PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Grzejników olejowych | Najlepsze polecane Grzejniki olejowe 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.8, Głosów: 22

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi grzejników olejowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Jesteś w zakładce rankingów grzejników olejowych. Skoro tu dotarłeś to oznacza, że możesz mieć trudności z dogrzaniem pewnych pomieszczeń w swoim domu czy mieszkaniu. Jednak podobne problemy może też powodować brak systemu grzewczego, np. w biurze czy takich miejscach jak garaże bądź komórki. Nie da się ukryć, że szczególnie zimą – chociaż nie tylko – brak odpowiedniego ogrzewania może dać się we znaki. Grzejniki olejowe w dużym stopniu mogą problem rozwiązać.

Przy wyborze grzejnika olejowego musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, a w tym poradniku postaramy się przybliżyć na jakie parametry warto zwrócić uwagę, którzy producenci oferują najciekawsze modele, a także, jak działa dobry grzejnik olejowy i jak go wybrać.

Jak działa grzejnik olejowy?

Działanie grzejnika olejowego jest bardzo proste. Tak naprawdę by go uruchomić wystarczy Ci gniazdko elektryczne i już możesz cieszyć się z wyższej temperatury w domu. Grzejnik olejowy jest samodzielnym źródłem ciepła, więc nie wymaga dodatkowej ingerencji zewnętrznych źródeł – poza wspomnianym podłączeniem do prądu.

Grzejnik działa tak, że oddaje własne ciepło, które wytwarza się poprzez nagrzanie płynnych elementów oraz zewnętrznej płyty urządzenia. Zazwyczaj takie dogrzanie wystarcza na 2-3 godziny w pomieszczeniach dostosowanych do możliwości grzejnika.

Rodzaje grzejników olejowych

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje grzejników olejowych w zależności od ich konstrukcji.

  • Konstrukcja żeberkowa – to grzejniki składające się z żeber, wizualnie podobne do starych żeliwnych kaloryferów. Tu jednak żeberka są mniejsze i wyglądają lepiej niż te minionej epoki. Ilość żeber jest istotna. Im więcej, tym lepiej – bo każde dodatkowe żebro zwiększa przestrzeń grzewczą, a dzięki temu zwiększa się ilość oddawanego ciepła.
  • Konstrukcja panelowa – tak wykonany model przypomina już nowoczesne grzejniki. Dwie pofałdowane płyty, między którymi umieszcza się ciecz mineralną zamknięte w jednym urządzeniu. Grzejniki olejowe w konstrukcji panelowej umieszcza się często również na ścianach, w miejscach, gdzie brakuje sieci CO.

Zalety grzejników olejowych

Grzejnik olejowy nie zastąpi całej sieci cieplnej, ale może w dużym stopniu pomóc do dogrzewaniu pomieszczeń. Ich sporym plusem jest szybkość działania – grzejniki nagrzewają się krótkim czasie i oddają następnie ciepło.

Ważne jest też to, że większość urządzeń pozwala nam na regulację temperatury. Dzięki temu albo znacząco możemy dogrzać pokój, w którym jest zimno, lub jedynie nieco podkręcić ciepło, gdy wsparcia potrzebuje system centralnego ogrzewania.

Ten typ grzejników charakteryzuje się również sporą mobilnością. Grzejnik olejowy możemy przenieść w dowolne miejsce i podłączyć do gniazda. To oznacza, że posiadając jeden grzejnik olejowy tak naprawdę zapewniamy sobie dogrzewanie w każdym miejscu, w którym aktualnie chcemy podnieść temperaturę otoczenia.

Co ważne, grzejniki olejowe nie są przesadnie drogie. Wysokiej klasy urządzenie kupimy już nawet za 200 – 300 złotych. Są to modele spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa, tworzone przez renomowanych producentów.

jak kupić najlepszy grzejnik olejowy

Grzejnik olejowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na kupno grzejnika olejowego warto pamiętać o sprawdzeniu jego najważniejszych parametrów i możliwości, którymi są:

  • Moc urządzenia – to podstawowe kryterium doboru grzejnika olejowego. Małe grzejniki mają moc ok. 700 - 1000 W i sprawdzą się np. w łazienkach czy pokojach, gdzie posiadamy już inny system grzewczy. Z kolei mocniejsze grzejniki oferują moc przekraczającą 2000 W. Takim grzejnikiem będziemy mogli ogrzać już salon, pokój bez kaloryferów czy inne bardziej wychłodzone miejsce.
  • Regulacja mocy grzejnika – w mieszkaniach czy domach nie każdy pokój jest takiej samej wielkości. Ważne zatem, by moc urządzenia móc dostosować do konkretnych potrzeb. Dobre grzejniki olejowe pozwalają regulować moc. Zazwyczaj możemy korzystać ze trzystopniowego ustawienia tejże. Taki zakres zwiększa znacząco możliwości korzystania z grzejnika olejowego.
  • Termostat– praktycznie nieodzowny element większości dobrych grzejników. Dzięki niemu możemy określić temperaturę, jaką chcemy osiągnąć w konkretnych pomieszczeniu.
  • Mobilność – grzejniki olejowe nie są może najcięższymi urządzeniami, jednak te kilka lub kilkanaście kilogramów powinno się transportować wygodnie. W tym pomogą m.in. kółka czy uchwyty, jakie producenci stosują w swoich modelach. Znajdziemy konstrukcje na czterech kołach, a także takie na dwóch z podstawką na jednej z osi. Warto wybrać model łatwy do późniejszego przemieszczania.
  • Bezpieczeństwo – pamiętajcie wybierać tylko grzejniki olejowe z atestem bezpieczeństwa. Każdy grzejnik olejowy powinien spełniać określone normy, a dodatkowo wiele z nich oferuje swoje własne rozwiązania. Np. funkcję Tip-Over wyłączającą grzejnik gdy ten się przewróci. Kolejne możliwości to blokada panelu sterowania czy automatyczne wyłączenie przy zbyt dużej temperaturze.
  • Miejsce na przewód – wydaje się to banalne, ale nie każdy producent o tym pomyślał. Nie ma jednak nic bardziej irytującego niż plączący się bezwładnie kabel, który przecież można by umieścić na specjalnym uchwycie. Wiele grzejników takowy posiada.
  • Timer – to już mniej spotykana, a także bardzo przydatna funkcja. Dzięki niej możemy zaprogramować, kiedy grzejnik ma się włączyć. Przydatne, jeśli chcemy wrócić do ciepłego mieszkania po dniu pracy lub jeśli chcemy, by grzejnik uruchomił się w nocy podczas naszego snu.

Producenci prześcigają się w wymyślaniu dodatkowych możliwości – wyświetlacze LED, dodatkowe wentylatory mogące wspomóc rozprzestrzenianie się ciepła. Opcji jest naprawdę sporo i każda z nich może być przyjemnym dodatkiem, pod warunkiem że dobrze wybierzemy podstawowe parametry grzejnika.

Grzejnik olejowy – czy naprawdę warto?

Odpowiedź jest prosta: warto. Niewielkie i mobilne urządzenie, mogące istotnie poprawić komfort cieplny za niedużą cenę zakupu. Takie rozwiązanie będzie skuteczniejsze i na pewno łatwiejsze w wykonaniu niż przerabianie sieci grzewczej w domu. Do tego grzejniki olejowe są ciche, wydajne i bezpieczne. Mają zatem szereg atutów, które wpływają na ich dużą popularność wśród konsumentów.

Decydując się na zakup grzejnika olejowego, zyskujemy poprawę warunków cieplnych nie tylko w jednym pomieszczeniu, ale w dowolnym miejscu z dostępem do sieci energetycznej. To chyba prostsze niż spędzenie zimy w stałym poczuciu chłodu, zawiniętym po uszy w kocu, prawda?

Czołowi producenci grzejników olejowych

Wśród firm, które oferują dobrej klasy grzejniki olejowe, znajdziemy producentów znanych powszechnie na rynku sprzętu AGD. Wśród nich znajdzie się np. niemiecka firma AEG, która oferuje proste i łatwe w obsłudze grzejniki olejowe o różnych parametrach. Znajdziemy tu zarówno mniejsze urządzenia o małej mocy, jak i kilkunastożeberkowe produkty mogące z powodzeniem ogrzać dużą przestrzeń.

Gorenje jest kolejną firmą mogącą zaoferować nam dobre i wydajne grzejniki olejowe w rozsądnej cenie. Innym przykładem może być Ravanson, który poza grzejnikami olejowymi oferuje również m.in. termowentylatory, grzejniki halogenowe czy kwarcowe.

Równie wysokiej jakości grzejniki olejowe produkują firmy HB czy MPM. W ich portfolio znajdziemy przekrój od niewielkich grzejników po modele o naprawdę solidnej mocy.

Teraz wiecie już doskonale, jak wybrać grzejnik olejowy. wystarczy przejrzeć nasze klasyfikacje na tej podstronie, by zakupić solidny sprzęt do ogrzewania.

Sprawdź też:

Ranking grzejników konwektorowychRanking farelek

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.8, Głosów: 22
blog comments powered by Disqus