PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

TOP 6 Obudów Komputerowych ze Szkłem Hartowanym do 300 zł

  • Dodano: 4 miesiące, 1 tydzień temu
  • Ocena: (4) (0)
Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1SilentiumPC Gladius M35TSilentiumPC Gladius M35T299 zł
2Sharkoon TG5Sharkoon TG5299 zł
3Aerocool CyberX AdvanceAerocool CyberX Advance180 zł
4SilentiumPC Regnum RG4T Pure BlackSilentiumPC Regnum RG4T Pure Black179 zł
5Modecom Oberon Glass BlackModecom Oberon Glass Black182 zł
6Cooler Master MasterBox Lite 3.1Cooler Master MasterBox Lite 3.1193 zł
TOP 6 Obudów Komputerowych ze Szkłem Hartowanym do 300 zł

Obudowy ze szkłem hartowanym są na rynku już od jakiegoś czasu, ale wciąż wzbudzają wiele emocji wśród entuzjastów komputerów. W tym rankingu znajdziecie nasze propozycje, które nie kosztują więcej niż 300 zł!

Ranking produktów - Obudowa komputerowa

Boczny panel ze szkła hartowanego staje się co raz bardziej popularny, przez co producenci zaostrzyli konkurencję na rynku, dostarczając go w swoich obudowach po coraz korzystniejszych cenach. Jeżeli chcecie podziwiać pracę swojego komputera, to ten ranking jest dla Was!

*"Standardowe formaty płyt głównych" : ATX/Micro ATX/Micro ITX

Miejsce I - SilentiumPC Gladius M35T

Królem naszego rankingu jest SilentiumPC Gladius M35T. Jeżeli szukacie przeszklonej, dużej obudowy z podświetleniem, to wybór w tym przedziale cenowym musi paść właśnie na niego. Do zamontowania mamy dwa paski LED, których kolor kontrolujemy pilotem dołączonym do zestawu. Na górnym panelu znajdziemy też dwa kontrolery wentylatorów, po dwa złącza USB 2.0 i 3.0 oraz standardową parę portów audio.

SilentiumPC Gladius M35T

W konstrukcji nie zabrakło oczywiście piwniczki oraz filtrów przeciwkurzowych, zarówno na górze, jak i pod zasilaczem. Jeżeli chodzi o limitacje, to musimy ograniczyć się do chłodzeń powietrznych o maksymalnej wysokości 161 mm i karty graficznej o długości 415 mm. Co do chłodnic, to na przodzie zmieści się 360 mm, a na górze 240 mm, choć optowałbym zdecydowanie za montażem na froncie. Z tyłu także macie opcję na chłodnicę 120 mm. Gladius M35T ma dość przestronny otwór serwisowy za płytą główną, więc wymiana chłodzenia jest łatwa, a dzięki sensownym otworom montażowym, aranżacja kabli przejdzie bez większych komplikacji.

Miejsce II - Sharkoon TG5

Na drugie miejsce rankingu trafia Sharkoon TG5, który przeszklony jest prawie cały. W zestawie otrzymujemy cztery podświetlane wentylatory 120 mm, które dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, zielonej, czerwonej i białej. Panel przedni także został przeszklony, co moim zdaniem wygląda świetnie. Obudowę  wyposażono w komplet filtrów przeciwkurzowych.

Sharkoon TG5

Mamy też oczywiście trzy sloty na dyski 3,5 cala i cztery miejsca na montaż dysków 2,5 cala, jednak w zestawie znajdziecie tylko dwie ramki na mniejsze dyski. Cała klatka dysków jest regulowana, więc można ją przesunąć. Nie zabrakło także piwniczki na zasilacz. W Sharkoon TG5 zmieścicie 360 mm chłodnicę na przodzie i 280 mm na górze, lecz przy tej pierwszej musicie ograniczyć się do konstrukcji nie grubszych niż 55 mm, a przy drugiej trzeba szukać czegoś jeszcze bardziej niskoprofilowego, więc górę pozostawiłbym na wentylatory, a chłodnicę montowałbym z przodu. Na tył też można zamontować chłodnicę, ale tylko 120 mm. Maksymalna długość karty graficznej do 400 mm, więc nawet najdłuższe bestie nie powinny mieć problemu ze zmieszczeniem się. Wysokość chłodzenia powietrznego nie może przekroczyć 167 mm. Na panelu z włącznikiem i resetem znajdziecie standardową parę wejść audio i po dwa USB 2.0 i USB 3.0.

Miejsce III - Aerocool CyberX Advance

Mocną stroną Aerocool CyberX Advance jest bez wątpienia jej ciekawa, zadziorna stylistyka. W zestawie otrzymujemy dwa wentylatory 120 mm na przód i jeden na tył. Za drzwiczkami w panelu przednim ukryto czytnik kart SD i zatokę na napęd, co cieszy, bo uniknięto oszpecenia frontu. Mesh znalazł się na górze i przodzie, a pod zasilaczem mamy standardowy filtr przeciwkurzowy.

Aerocool CyberX Advance

Aerocool CyberX Advance obsługuje wszystkie standardowe formaty płyt głównych*, a maksymalna wysokość chłodzenia to 165 mm. Na froncie można zamontować zamiast podświetlonych wentylatorów chłodnicę 240 mm, więc jeżeli macie jakieś AIO na oku, to śmiało możecie je w tą obudowę wkomponować. Maksymalna długość karty dla tej konstrukcji to 360 mm bez wentylatorów, lub 335 mm z nimi. Do zapopulowania macie też po dwie zatoki 2,5 i 3,5 cala.

Miejsce IV - SilENtiumPC Regnum RG4T

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć SilentiumPC Regnum RG4T, będącej nowością na rynku. Produkt rodzimej firmy trafił na trzecie miejsce naszego rankingu ze względu na dość stonowaną stylistykę i brak podświetlonych wentylatorów, które spotkały się z gorącym powitaniem od użytkowników. W konstrukcji mamy pełen zestaw filtrów przeciwkurzowych i lubianą przez wielu piwniczkę, w której schować można wszelkie niedociągnięcia zarządzania kablami. Przyjemnym dodatkiem jest kontroler obrotów wentylatorów, który obsługuje się suwakiem na panelu z włącznikiem, portami USB i audio, usytuowanym na górze obudowy.

SilentiumPC Regnum RG4T

W zestawie dostajemy trzy wentylatory 120 mm Sigma Pro, więc nieźle, jak na stosunkowo tanią konstrukcję. Z przodu można zamontować trzy wentylatory lub chłodnicę 360 mm, a na górze mamy miejsce na dwa wentylatory lub chłodnicę 240 mm. Jeżeli chodzi o standardowe chłodzenie, to jesteśmy ograniczeni do 159 mm wysokości. Mamy też do dyspozycji cztery zatoki 2,5 cala i dwie zatoki 3,5 cala, więc powinniście się zmieścić z wszystkim dyskami. Obudowa jest kompatybilna ze standardowymi formatami płyt głównych* i występuje w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i białej.

Miejsce V - MODECOM Oberon Tempered Glass

Modecom Oberon Glass pojawił się na rynku dosłownie chwilę przed SilentiumPC Regnum RG4T i zdołał znaleźć wielu miłośników. Był nawet modowany podczas tegorocznych targów PGA przez Tipsa. Oberon wyposażony został w dwa wentylatory 120 mm, jeden na przodzie, drugi na tyle. Pod zasilacz, jak i na górę obudowy trafiły filtry przeciwkurzowe, a przy wejściu powietrza na przodzie mamy mesh w formie plastra miodu, który ma wyłapać większe cząsteczki. Przedni panel trafił dość klasycznie na przód, a nie na górę. Został wykonany ze szczotkowanego aluminium. Pod nim znajduje się jedna zatoka 5,25 cala na stację dysków, czy kontroler wentylatorów.

Modecom Oberon GlassW środku Modecom Oberon Glass znalazły się dwa miejsca na dysk 3,5 cala i trzy miejsca na dysk 2,5 cala. Klatka na dyski jest dość blisko zasilacza, więc radzę zaplanować dobrze montaż i przy modularnej jednostce podpiąć wszystkie potrzebne kable zanim do niego przystąpicie. Oprócz standardowych wentylatorów, w obudowie zmieszczą się jeszcze dodatkowe trzy jednostki 120 mm. Jeżeli chodzi o limity wielkości, to nie zainstalujecie chłodzenia wyższego niż 163 mm, a Wasze karty graficzne nie mogą być dłuższe niż 395 mm. Jeżeli chodzi o chłodnice, to jedynym sensownym miejscem do montażu jest przód Oberona i zmieści się tam spokojnie jednostka 240 mm. Obudowa obsługuje wszystkie standardowe formaty płyt głównych* i występuje w dwóch kolorach, białym i czarnym.

Miejsce VI - Cooler Master MasterBox Lite 3.1

Nasze zestawienie zamyka obudowa przeznaczona dla miłośników kompaktowych rozmiarów, którzy jednocześnie nie chcą inwestować w płytę główną Micro ITX. Cooler Master MasterBox Lite 3.1 wygląda świetnie za sprawą czerwonych motywów, które znalazły się zarówno u dołu frontu, jak i przy jego górze, okalając częściowo panel z włącznikiem, portem SuperCharge i standardowym duetem gniazd audio. W zestawie dołączono jeden wentylator 120 mm na tyle.

Cooler Master MasterBox Lite 3.1W Cooler Master MasterBox Lite 3.1 znalazły się dwa sloty na dyski 3,5 cala oraz tylko jeden na dysk 2,5 cala, więc polecam sprawić sobie dużego SSDka. Na tyle obudowy zmieści się chłodnica 120 mm, a jeżeli chodzi o chłodzenie powietrzne, to jego wysokość nie może przekroczyć 158 mm. Długość karty graficznej nie może przekroczyć 380 mm, więc zmieści się właściwie wszystko, co dzisiaj mamy na rynku. Z ciekawostek, producent udostępnił plany plastikowych elementów na dole i górze, więc jeżeli macie ochotę, możecie sobie wydrukować coś na własną modłę. Obudowa jest kompatybilna z formatami Micro ITX i Micro ATX.

blog comments powered by Disqus
TOP 6 Obudów Komputerowych ze Szkłem Hartowanym do 300 zł
Autor: Paweł Rudy