PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

HTC ONE M8 vs SONY Xperia Z2

Zapraszamy na porównanie dwóch topowych urządzeń, które narozrabiały na światowym rynku w kategorii smartfonów. Tym razem będą to smartfony HTC ONE M8 oraz Sony Xperia Z2. Oby dwa modele są przedstawicielami najwyższej jakości. Jak sprawdzą się w naszym porównaniu? Zapraszamy do recenzji.

Wygląd zewnętrzny

Jeśli chodzi o obudowę, w przypadku Sony jest wykorzystane aluminium i szkło, natomiast w przypadku HTC samo aluminium. Rozmiar telefonów jest niemal identyczny, jednakże Xperia może wywoływać lekkie złudzenie, iż jest większa, przez to, że nie ma zaokrąglonych rogów telefonu, jak zostało to zrobione w przypadku HTC. W przypadku Sony producent zastosował wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala, natomiast HTC posiada wyświetlacz 5-cio calowy. Oby dwa wyświetlacze są wyposażone w technologię IPS. Porównując gęstość pikseli, wygrywa smartfon od HTC, który ma tylko o 17 pikseli więcej. Na tylnej ściance obu telefonów znajdują się wysokiej jakości aparaty. W przypadku Sony jest to jeden aparat 20,7px, a w przypadku HTC są to 2 aparaty: główny - 4Mpx oraz pomocniczy - 2Mpx - pozwalają one na uzyskanie obrazu stereoskopowego, co można było zobaczyć w poprzedniej recenzji tegoż modelu na naszym kanale, jednakowo w przypadku Sony ( możliwość programowa ) jak i HTC technologia ta nie jest do końca rozwinięta i nie prezentuje się zbyt dobrze. Oby dwa urządzenia są również wyposażone w przednie aparaty do robienia tzw. " Selfie ". Będąc jeszcze w temacie aparatów, trzeba tutaj dodać, iż Sony umożliwia nam nakrywanie w rozdzielczości 4K, czego w przypadku HTC robić nie można. Warto dodać również, iż na obudowie telefonu od Sony znajdziemy złącze do ładowania urządzenia w specjalnej podstawce. Dostęp do kart SD w obu przypadkach jest łatwy.

Zestawienia czołowych smartfonów >>>

HTC ONE M8 vs SONY Xperia Z2

Wydajność

W obu przypadkach wydajność telefonów jest na bardzo wysokim poziomie, co można porównać w poniższych specyfikacjach. Oby dwa modele są wyposażone w najnowszy system Android oraz wiele nowoczesnych technologii. Na korzyść sony przemawia tylko to, iż smartfon jest wyposażony w 3GB pamięci RAM. Oby dwa urządzenia mają możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej, i są niestety wyposażone w niewymienną baterię, która ma dość dużą pojemność - w przypadku HTC jest to 2600mAh, natomiast w przypadku Sony 3200mAh.

HTC ONE M8 vs SONY Xperia Z2

Porównanie specyfikacji

Z Chin taniej? Sprawdzamy to w tym artykule! >>>

HTC One M8Sony Xperia Z2
Procesor:Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801, Krait 400 2.3 GHzQualcomm MSM8974AB 2,3 GHz
Pamięć RAM:2 GB3 GB
Rozdzielczość:1080x19201920 x 1080
Wbudowana pamięć:16 / 32 GB16 GB
Łączność:Bluetooth® 4.0 + LE, WiFi, HSPA+, GSM/GPRS/EDGE/UMTS, LTEBluetooth® 4.0 + LE, WiFi, HSPA+, GSM/GPRS/EDGE/UMTS, LTE, NFC, MHL
Złącza wejść/wyjść:slot na kartę SIM, microUSB, mini jack 3.5 mmslot na kartę SIM, microUSB, mini jack 3.5 mm
System operacyjny:Android™, v4.4.2 (KitKat)Google Android 4.4 (Kitkat)
Wymiary [Szer. x dł. x wys]146.4 x 70.6 x 9.4 mm146,8 x 73,3 x 8,2 mm
Waga160 g163 g

HTC ONE M8 vs SONY Xperia Z2 recenzja videotesty

Podsumowanie

Jak widać w powyższym porównaniu mamy do czynienia z dwoma najlepszymi smartfonami od czołowych producentów. Smartfony te cechują się wysoką wydajnością, jakością zdjęć, dźwięku. Niestety nie są to urządzenia bez wad, aczkolwiek można to uznać, za pewien rozwój, który tak czy tak stoi na dość dobrym poziomie biorąc pod uwagę nieznane dotychczas technologie, które obaj producenci zaryzykowali umieścić w swoich smartfonach. Jak sprawują się urządzenia w praktyce? Czego brakuje im do ideałów? Zapraszamy do dyskusji oraz recenzji poszczególnych urządzeń. Niebawem kolejne porównanie!

HTC ONE M8 vs SONY Xperia Z2 recenzja videotesty

Dziękujemy serwisowi TestHubPL na udostępnienie materiału.

blog comments powered by Disqus
HTC ONE M8 vs SONY Xperia Z2
Autor: TestHubPL