Rowerowo #3 - Test liczników Mio Cyclo 100 i 105

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
699 ZŁ
OleOle
Zobacz ofertę
28.92 ZŁ
Ceneo.pl
Zobacz ofertę
1235.0000 ZŁ
Ocena VideoTesty.pl
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  • Bardzo dużo statystyk
  • Możliwość instalacji akcesoriów
  • Prosty montaż
  • Wbudowane programy treningowe
WADY
  • Gubienie sygnału GPS w lasach

Liczniki Mio Cyclo 100 i 105 pokażą Ci wiele szczegółów przebytej trasy dzięki dostępności kilku ekranów statystyk. Wśród nich znajduję się także ślad naszej trasy oraz kompas dostępny w modelu 105.

» Laptop ASUS X551 + Drukarka CANON za 1099zł. Zobacz Promocję ►

Urządzenia możemy wzbogacić o dodatkowe akcesoria, które umożliwią nam m.in. pomiar pulsu oraz mocy - nawiązując do tej kwestii trening z pulsometrem przedstawię Wam już niebawem dzięki Mio Cyclo 105 HC. Oprócz ekranów statystyk Cyclo 100 i 105 posiadają wbudowane programy treningowe, gdzie możemy sprawdzić swoje możliwości oraz wzmocnić swój organizm. Osobiście raczej nie korzystałem z tej opcji, a skupiłem się na statystykach, bo to one są dla mnie najważniejsze. Zawsze monitoruję średnią prędkość, a w tym przypadku ciekawym rozwiązaniem jest także wskaźnik nachylenia, który pokazuje przed jakim wyzwaniem stajemy i muszę Wam powiedzieć, że nie wiedziałem, że jestem w stanie tak szybko wjeżdżać pod tak strome wzniesienia.

Historia tras pozwala pochwalić się znajomym, porównać swoje wyniki z poprzednimi treningami co daje czasami niezłego kopa do dalszej pracy nad sobą. Zdarzyło mi się niestety zgubić kilka razy sygnał GPS w lasach.

» Zobacz, jak wymienić uszkodzoną dętkę w rowerze

Gadżet ze wszystkimi funkcjami na pokładzie w bardzo prosty sposób montujemy na naszym rowerze - za pomocą specjalnej stacji dokującej, 2 gumowych podkładek i dwóch opasek zaciskowych, czyli popularnych "trytytek" - w mgnieniu oka możemy rozpocząć treningi, bez plątaniny kabli. Urządzenia bardzo szybko się ładuje poprzez ładowarkę z wtyczką miniUSB, przez okres testu nie musiałem doładowywać urządzeń, więc bateria jest wystarczająco wytrzymała. Takie liczniki przydadzą się głównie turystom oraz profesjonalistom, gdyż zawierają wiele zaawansowanych statystyk i funkcji.

blog comments powered by Disqus