PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Google Nexus 7 II [PREZENTACJA]

Minął rok od premiery pierwszego Nexusa 7, nadszedł więc czas na drugą generację Nexusa, którego bezpośrednim przeciwnikiem jest popularny iPad Mini.

Google Nexus 7 (2013)

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
 • Cena
 • Zawsze aktualny Android
 • Wyświetlacz
 • Cztero-rdzeniowy procesor
 • 2 GB Ram’u
 • Ładowanie bezprzewodowe
WADY
 • Brak gniazda microSD
 • Przeciętny aparat fotograficzny

Na pierwszy rzut oka, nowy Nexus 7 wygląda jak swój pierwowzór,zastosowano w nim jednak 7" wyświetlacz o rozdz. 1200 x 1920 pikseli, zdecydowanie lepszy niż w oryginale; plus cztero-rdzeniowy procesor 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB lub 32 GB nierozszerzalnej pamięci flash, 5 MP aparat główny i 1,2 MP kamerę frontową.

Poznaj funkcje telefonów, o których nie wiedziałeś >>>

Google Nexus 7 II fot1

Posiada również ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi i NFC.

Nowego Nexusa 7 można kupić w wersji tylko z WiFi, lub wersji LTE. Wersja LTE obsługuje większość pasm 4G oraz 3G, 2G i oczywiście WiFi; z nieznacznymi różnicami w zależności od rynków północnoamerykańskich i europejskich.

Google Nexus 7 II fot2

Nowy Nexus 7 działać będzie na najnowszym systemie od Google - Androidzie 4.3, znacznie poprawionym, w stosunku do poprzednich edycji. Bardzo użyteczna może okazać się obsługa wielu użytkowników (profile), włącznie z blokowaniem pewnych treści w zastrzeżonych profilach, tak by ograniczyć dostęp do wybranych aplikacji i treści.

Podobnie jak w przypadku większości urządzeń z serii Nexus, również w tym modelu, aktualizacje Androida nie powinny stanowić problemu. W porównaniu ze starym Nexusem, nowy jest nieznacznie mniejszy i nieco lżejszy, mierząc 114 x 200 x 8,7 mm i ważąc od 290 do 299 gramów.

Interesujące smartfony - Sprawdź nasz katalog >>>

Google Nexus 7 II fot3

Google Nexus 7 II fot4

Wewnątrz mieści się bateria o pojemności 3950 mAh, dużo mniejsza niż w zastosowana poprzednio. Jednakże wczesne doniesienia o Androidzie 4.3 wskazują na o wiele lepsze zarządzanie energią.

Zarówno stara jak i nowa edycja Nexusa 7, stworzona została dla Google na zlecenie firmy ASUS,firmę która z pewnością wie co robi, zwłaszcza w dziedzinie tabletów.

Google Nexus 7 II fot5

Jeśli mieszkasz w USA, nowy Nexus 7 powinien być premierowo dostępny od 30 lipca, w cenie 229 dolarów. Konkurencyjny produkt Apple, jest o około 100 dolarów droższy i raczej przestarzały w porównaniu do tego.

Smartfony za kilkaset złotych - Czy warto je kupować? >>>

Czy to jednak wystarczy by nakłonić użytkowników do zmiany urządzenia? Prawdopodobnie nie, będzie on miał jednak swój wpływ na konkurencyjne tablety z systemem Android.

Google Nexus 7 II fot6

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 12/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1TP-LINK NEFFOS X1 LITE TP-LINK NEFFOS X1 LITEBest of the best!
2XIAOMI REDMI 4X XIAOMI REDMI 4X Sprawdź sam
3XIAOMI REDMI NOTE 4 XIAOMI REDMI NOTE 4 Ten ma niezłą cenę!
4SAMSUNG GALAXY J5 2017 SAMSUNG GALAXY J5 2017 Polecany model
5MOTOROLA MOTO G5S MOTOROLA MOTO G5S Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 10 Smartfonów do 1000 zł - Świąteczny Ranking 2017

blog comments powered by Disqus