TOP 5 Zabezpieczeń Rowerowych - Ranking Damiana

Poz.ObrazekNazwaCena minimalnaCena maksymalna
1 Kryptonite U-Lock Evolution Series 4 Ls179 zł199.90 zł
2Kryptonite Evolution Series 4 Integrated Chain239 zł241 zł
3Kryptonite Keeper 785102.90 zł109 zł
4Kryptonite U-Lock Keeper 1259.90 zł65 zł
5Axer Bike A160319.48 zł20.47 zł
TOP 5 Zabezpieczeń Rowerowych - Ranking Damiana

Każdemu z nas zależy na jak najlepszym zabezpieczeniu naszej własności przed kradzieżą. Narażony na nią jest szczególnie rower, który często trzymamy na klatce schodowej, bądź w piwnicy. Zdarzają się również sytuację, kiedy trzeba zostawić go gdzieś na mieście. Jakie zabezpieczenie wybrać?

Ranking produktów - Zabezpieczenie rowerowe

Na rynku dostępne są różne typy zabezpieczeń: U-Lock, łańcuchy, składane oraz linki. Każde z nich odpowiednie jest do określonych sytuacji, dlatego postanowiłem ująć w rankingu lżejsze oraz cięższe zabezpieczenia, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie

Pierwsze miejsce zajmuje zabezpieczenie typu U-lock Kryptonite U-Lock Evolution Series 4 Ls, ze względu na swoją uniwersalność. Dzięki swojej niskiej wadze oraz trwałości będzie idealna zarówno do zabezpieczenia roweru na noc, jak i podczas dnia w mieście. Dodatkowo wyposażone jest w uchwytdo roweru, dzięki któremu bez problemu możemy przewozić zabezpieczenie.

Na drugim miejscu znalazł się produkt jeszcze bardziej trwały, którym bym się nie bał przypiąć nawet motocykla, a mowa o łańcuchu Kryptonite Evolution Series 4 Integrated Chain. Sprawdzi się on głównie jako zapięcie nocne ze względu na swoją wysoką wagę. Jedno jest pewne - z tym zabezpieczeniem śpicie spokojnie.

Najniższe miejsce na podium przyznaję Kryptonite Keeper 785, czyli kolejnemu łańcuchowi. Ten jednak jest nieco lżejszy i krótszy, więc może sporadycznie służyć także w ciągu dnia w mieście. Niestety brak tutaj uchwytu do roweru, więc pozostaje nam plecak.

Można zauważyć, że firma Kryptonite zdominowała dzisiejsze zestawienie, a jest to spowodowane dobrym stosunkiem jakości do ceny produktów tej firmy. Również pozycja czwarta jest zajmowana przez produkt tej firmy - Kryptonite U-Lock Keeper 12. Przystępna cena i podwyższona trwałość na cięcie ręczne przemawiają za tym modelem.

Ranking zamyka zdecydowanie najtańsze zabezpieczenie, lecz swoją konstrukcją może odstraszyć złodzieja, którzy rzadziej biorą się za "rozbrajanie" U-locków. Mowa tutaj o AXER BIKE A1603. W cenie ok. 20zł będzie o wiele skuteczniejszy niż cienka linka.

Podsumowanie

Podsumowując, najlepiej wybrać takie zabezpieczenie, by nie martwić się o swój rower. Mogą się one wydawać drogie, lecz czym jest 200zł przy możliwości stracenia Waszych dwóch kółek, które mogą być warte czasami kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie oszczędzajcie na zabezpieczeniu!
 

blog comments powered by Disqus