PODPOWIEDZI:

MyPhone Next S - budżetowiec z aspiracjami

MyPhone Next S to bezpośredni następca bardzo dobrze przyjętego w Polsce Myphone`a Next. Smartfon niewiele zmienił się od swojego poprzednika, niewielka zmiana zaistniała , ale w niektórych aspektach niestety na gorsze. Mimo wszystko niewygórowana cena pozwala łagodniejszym okiem spojrzeć na to urządzenie.

myPhone NEXT-S

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Aparat
  • Specyfikacja
WADY
  • Małe problemy z ekranem
  • Nie tak dobry jak S-Line
  • Sztampowy wygląd

Wygląd Next S jest do bólu sztampowy. Bardzo podobne urządzenia widzieliśmy już ze stajni Overmaxa czy Goclevera. Jest to sprawdzona konstrukcja bez dozy finezji oraz wyjątkowości. Tył smartfona to plastikowa tylna klapka, która raczej jest odporna na zarysowania, ponieważ pokryta jest materiałem przypominającym gumę. Wokół urządzenia widoczna jest srebrna ramka, która oddziela sam ekran o tylnej części smartfona. Front to panel dotykowy o przekątnej 4,5 cala oraz rozdzielczości 960x540 pix wykonany w technologii IPS. Razi brak wykorzystanego miejsca nad i pod ekranem. Inaczej miało to miejsce w recenzowanym przeze mnie Myphone`ie S-Line. Tam wyglądało to zdecydowanie lepiej. Warto też wspomnieć o szkle One Glass Solution, które jest nad wyraz odporne na zarysowania. Sama konstrukcja Next eSa nie przysparza użytkownikowi siwych włosów. Wszystko spasowane jest należycie, nie słychać trzasków oraz skrzypień.

Recenzja MyPhone S-Line

myphone next s

Specyfikacja jest identyczna jak w recenzowanym na łamach portalu MyPhone S-line. Dostępną mamy tutaj czterordzeniową jednostkę MediaTek 6589M, Cortex A7 o taktowaniu 1,2 Ghz. Ponadto smartfon posiada 1 GB pamięci RAM oraz procesor graficzny PowerVR SGX 544MP. Całość nie zawodzi. System działa sprawnie, aplikacje otwierają się bardzo szybko. Korzystanie z internetu tez nie przysparza większych problemów. Testowana przeze mnie gra Colin McRae też działała bardzo dobrze. Jedynym „grzeszkiem” smartfona jest ekran dotykowy. W smartfonie S-Line panel działał znakomicie, niemalże tak jak w topowych modelach największych producentów. W Next S jest zdecydowanie gorzej. Cierpki w dotyku panel, mało dokładny, często płatał figla przy korzystaniu z podstawowych funkcji. Nie można zarzucić jednak jemu odwzorowania kolorów oraz świetnych kątów widzenia. Problemem smartfona jest tez mała ilości pamięci wewnętrznej wynosząca 4 GB z czego po pierwszym włączeniu zostaje nam około 1,7 GB wolnej pamięci. Mało.

Poznaj funkcje telefonów, o których nie wiedziałeś >>>

myphone next s

Multimedia MyPhone`a Next S to typowa średnia półka. Co ciekawe na wszystkich specyfikacjach oraz instrukcjach producent podaje, że smartfon posiada 5 mpix aparat marki SAMSUNG S5K4E1 nagrywający filmy w rozdzielczości 720p. nie jest to do końca prawdą, ponieważ Next S posiada matryce o rozdzielczości 8 mpix. Z dwojga złego lepiej w tę stronę. Zdjęcia wychodzą poprawnie nawet przy sztucznym oświetleniu. W dzień jest jeszcze lepiej. Osobiście nigdy nie narzekałem na optykę Samsunga. Nawet w budżetowych modelach fotografie wychodziły poprawnie. Muzyka to standard modelu za 600 zł. Nie za cicho nie za głośno, ale najważniejsze że czysto. MyPhone jak zawsze się chwali tym, że ich smartfony posiadają wzmacniacz Yamahy, który pozwala na idealne podbicie dźwięku na zestawie Bluetooth. Nie było dane mi to sprawdzić i chyba następnym razem poproszę jednego z redaktorów o wypożyczenie takich słuchawek i przekonam się na własne uszy, czy owy zestaw jest coś wart. Aktualnie piszę o tym jako o ciekawostce, która kogoś mogłaby zainteresować.

myphone next s

System operacyjny w MyPhone Next S to Android Jelly Bean w wersji 4.2.1. Oprogramowanie nie posiada żadnych nakładek producenta. Jak już zdążyłem wspomnieć wszystko działa w miarę bezproblemowo. Ważne, że wszystkie opcje (nawet dual sim) zostały wzorowo przetłumaczone.
Podczas miesięcznego użytkowania smartfona otrzymałem jedną aktualizacje, poprawiającą działanie urządzenia. Daje to nadzieje na większe wsparcie producenta na przyszłość.

myphone next s

Nie można zapomnieć o obsłudze dwóch kart SIM. Dla wielu użytkowników jest bardzo ważna funkcja(choć rzadko spotykana) w smartfonie. Jak zapewnia producent Next S obsługuje pasmo na którym działa Aero2. Niestety z dwóch slotów tylko jeden odpowiada za szybki Internet, drugi działa tylko na paśmie GSM.

Podsumowując. Jestem odrobinę rozczarowany MyPhonem Next S. Po testach S-Line`a myślałem, ze otrzymam produkt podobnej jakości, tak się jednak nie stało. Rozumiem, ze smartfon jest o 200 zł tańszy od większego brata, ale liczba rzeczy, które są zdecydowanie gorsze niż ww. modelu nie jest adekwatna do różnicy w cenie. Osobiście bez zastanowienia wybrałbym dużo lepszego MyPhone S-Line.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
MyPhone Next S - budżetowiec z aspiracjami