PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Genius Energy Mouse [RECENZJA]

  • Dodano: 4 lata, 9 miesięcy temu
  • Ocena artykułu: (0) (0)

Genius Energy Mouse to bez wątpienia urządzenie nieszablonowe. Nie tylko służy jako bezprzewodowa myszka optyczna, o przyzwoitych parametrach, ale jest też magazynem energii. Power bank o pojemności 2700 mAh, w krytycznej sytuacji pozwoli naładować smartfona lub tablet. Zapraszamy na recenzję tej ciekawej myszki.

Genius Energy Mouse

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobra cena
  • Niezły wygląd i parametry
  • Połączenie myszy i power banku
WADY
  • Brak większych mankamentów

Energy Mouse, czyli nowość Geniusa bez wątpienia jest gryzoniem nieprzeciętnym. Producent posunął się do dość ciekawego eksperymentu i połączył bezprzewodową myszkę optyczną z bankiem mocy. Czy to działa? Przekonajcie się czytając poniższy tekst.

Genius Energy Mouse

Na pierwszy rzut oka Energy Mouse wygląda dość zwyczajnie. Bezprzewodowa myszka średnich rozmiarów, lakierowana na niebiesko. Zaopatrzona w dwa duże przyciski główne, gumową rolkę Magic Roller (opatentowanego scrolla Geniusa) i dodatkowy przycisk, umieszczony obok niebieskich diód. Poza tym gumowane brzegi myszki, oraz antypoślizgowa powierzchnia w dolnej części, elementy poprawiające chwyt i zapewniające komfort. Kształt myszki jest uniwersalny, bez profilowań.

Ranking myszek - polecane modele >>>

Genius Energy Mouse

Od spodu również mysz wygląda standardowo. Sensor optyczny o wartości 1200 DPI nie wymaga żadnych sterowników. Posiada jednak włącznik i wyłącznik.

Genius Energy Mouse

Myszka wyposażona jest także w mini odbiornik USB, pracujący z częstotliwością 2,4 Ghz Ślizgacze myszy są niewielkie, za to dobrej jakości. Pozwalają na płynne przemieszczanie myszki po blacie.

Tak więc mamy do czynienia z klasyczną myszką bezprzewodową, o przyzwoitych parametrach, w miarę wygodną i ładnie wyglądającą. Da się nią bez problemu nawet pograć w mniej dynamiczne gry, gdzie wartość DPI nie ma aż takiego znaczenia.

Jak nie przepłacić za nową myszkę? >>>

Genius Energy Mouse

I to by było wszystko, gdyby nie mały szczegół. Z przodu myszki znajduje się port MIkcro USB, natomiast z tyłu pełne USB. Dodatkowo s komplecie dostajemy kabel zakończony wtykami Micro USB i USB.

Genius Energy Mouse

Mysz skrywa w sobie dość mocny power bank. Moc 2700 mAh bez problemu wystarczy do naładowania większości smartfonów i podładowania tabletów. Dzięki temu muszka jest w miarę dociążona, waży tyle co mysz bezprzewodowa wyposażona w dwie baterie AA. Co jest ciekawe, dla funkcjonowania samej myszy zarezerwowana jest rezerwa mocy. Jedno ładowanie pozwala korzystać z niej do 18 miesięcy (pod warunkiem że nie będziemy korzystać z funkcji power banku), co jest świetnym wynikiem. Pozostałą moc możemy wykorzystać do ładowania dowolnego urządzenia z wejściem Micro USB.

Genius Energy Mouse

Wtyk pełnego USB pozwala naładować myszkę podłączoną do komputera. Proces trwa 2-3 godziny. Natomiast po przełożeniu kabla do tylnego portu USB możemy ładować urządzenia, tak jak pokazane jest to na filmie dołączonym do recenzji.

Myszki, których używają profesjonalni gracze >>>

Genius Energy Mouse

Cały proces ładowania rozpoczynamy przytrzymując przycisk znajdujący się obok rolki myszy. Znajdują się tam też 4 diody, informujące o ilości dostępnej mocy.

Genius Energy Mouse 

Podsumowanie

Genius Energy Mouse według mnie jest opłacalnym zakupem. Za 100 zł otrzymujemy niezłą myszkę optyczną i dość pojemny bank mocy. Wszystko zamknięte w ładnej obudowie, z 24 miesięczną gwarancją. Urządzenie przyda się bez wątpienia osobom będący w częstej podróży z laptopem. Eksperyment Geniusa moim zdaniem się udał i producent stworzył ciekawe go i funkcjonalnego gryzonia.
Rozpakowanie Genius Energy Mouse na Videotesty.plblog comments powered by Disqus
Genius Energy Mouse [RECENZJA]