowującej po każdym odkurzaniu brud to niezwykle przyszłościowa opcja.

Na drugim miejscu uplasował się sprzęt marki Miele. Nieco mniej wygodny niż jedynka na liście, Scout RX2 ma coś, czego nie ma nikt inny. Dwie wbudowane kamery. Za ich pomocą możemy kontrolować dom pod naszą nieobecność.

Trzecie miejsce - też Roomba. Konkretnie model i7. Praktycznie to samo co wersja z plusem, ale bez dodatku w postaci Clean Base. Nadal warto.

Na końcu uplasował się kolejno Karcher i Roomba 980. To wydajne odkurzacze automatyczne, których zakup warto rozważyć. Zwłaszcza przy nieco niższym budżecie.

Zobacz również inne rankingi:

blog comments powered by Disqus
Najwydajniejsze odkurzacze automatyczne |TOP 5|