Mio MiVue 568 Touch - wideorejestrator z dotykowym ekranem

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
699 ZŁ
OleOle
Zobacz ofertę
659 ZŁ
Ceneo.pl
Zobacz ofertę
549.0000 ZŁ
Ocena VideoTesty.pl
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  • Wbudowany GPS
  • Czujnik G-Sensor
  • Intuicyjna
WADY
  • Cena

Mio miVue 568 Touch to wideorejestrator klasy premium. Materiały, które zostały wykorzystane w produkcji tego urządzenia stoją na wysokim poziomie. W pudelku znajdziemy – kamerę, uchwyt na szybę oraz ładowarkę samochodową z bardzo długim bo 5 metrowym kablem. Najważniejszy element zestawu to kamera wyposażoną w optykę F1.8 nagrywającą obraz w rozdzielczości FullHD, oferujący dość szeroki kąt widzenia wynoszący 130 stopni. Oczywiście nagrane sample dostępne są w moim filmie, do którego serdecznie zapraszam. Osobiście nie mogłem narzekać na jakość obrazu, choć przy bardzo ostrym świetle, jazdy pod słońce, za dużo nie było widać. Kamera dodatkowo jest wyposażona w frontowy ekran dotykowy o przekątnej 2,5 cala. Sam ekran jest dość czuły w dotyku, lecz niestety mało precyzyjny. Jednak musimy oderwać wzrok od drogi aby zobaczyć co naciskamy. Z drugiej jednak strony, sam wideorejstrator jest praktycznie bezobsługowy. Po prostu włączamy i już – działa. Trzeba wspomnieć o wszystkich dodatkowych funkcjach. Pierwsza z nich jest moduł GPS, który w czasie rzeczywistym pokazuje nam prędkość, która również jest umieszczona na ekranie. Pokazywanie prędkości to jednak nie wszystko. Dzięki temu możemy dokładnie wyznaczyć przejechaną trasę a pozwala nam na to program MiVue Manager. Ponadto wideorejestrator wyposażony jest w czujnik G-Sensor. Jest to czujnik przeciążenia, który pozwala kamerce na ocenę sytuacji. Dzięki temu urządzenie wie, czy w danej chwili jedziemy, hamujemy czy nastąpiło poważne zderzenie. Jak widomo przeciążenie przy zderzeniu jest spore dla tego system od razu zapisuje całą ścieżkę w osobnym folderze, uznając że doszło do stłuczki czy wypadku. Wideorejstrator Mio posiada również ciekawe funkcje wspomagające kierującego. Do najważniejszych należą – baza fotoradarów(dostępna również Polsce) oraz baza punktów POI.

mio mivue 568 touch

mio mivue 568 touch

Nasze produkcje możemy odtworzyć w tradycyjnym odtwarzaczu video. Jednak najlepiej się sprawdza program MiVue Manager dostępny na stronie producenta. Dzięki niemu możemy dokładnie zobaczyć trasę która przejechaliśmy, wspomniane przeciążenia jaki datę nagrania. Jeżeli jesteśmy zapalonymi vlogerami możemy nasze nagrania momentalnie wysłać na portal Youtube oraz Facebook. Program jest bardzo prosty oraz intuicyjny w swojej obsłudze. Nasze nagrania możemy odtworzyć również przez dostępny port HDMI.

mio mivue 568 touch

mio mivue 568 touch

Podsumowując. Wideorejstrator Mio MiVue 568 Touch to bardzo udane urządzenie, które może wspomagać nasza jazdę. Nagrywany obraz jest zadowalający, choć kamerki sportowe typu GoPro nagrywaj lepiej. Cieszą spore funkcje dodatkowe, typu GPS oraz G-Sensor. Wada natomiast jest cena. Kwota, którą przyjdzie nam wyłożyć za to urządzenia to prawie 700 zł. Czy warto? Decyzje pozostawiam wam.

blog comments powered by Disqus