PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl
TOP 5 Słuchawek Dla Wymagających - Ranking + TEST

Ranking najlepszych Statywów 2018

Zobacz najlepsze i najczęściej wybierane produkty z kategorii statywy. Sprawdź gdzie można kupić je przez internet i zapłacić najmniej. Poznaj ich największe zalety, obejrzyj galerię zdjęć i porównaj dane techniczne. Zostaw swoją opinię lub komentarz, jeżeli któryś z produktów jest Ci znany lub masz do zaproponowania coś innego.

Statyw to nieodłączny element wyposażenia każdego fotografa. Pozwala zdecydowanie rozszerzyć możliwości aparatu, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać wiele zróżnicowanych zdjęć. Żeby jednak spełniał on swoje funkcje, musi zostać w prawidłowy sposób dobrany. Pomocny w tym okaże się nasz ranking.

Znajdziecie w nim najpopularniejsze i cieszące się największy uznaniem statywy fotograficzne. Przygotowane przez nas zestawienie pozwala na dokładne prześledzenie wszystkich dostępnych modeli, a także zaznajomienie się z ich przedziałami cenowymi. Zdecydowanie ułatwi to cały proces zakupowy.

Czynniki klasyfikacji statywów fotograficznych

Polecane statywy znajdujące się w rankingu zostały dobrane w oparciu o ich popularność. Pod uwagę wzięliśmy między innymi liczbę sprzedanych sztuk, a także opinie publikowane w Internecie przez klientów, którzy zwracali uwagę na solidność wykonania urządzeń czy też na ich funkcjonalność.

Ranking zawiera również zestawienie najbardziej cenionych producentów statywów. Ich ostateczna pozycja uzależniona była głównie od liczby ich produktów znajdujących się w top 10, a także wspomnianych wcześniej opinii użytkowników. Wszystkie zebrane dane pozwoliły na przygotowanie kompleksowej listy, zawierającej najlepsze propozycje dostępne na rynku.

W jaki sposób dobrać prawidłowy statyw do lustrzanki?

Przed dokonaniem ostatecznej decyzji, należy przeanalizować wszystkie rodzaje statywów, które są dostępne na rynku. Wymieniamy bowiem modele stołowe, kompaktowe wyróżniające się niewielkimi rozmiarami, studyjne (bardzo duże i ciężkie), monopody służące do fotografowania na niestabilnym podłożu, a także statywy specjalistyczne.

Oczywiście rodzaj nie jest jedynym kryterium, jakim powinniśmy się kierować. Dopasowanie statywu do aparatu powinno obejmować również analizę takich parametrów jak ogólny udźwig, minimalna i maksymalna wysokość czy też waga samego statywu.

Największy wpływ na decyzje konsumenckie ma to, do jakich zadań statyw będzie wykorzystywany. Jeżeli zamierzamy dużo podróżować, powinniśmy zaopatrzyć się w statyw kompaktowy, natomiast w ramach pracy studyjnej lepiej sprawdzą się modele większe i bardziej stabilne. Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam wybór.

UP