PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Elektronicznych Niań | Najlepsze polecane Elektroniczne Nianie 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 3

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi elektronicznych niań. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Elektroniczna niania to sprzęt przydatny dla rodziców zarówno malutkich dzieci, jak i tych starszych, a nawet przy opiece nad seniorami lub chorymi osobami. Ten niewielki gadżet składający się z odbiornika (zabierasz go ze sobą) i nadajnika (umieszczasz tam, gdzie znajduje się dziecko) zapewnia stałą komunikację, masz kontrolę nad tym, co się dzieje. Przebywając w innym pomieszczeniu, nie musisz się martwić, że nie usłyszysz płaczu dziecka. Każdy dźwięk z otoczenia pociechy będzie wychwycony.

Ten z pozoru prosty sprzęt nie tak łatwo nabyć, stąd powstał skrócony poradnik zakupowy, a w nim najważniejsze zagadnienia o tym, jaką elektroniczną nianię wybrać, aby spełniła poszczególne oczekiwania.

Wszystko zależy od Twojej sytuacji i od tego, jaki możesz budżet przeznaczyć, niemniej nasze ranking elektronicznych niań również Ci podpowiedzą, jaką elektroniczną nianię kupić.

elektroniczna niania przy łóżku dziecięcym

Jak układamy ranking elektronicznych niań?

Inteligentne nianie elektroniczne muszą posiadać pewne wytyczne, aby odpowiednio służyły. Oto najważniejsze z nich:

  • Typ - wyróżniamy dwa główne rodzaje. Cyfrowe nianie elektroniczne i analogowe nianie. Ten pierwszy typ jest droższy, natomiast gwarantuje mniej zakłóceń i zniekształceń. W analogowych jest większy zasięg, ale możesz niestety napotkać na szumy.
  • Zasięg wewnątrz - ważne, aby wybierać raczej elektroniczne nianie o dużym zasięgu. Zasięg wewnątrz (na zamkniętej przestrzeni) jest najczęściej mniejszy niż na zewnątrz. W budynku licz na wartości od 50 m do 300 m.
  • Zasięg na zewnątrz - zasięg na terenie niezabudowanym (np. w ogrodzie) powinien wynosić od około 260 m do nawet 1000 m. Im większy, tym większa swoboda.
  • Zasilanie - przeważnie spotkasz się z nianiami elektronicznymi zasilanymi akumulatorowo-sieciowo lub akumulatorowo. Zintegrowane baterie w odbiorniku i w nadajniku są w stanie pracować od kilku do nawet kilkunastu godzin po jednym naładowaniu. Niektóre da się ładować przez kabel USB-C, a nawet przy użyciu powerbanka.
  • Wyświetlacz - ekran w niani elektronicznej powinien być odpowiednio duży, wyraźny, najlepiej podświetlany, aby widzieć najistotniejsze parametry nawet w nocy. Wielkość kolorowych wyświetlaczy waha się od mniej więcej 1,5-cali do 5 cali.
  • Kamera - niania elektroniczna z kamerą daje podgląd na żywo. Dzięki niani-wideo widzisz, co się dzieje.
  • Rozdzielczość - ten parametr dotyczy głównie niań z kamerami. Im wyższa rozdzielczość, tym oczywiście lepiej. Obraz musi być szczegółowy, wyraźny. Zaawansowane produkty charakteryzują się rozdzielczością Full HD kamery nadajnika lub 1280 x 720. Rozdzielczości odbiorników są mniejsze. Przykładowo na poziomie 480 x 272.
  • Sterowanie smartfonem - niekiedy spotkasz się z modelami, które dają dostęp do kompatybilnej aplikacji mobilnej. Z poziomu swojego telefonu skorzystasz z wielu funkcji i to z dowolnego miejsca (zdalne sterowanie). Istotne, aby system łączności gwarantował bezpieczny sygnał.
  • Komunikacja dwukierunkowa - czyli mówienie i słuchanie. Bardzo cenna, gdyż takie nianie posiadają zarówno głośnik, jak i mikrofon. W momencie, gdy dziecko płacze, a zanim do niego dotrzesz, to możesz do niego mówić, usłyszy Twój głos, który go uspokoi.
  • Wskaźniki - w inteligentnych nianiach elektronicznych znajdziesz wiele pomocnych wskaźników. Między innymi wskaźnik stanu baterii, wskaźnik ładowania, wskaźnik temperatury w pomieszczeniu, wskaźnik sygnału.
  • Dodatkowe udogodnienia - chętnie wybierane są elektroniczne nianie z monitorem oddechu, które zminimalizują ryzyko śmierci łóżeczkowej, o której tak wiele się mówi. Specjalne sensory umieszcza się pod materacem (gdy nie zarejestrują oddechu, to włączy się alarm). Innym przydatnym rozwiązaniem jest odtwarzanie kołysanek, audiobooków lub nagrywanie swojego głosu, które pomogą zasnąć maluszkowi, opcja lampki nocnej imitująca delikatne światło, czujnik temperatury (wiesz, jaka panuje temperatura w pomieszczeniu, czy dziecku nie jest za zimno lub za ciepło, otrzymasz alert).
    Chwalony jest tryb nocny (diody podczerwieni zapewnią czytelny obraz nawet w gorszych warunkach oświetleniowych), tryb cichy z wibracjami, zoom cyfrowy umożliwiający przybliżenie obrazu, tryb czuwania VOX pozwalający zaoszczędzić baterię (niania aktywuje się w chwili wykrycia głosu), alarm utraty połączenia, możliwość montażu na ścianie. Potrzebna jest również regulacja głośności, za sprawą której ustawisz właściwe natężenie dźwięku.
  • Producent - kupując produkt, należy stawiać tylko na cenionych producentów, którzy mają już swoją renomę na rynku. W przypadku niań elektronicznych postaw na takie marki, jak Philips, Alecto, Motorola, Neno, TrueLife, Hubble Connected, Switel, Lionelo, Angelcare, Nedis, Esperanza, Overmax.
  • Cena - ceny najprostszych niań elektronicznych zaczynają się już od niskiego pułapu, natomiast najlepsze modele mieszczą się w zakresie od około 300 zł do 1400 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu niań elektronicznych?

Wyszczególniliśmy drugą grupę czynników, na jakich się opieramy w trakcie układania klasyfikacji niań elektronicznych. Wśród nich:

  • Własne doświadczenia - w naszych rodzinach wiele osób posiada elektroniczne nianie, które mieliśmy przyjemność przejrzeć pod różnym kątem. Dodatkowo w redakcji jest mama, która osobiście korzystała przez wiele lat z takiej niani i bardzo sobie ceniła taką pomoc (oczywiście z odpowiednim modelem).
  • Wnikliwa analiza - z wielką starannością przygotowujemy każdy ranking. Wielokrotnie testujemy sprzęty, wyłaniamy jego największe plusy, nie ukrywamy minusów. Patrzymy na stosunek jakości do ceny, praktyczne opcje zwiększające funkcjonalność, elementy wpływające na komfortowe używanie.
  • Opinie internautów - oceny kupujących stanowią dla nas wielką pomoc. Liczymy się z każdą opinią na temat konkretnego produktu.

Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka nie powinno zabraknąć elektronicznej niani. Jest to niezwykle przydatne urządzenie, zwłaszcza dla rodziców, którzy łączą pracę z macierzyństwem. Powyższy materiał ułatwi kwestię, jaką nianię elektroniczną kupić, bo jak widać na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę. Zalet jest ogrom, stąd inwestycja z pewnością będzie udana.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 3
blog comments powered by Disqus