PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Słuchawek dla gracza | Najlepsze polecane Słuchawki dla gracza 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.6, Głosów: 7

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi słuchawek dla gracza. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Słuchawki dla graczy kojarzą się przeważnie z konstrukcjami, w których w jakiś sposób zintegrowano mikrofon i za to często przychodzi nam więcej zapłacić. Już sama stylistyka, czy podświetlenie, potrafią nieźle podbić cenę, nie dając realnych zysków na najważniejszym dla nas polu, czyli w samym brzmieniu.

W związku z tym w naszych rankingach słuchawek dla graczy znajdą się także opcje nauszne w parze z tanim mikrofonem, bo szczególnie w tych niższych przedziałach cenowych trudno znaleźć bardziej sensowne propozycje. No to do dzieła!

Jakie słuchawki do gier? Jak wybrać najlepsze?

W poszukiwaniu najlepszych słuchawek dla graczy sięgnąć musimy przede wszystkim po konstrukcje, które oferują dobre stereo. Co to oznacza? Mianowicie to, że przestrzenność dźwięków, a właściwie ich pochodzenie, jest dobrze skalibrowane, przez co jesteśmy w stanie je łatwo i celnie określić. Jak się pewnie spodziewacie, grając w FPSy warto jest wiedzieć, skąd padły strzały, czy gdzie słychać kroki przeciwnika, bo można go wtedy nieźle zaskoczyć, albo samemu nieprzyjemnej niespodzianki uniknąć.

Jaki typ konstrukcji słuchawek do gier wybrać?

Nawiązując trochę do początku tego akapitu, przyjrzyjmy się teraz samym konstrukcjom słuchawek. Wbrew temu, co widać we wiodących modelach słuchawek dla graczy, najlepsze pozycjonowanie dźwięku mają słuchawki otwarte, czyli take, które zamiast litych nauszników mają na nich aluminiowy mesh, nazywany też ażurem. Poprawa tej konkretnej charakterystyki wiąże się z tym, że membrana ma więcej miejsca na ruch i dochodzi do niej więcej powietrza. Oprócz tego konstrukcje otwarte są znacznie przyjemniejsze przy długich sesjach, podczas których w zamkniętych słuchawkach łatwo się zmęczyć i zapocić. Ponownie mamy tutaj zysk z łatwego dostępu powietrza.

suchawki-otwarte-do-gier

Istnieje jednak parę minusów takich konstrukcji, a pierwszym z nich jest bas, który często nie potrafi zejść tak nisko, jak to bywa przy słuchawkach zamkniętych i na pewno nie jest aż tak soczysty. Problemem może okazać się także fakt, że ażur na nausznikach przepuszcza dźwięk, zarówno do środka, jak i na zewnątrz, więc będziemy raczyć się dźwiękami z otoczenia, jak i razić środowisko własną muzyką. W związku z tym nie są to świetne słuchawki do użytkowania mobilnego, a raczej domowe bestie, których słuchać będzie się w zaciszu własnych czterech ścian. 

Jeżeli więc szukacie słuchawek dla graczy, z których korzystać będziecie także w podróży, czy zatłoczonych, głośnych miejscach, to wybór paść powinien na konstrukcje zamknięte. Pomimo tego, że są one nieco mniej szczegółowe pod względem sceny, to wciąż pozwalają na uzyskanie dobrego efektu stereo, co w znakomitej większości FPSów wystarcza, jako że sam dźwięk jest często wysoce skompresowany, więc jego szczegółowość cierpi już na etapie produkcji gry. Niższy bas, potencjalnie rozrywkowe brzmienie, czy wreszcie znacznie lepsza izolacja, to wszystko znajdziecie właśnie wzamkniętych słuchawkach dla graczy.

słuchawki zamknięte do gier

Cierpieć będą jedynie Wasze kanały słuchowe, bo te znacznie szybciej zapocą się bez wentylacji, co skutkować będzie krótszym użytkowaniem słuchawek "w ciągu". Do tego słuchawki zamknięte grają znacznie "bliżej głowy", więc ma się też wrażenie wyższej intensywności dźwięku, co dla wielu także może być na dłuższą metę bardziej trudzące. Skazani więc będziecie na intensywne, ale krótsze sesje, chyba że przełamiecie w sobie dyskomfort lub zamienicie nausznice na bardziej przewiewne.

Jakie wybrać nausznice w słuchawkach dla graczy?

Jeżeli przyjrzymy się dzisiejszemu rynkowi słuchawek dla graczy, i nie tylko, to lwią jego część możemy podzielić na dwa typy pod względem nausznic, jakie w nich zastosowano. Pierwszym z nich są nausznice skórzane, bądź z tworzywa imitującego skórę, które dodatkowo wspomagają izolację od otoczenia, kosztem komfortu.

Drugim zaś są nausznice welurowe, w których izolacja zostaje poświęcona na rzecz łatwego dostępu powietrza do ucha i zwiększenia komfortu przy dłuższym słuchaniu. Jak się pewnie spodziewacie, te dwa typy nausznic idą często w parze z wyżej opisanymi typami konstrukcji słuchawek, a więc w zamkniętych mamy skórę, a w otwartych welur.

Lepszej jakości słuchawki dla graczy możemy poznać po tym, że istnieje możliwość wymiany nausznic, gdy te po czasie się zużyją. Dlaczego tak twierdze? Bo jeżeli producent o tym pomyślał, to zakłada też, że jego produkt po upływie gwarancji nie będzie nadawał się w całości na śmietnik, tylko będzie sens zmienić niektóre elementy eksploatacyjne i dalej cieszyć się dźwiękiem. 

Słuchawki dla gracza z mikrofonem czy bez?

Sprawy zaczynają przybierać nieco poważniejszy obrót, jeżeli dotarłeś do tego pytania, więc już spieszę z odpowiedzią. Osobiście, nie kupiłbym słuchawek z mikrofonem, jeżeli nie używałbym ich także do telefonu, czy innego sprzętu mobilnego, przez który mam plan rozmawiać. Dlaczego? Bo wbudowane w headsety dla graczy mikrofony nie powalają jakością, co sprowadza się do tego, że służyć będą jedynie do komunikacji na TSie lub Discordzie.

W związku z tym równie dobrze można dokupić sobie podstawowy mikrofon pokroju Zalman ZM-MIC1, którego przy okazji tego akapitu postanowiłem dla Was przetestować, i zainwestować w lepszy stosunek jakości do ceny przy samych słuchawkach, jako że gamingowe mają na sobie często sowity narzut związany z drapieżną stylistyką, czy podświetleniem LED RGB.

Jaki system dźwięku w słuchawkach dla graczy? Mity o 7.1

To będzie dość krótka odpowiedź. Większość gamerskich słuchawek na USB, czy z dołączoną kartą dźwiękową, chwali się dźwiękiem przestrzennym 7.1, co w praktyce jest kompletnym mitem. Dlaczego? Bo dwa sterowniki nie są w stanie fizycznie zagrać jak ich siódemka z subwooferem. Przestrzenność uzyskiwana jest cyfrowo przez samą kartę dźwiękową, i to często z taką samą skutecznością, jak przyzwoita integra na płycie głównej. W związku z tym wszelkie konstrukcje na USB są dla mnie raczej bez sensu, bo ich wyższe ceny nie odpowiadają często jakości karcie dźwiękowej, jaką się nam z nimi serwuje. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest kupienie zwykłych słuchawek na jack 3,5 mm, które mają sensowne przetworniki, i podpięcie je pod dobre źródło, na przykład DACa.

Jak kupić słuchawki do gier FPS?

Słuchawki do gier FPS powinny przede wszystkim dobrze lokalizować dźwięk, więc wybrałbym zdecydowanie konstrukcje otwarte, bądź półotwarte. Szukając takich modeli możesz wspomóc się naszą bazą gamingowych headsetów, która pozwala filtrować produkty po specyfikacjach. 

Wybór najlepszych słuchawek do gier okiem ekspertów - profesjonalnych graczy e-sportowych:

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby dokładnie reprodukować scenę, to nie oszczędzałbym także na porządnej karcie dźwiękowej, która tym właśnie się zajmie. Oczywiście, w idealnym świecie polecałbym także przymierzenie słuchawek przed zakupem, by sprawdzić, czy pasują do ergonomii Twojej czaszki, w końcu dobrze wiemy, że na jednej partyjce się nigdy nie kończy, więc warto zadbać o wygodę.

Słuchawki dla graczy bezprzewodowe, czy z kablem?

To pytanie jest dla mnie sporą zagwozdką. Z perspektywy samego dźwięku, na pewno lepszy uzyskamy po kablu, choć słuchawki bezprzewodowe w ostatnich latach nieźle się w tym departamencie podciągnęły. Jeżeli jednak chodzi o samą wygodę użytkowania, to po przesiadce na bezprzewodowe słuchawki dla graczy raczej trudno będzie wrócić do czarnej smyczy. Już pierwsza wycieczka po napój do kuchni bez konieczności przerywania debaty na voice-chat, czy do drzwi by otworzyć kurierowi, na dobre przypieczętuje los kablowych rozwiązań. Do słuchania muzyki jednak wolałbym zostać przy klasycznych słuchawkach, więc rozwiązaniem idealnym jest posiadanie dwóch par.

Co muzycy sądzą o słuchawkach dla graczy?

Zrobiliśmy również całkiem ciekawy materiał, w którym osoby zawodowo związane z muzyką przeszły tzw. ślepą próbę. O co chodzi? Na ich głowach umieszczaliśmy popularne wśród graczy konstrukcje, które zostawały poddawane ocenie. Co z tego wyszło? Które słuchawki i headsety okazały się najlepsze? Zobaczcie sami:

Najlepsi producenci słuchawek dla graczy

Zakładając, że nie przekonałem Cię jednak do kupienia słuchawek muzycznych z zewnętrznym mikrofonem, przygotowałem dla Ciebie listę najlepszych producentów headsetów, żebyś w tym wszystkim był skazany na mniejsze zło.

Zacznijmy może słuchawek dla graczy od SteelSeries, bo tym najbliżej jest charakterystyką brzmienia do przyzwoitych słuchawek muzycznych. Jedyną wartą uwagi serią, która jest dostępna na rynku na czas pisania tego tekstu, jest linia Arctis, w której znalazły się zarówno tańsze, jaki i droższe modele. O Siberiach postarałbym się raczej zapomnieć, bo wykonane są dość miernie, jak na swój pułap cenowy. 

Pozytywnym zaskoczeniem w kategorii słuchawek dla graczy do 300 zł były dla mnie SteelSeriesArctis  3, które miałem okazję dla Was zrecenzować. Wydaje mi się, że producent uniknął przy nich większości pułapek, które są plagą wielu konstrukcji, takich jak "przebasowienie" dźwięku, czy kontrola głośności na kablu, zamiast na nauszniku. Wygoda także stała na wysokim poziomie, głownie dzięki zastosowaniu materiału AirWeave na nausznicach, który nieźle oddycha, nie wpuszczając przy tym wiele dźwięku z zewnątrz. Mikrofon ClearCast też działał zupełnie przyzwoicie, a do tego był chowany, więc można było śmiało używać tych słuchawek mobilnie, bez osobliwie wystającego, plastikowego pałąka.

SteelSeries ma też w swojej ofercie bezprzewodowe słuchawki gamingowe oraz takie ze wzmacniaczem w zestawie, więc widać, że ze swoimi konstrukcjami idą w dobrym kierunku. 

Przejdźmy teraz do słuchawek dla graczy od HyperX, czyli drugiego często polecanego producenta, który rozsławił się dzięki serii Cloud, a właściwie pierwszej odsłonie tych grajków. Nie są to jednak słuchawki zaprojektowane od podstaw przez tą firmę, a adaptacja znanego już modelu Takstar Pro 80 V2, w której dodano mikrofon i trochę zadziornej, gamignowej kolorystyki.  Są to niemniej udane słuchawki do gier, którym dobre źródło dźwięku dodaje skrzydeł, więc jeżeli szukacie headsetu do 300 zł, to warto je rozważyć.

Przyjemnym dodatkiem do serii Cloud są też ostatnio zaprezentowane Flighty, czyli bezprzewodowe słuchawki dla graczy z długim czasem życia na baterii. Posiadają także podświetlenie, a z autopsji wiem, że są dość wygodnie, bo miałem okazję ich chwilę posłuchać na IEM 2018. Co do jakości samego dźwięku natomiast wypowiedzieć się nie mogę, bo było dość głośno.

Jak tworzymy nasze rankingi słuchawek dla graczy?

Zestawienia najlepszych słuchawek dla graczy budujemy na podstawie własnych recenzji, jak i opinii naszych widzów, z którymi spotykamy się na naszej grupie na Facebook, do której Was gorąco zapraszam. Nie ukrywam, że stworzenie obiektywnego rankingu słuchawek gamingowych nie jest proste, bo już sama percepcja dźwięku jest rzeczą bardzo subiektywną, jednak wiele z wniosków jest na tyle uniwersalnych, że można na ich podstawie budować listę polecanych modeli. Z resztą, opisaliśmy dokładnie metodologię testów headsetow gamingowych już jakiś czas temu. Dochodzi do tego oczywiście jakość wykonania, wygoda i potencjał do mobilnego użytkowania, które jest niezwykle popularne. Wszystko to pozwala nam wyrobić sobie opinie i przede wszystkim określać modele, które warto będzie dla Was na łamach naszego portalu zrecenzować, by przekazać Wam nasze odczucia z pierwszej ręki. Jeżeli interesują Was nasze testy, znajdziecie je w sekcji: Recenzje słuchawek dla graczy, na naszym portalu.

Sprawdź również:

rankingi najlepszych klawiatur gamingowychrankingi najlepszych myszek gamingowychrankingi najlepszych podkładek pod myszkę
rankingi najlepszych foteli gamingowychrankingi najlepszych monitorówrankingi najlepszych głośników komputerowych

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.6, Głosów: 7
blog comments powered by Disqus