TOP 10 Czytników E-Booków — Sprawdzamy Najpopularniejsze Modele Na Rynku

Jest dostępny nowszy ranking: TOP 5 Czytników E-Booków 6-calowych

Poz.ObrazekNazwaCena minimalnaCena maksymalna
1Amazon Kindle 7 Touch369 zł369 zł
2Amazon Kindle Paperwhite 3599 zł599 zł
3Inkbook Classic283 zł283 zł
4Amazon Kindle Paperwhite 2499 zł499 zł
5Pocketbook Touch Lux 3479 zł479 zł
6Inkbook Obsidian524 zł524 zł
7Pocketbook 840 Inkpad799 zł799 zł
8Amazon Kindle Voyage957 zł957 zł
9Pocketbook 650 Ultra548 zł548 zł
10Pocketbook 614 Basic 2298 zł298 zł
TOP 10 Czytników E-Booków — Sprawdzamy Najpopularniejsze Modele Na Rynku

Statystyki pokazują, że jeśli sięgamy po książkę, to zazwyczaj jest to publikacja papierowa, do której jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni. Jednak od kilku lat coraz większą popularność zdobywają tańsze odpowiedniki tradycyjnych wydawnictw, czyli e-booki. Aby je czytać, nie męcząc przy tym oczu, potrzebujesz specjalnego urządzenia. Sprawdź, jakich 10 czytników e-booków jest obecnie najpopularniejszych.

Ranking produktów - Czytnik e-Booków

Pierwsze miejsce należy do popularnego Amazon Kindle 7 Touch, którego obecna rynkowa cena to około 369 złotych, co daje możliwość kupienia dobrego sprzętu za rozsądne pieniądze. To 6-calowy czytnik z pamięcią o pojemności 4 GB, z funkcją łączności WiFi oraz dopasowywaniem czcionki wygodnej dla czytelnika.

Drugi z kolei jest czytnik tej samej marki, model Paperwhite 3, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników określających go jako niezwykle funkcjonalnego, zwłaszcza ze względu na podświetlany ekran oraz bardzo wytrzymałą baterię. Jest droższy od wyżej wymienionego czytnika tej samej firmy, jednak ma bardzo ciekawą opcję — bezpośrednio łączy się ze słownikiem oraz Wikipedią, by czytający bez przerywania lektury mógł sprawdzić trudniejsze słowa.

Na trzecim miejscu podium uplasował się Inkbook Classic — mniej popularny, ale za to jeden z tańszych obecnie dostępnych czytników wyposażonych w technologię e-papieru. Inkbook Classic obsługuje wiele różnych formatów, a dodatkowo chwali się go za wytrzymały akumulator. Warto mu się bliżej przyjrzeć, jeśli szukamy porządnego, acz niedrogiego sprzętu.

Ranking producentów

Raczej nikogo nie zdziwi, że ranking producentów czytników e-booków jest praktycznie zdominowany przez trzy marki. Amazon Kindle wyprodukowane przez firmę Amazon.com, prowadzącą największy sklep internetowy świata, to zdecydowanie najbardziej znane, a jednocześnie najchętniej kupowane czytniki. Dalej, z taką samą liczbą miejsc w rankingu, znalazł się Pocketbook, również jeden z największych producentów tego typu sprzętu. Ostatnią marką, której czytniki widnieją w naszym rankingu, jest Onyx.

blog comments powered by Disqus