PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Promocja MSI Venom

Epson EH-DM2

  • Dodano: 8 lat, 11 miesięcy temu
  • Ocena artykułu: (0) (0)

Epson EH-DM2 to multimedialny projektor cyfrowy przeznaczony głównie do użytku domowego. Wysokiej jakości obraz, różnorodność wspieranych formatów oraz prostota obsługi to główne zalety urządzenia.

Media Expert
Zobacz ofertę
od 1299 ZŁ
Morele.net
Zobacz ofertę
od 474.97 ZŁ

Epson EH-DM2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • różnorodność wspieranych multimediów
  • wysokiej jakości obraz
  • interfejs USB
WADY
  • spore gabaryty
  • słabej jakości wbudowane głośniki
  • brak wejścia DVI

Epson EH-DM2 to projektor cyfrowy z funkcjami multimedialnymi - wbudowany napęd DVD umożliwia odtwarzanie filmów, słuchanie muzyki oraz przeglądanie ulubionych zdjęć. Dzięki zintegrowanym głośnikom świetnie nadaje się jako przenośny zestaw AV, z którego można korzystać praktycznie w dowolnym miejscu.

Epson EH-DM2

Wygląd/praktyczność/zawartość zestawu

Najnowszy model projektora, światowej sławy producenta sprzętu elektronicznego, został wykonany bardzo solidnie. Stylistycznie obudowa prezentuje się całkiem nieźle, niestety jej gabaryty (320 x 135 x 230mm) psują cały efekt. Spore rozmiary zostały zapewne wymuszone poprzez wbudowanie napędu DVD oraz głośników stereo. Aby ułatwić przenoszenie sprzętu, w obudowie jest sprytnie schowana rączka. Ponadto, jak w każdym projektorze, pod obudową znajdziemy nóżki do regulacji kąta pochylenia urządzenia. Niestety w przypadku opisywanego modelu, owe nóżki zostały potraktowane po macoszemu. Są krótkie i nie pozwalają na precyzyjne ustawienia optymalnego kąta nachylenia.

Epson EH-DM2

Nawigację po menu projektora lub filmu można realizować w dwojaki sposób - za pomocą przycisków znajdujących się na górnej części obudowy lub przy pomocy pilota. W przypadku przycisków dostajemy dostęp do podstawowych funkcji, takich jak np. regulacja głośności, przewijanie filmów czy wybór źródła sygnału. Jeśli chcemy wejść głębiej w ustawienia, wówczas lepszy będzie pilot. Tutaj na pochwałę zasługuje system obsługi pilota. Dwa odbiorniki podczerwieni, jeden z przodu i jeden z tyłu, powodują że jesteśmy w stanie obsłużyć projektor praktycznie z każdego miejsca.

Decydując się na zakup projektora Epson EH-DM2 będziemy rozczarowani zawartością zestawu. Znajdziemy w nim projektor, pilota z bateriami, kabel zasilający, płytę CD z instrukcją obsługi oraz specjalne etui na projektor. Według mnie brakuje jeszcze co najmniej kabla do połączenia z komputerem.

Epson EH-DM2

Dane techniczne

Projektor Epson EH-DM2 zbudowano w oparciu o najnowszą technologię 3LCD, która zapewnia możliwie najlepszy obraz niezależnie od miejsca wyświetlania. Dzięki jasności 1200 lumenów generowane przez 140W lampę, nawet w jasnym pomieszczenia jesteśmy w stanie oglądać filmy. Polikrzemowa, aktywna matryca TFT potrafi wygenerować obraz o maksymalnej rozdzielczości 854x480 pikseli co odpowiada proporcjom 16:9. Odtwarzanie filmów w domowym zaciszu z pewnością przyniesie nowe doznania.

Źródło wyświetlanego sygnału może zostać pobrane z wbudowanego odtwarzacza DVD, złącza karty graficznej VGA, złącza Composite Video lub Component oraz co powoli staje się standardem - ze złącza USB. W przypadku USB istnieje możliwość odtwarzania zapisanych na zewnętrznym nośniku, np. pendrive, plików multimedialnych. Jedynym wymogiem jest sformatowanie go na system plików FAT16 lub FAT32.

Epson EH-DM2

Jedną z rzeczy która czyni projektor Epson EH-DM2 multimedialnym są wbudowane głośniki stereo o mocy 8W. Dźwięk jest znośny ale nie należy oczekiwać cudów. Niestety, ustawiając suwak głośności powyżej 75% zyskujemy dodatkowe efekty dźwiękowe w postaci trzasków i charakterystycznego charczenia. Na szczęście istnieje możliwość podłączenia zewnętrznych odbiorników audio. Do dyspozycji dostajemy liniowe wyjście stereo, cyfrowe wyjścia dźwięku oraz wyjście słuchawkowe.

Epson EH-DM2 wspiera sporą ilość formatów multimedialnych, poczynając od strumieni wideo, poprzez muzykę, a kończąc na plikach graficznych. Wspomnę jedynie o najważniejszych, do których można zaliczyć DivX, VCD, DVD, Audio CD, MP3, WMA oraz JPEG.

Epson EH-DM2

Podsumowanie

Jeśli ktoś szuka multimedialnego projektora do użytku domowego, Epson EH-DM2 jest pozycją godną uwagi. Różnorodność wspieranych formatów sprawia, że nie jesteśmy uzależnieni od dodatkowego komputera a dzięki prostocie obsługi nawet największy laik będzie w stanie ujarzmić nawet najbardziej zaawansowane funkcje projektora.

blog comments powered by Disqus