PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

TOP 5 Budżetowych Płyt Głównych

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Gigabyte GA-B250M-DS3HGigabyte GA-B250M-DS3H284 zł
2ASRock B250M-HDVASRock B250M-HDV269 zł
3MSI B250M PRO-VHMSI B250M PRO-VH269 zł
4MSI B250M GAMING PROMSI B250M GAMING PRO339 zł
5ASRock B250M PRO4ASRock B250M PRO4318 zł
TOP 5 Budżetowych Płyt Głównych

Szukacie dobrej i niedrogiej płyty głównej? Nie wiecie na jakie parametry zwrócić uwagę? Sprawdźcie pięć propozycji od VideoTestów! Prezentujemy ranking TOP 5 budżetowych płyt głównych do Waszych komputerów!

Ranking produktów - Płyta główna

Wiele osób decyduje się na samodzielne złożenie zestawu komputerowego. Nie jest to rzecz niemożliwa do wykonania – nawet dla laika – jednak trzeba pamiętać o odpowiednim dobraniu konkretnych podzespołów. Kręgosłupem, na którym opierać się będzie cały nasz zestaw, jest płyta główna. Przygotowaliśmy propozycje pięciu budżetowych płyt głównych. Z jednej strony nie zrujnują one waszego portfela, z drugiej zaś będą dobrym punktem wyjścia do skompletowania wymarzonego komputera.

Miejsce I - Gigabyte GA-B250M-DS3H

Na pierwsze miejsce w rankingu zasłużyła płyta Gigabyte GA-B250M-DS3H. Ten model wyposażony jest w gniazdo procesora Socket 1151 i obsługuje procesory Intel Core i3, i5 oraz i7. Posiada również cztery gniazda obsługujące karty pamięci, a maksymalnie pozwoli na umieszczenie 64 GB pamięci RAM DDR4. Posiada 2 złącza PCI-Express x1 oraz złącze PCI-Express x16. Na płycie głównej Gigabyte GA-B250M-DS3H, znajdziemy m.in. złącze audio oraz USB 3.0. W tylnym panelu natomiast, znajdziemy m.in. złącze HDMI, dwa wejścia USB oraz trzy wejścia USB 3.1. Płyta wyposażona jest w zintegrowaną kartę sieciową i dźwiękową – Realtek ALC887 7.1. Do tego sześć złączy Serial ATA III – na podłączenie dysków i napędów. Solidna, funkcjonalna i niedroga płyta główna.

SPRAWDŹ ILE KOSZTUJE NAJLEPSZA BUDŻETOWA PŁYTA GŁÓWNA>>>

Płyta główna od firmy Gigabyte

Miejsce II - ASRock B250M-HDV

Na drugim miejscu ASRock B250M-HDV. To również bardzo solidna płyta główna. Obsługuje procesory Intel Core i3, i5 oraz i7, a także Intel Celeron i Intel Pentium. Wyposażona jest w dwa gniazda pamięci – mogące maksymalnie pomieścić 32 GB RAM DDR4. Podobnie jak poprzednik, posiada zintegrowaną kartę sieciową i identyczną kartę dźwiękową. Jeśli chodzi o wejścia USB –na płycie głównej znajdziemy złącze USB 3.0, natomiast na tylnym dostajemy dwa wejścia USB oraz cztery USB 3.0. Ponadto m.in. HDMI, RJ45, VGA czy DVI-D. Dobra i niedroga płyta objęta trzyletnią gwarancją. Jeśli szukamy solidnej podstawy, do niezłego komputera – wybór jak najbardziej trafny i spełniający swoje założenia.

ILE KOSZTUJE PŁYTA GŁÓWNA ASRock B250M-HDV?>>>

Dobra i niedroga płyta główna

Miejsce III - MSI B250M PRO-VH

Najniższy stopień podium zajmuje propozycja MSI. Konkretnie model MSI B250M PRO-VH. Solidna płyta, w dobrej cenie. Płyta obsługuje procesory Intel Core i3, Intel Core i5 oraz Intel Core i7. Co za tym idzie – znajdziemy tu podobne gniazdo jak w poprzednich płytach, Socket 1151. Płyta oferuje do 32 GB pamięci RAM. Rodzaj obsługiwanej pamięci, jak u poprzedników, to DDR4. Tylny panel jest również wyposażony bardzo podobnie. Cztery wejścia USB 3.1, wejście HDMI, VGA czy RJ45. Na płycie głównej próżno jednak szukać kolejnego złącza USB. Otrzymamy tu jedynie gniazdo M.2 oraz Audio. Godna polecenia i solidna płyta główna.

SPRAWDŹ PŁYTĘ GŁÓWNĄ OD MSI!!!>>>

MSI B250M PRO-VH

Miejsce IV - MSI B250M GAMING PRO

Kolejny produkt firmy MSI. Tym razem skierowana do graczy, i nieco droższa od pozostałych w tym zestawieniu, płyta główna MSI B250M GAMING PRO. Wykonana bardzo solidnie płyta obsługuje procesory Intel Core i3, i5, i7, Pentium oraz Celeron. Pamięć RAM – oczywiście DDR4 – to maksymalnie do 32 GB. Na tylnym panelu znajdziemy sześć złączy USB, w tym trzy typu USB 3.1. Ponadto szereg innych, popularnych złączy w tego typu płytach. Ważnych i wartościowym aspektem jest sterowalne złącze wentylatorów – co w przypadku zwiększonej wydajności pozwoli odpowiednio zarządzać chłodzeniem płyty głównej. Godna polecenia dla graczy i nie tylko.

NIEDROGA PŁYTA GŁÓWNA DLA GRACZY>>>

Płyta główna dla graczy

Miejsce V - ASRock B250M PRO4

Ostatnie miejsce w naszym rankingu dla ASRock B250M PRO4. Gniazdo procesora i obsługiwane procesory tożsame z opisywanym powyżej modelem płyty głównej od MSI. Maksymalnie płyta pozwala na obsługiwanie do 64 GB RAM DDR4. Na tylnym panelu znajdziemy wszystkie najpopularniejsze złącza, w tym dwa typu USB 3.0. Płyta nada się idealnie do komputerów stacjonarnych mających służyć do gier, jak i pracy. Dzięki niej możemy pozwolić sobie na użycie naprawdę solidnych podzespołów. Kolejny godny polecenia budżetowy produkt.

KOLEJNA DOBRA I NIEDROGA PŁYTA GŁÓWNA>>>

Płyta główna od ASRock - dobra i niedroga

Podsumowanie

Zwycięzcą rankingu został produkt od firmy Gigabyte. Z kolei po dwie propozycje na liście mają producenci ASRock oraz MSI. Wybór dobrej płyty głównej, to punkt wyjścia przed skompletowaniem dobrego PC. Jak widać, można ten element kupić za całkiem niezłą kwotę.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Budżetowych Płyt Głównych