PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Rowerowo #3 - Test liczników Mio Cyclo 100 i 105

Liczniki firmy Mio działają na innej zasadzie, niż te, które najczęściej macie zamontowane na swoich rowerach. Tamte mierzą przebyty dystans na podstawie danych, zebranych z czujnika na Waszym kole, zaś te opierają się na lokalizacji GPS! To sprzęt dla osób, które widzą w rowerze coś więcej niż tylko środek transportu.

Mio Cyclo 105

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Bardzo dużo statystyk
  • Możliwość instalacji akcesoriów
  • Prosty montaż
  • Wbudowane programy treningowe
WADY
  • Gubienie sygnału GPS w lasach

Liczniki Mio Cyclo 100 i 105 pokażą Ci wiele szczegółów przebytej trasy dzięki dostępności kilku ekranów statystyk. Wśród nich znajduję się także ślad naszej trasy oraz kompas dostępny w modelu 105.

Urządzenia możemy wzbogacić o dodatkowe akcesoria, które umożliwią nam m.in. pomiar pulsu oraz mocy - nawiązując do tej kwestii trening z pulsometrem przedstawię Wam już niebawem dzięki Mio Cyclo 105 HC. Oprócz ekranów statystyk Cyclo 100 i 105 posiadają wbudowane programy treningowe, gdzie możemy sprawdzić swoje możliwości oraz wzmocnić swój organizm. Osobiście raczej nie korzystałem z tej opcji, a skupiłem się na statystykach, bo to one są dla mnie najważniejsze. Zawsze monitoruję średnią prędkość, a w tym przypadku ciekawym rozwiązaniem jest także wskaźnik nachylenia, który pokazuje przed jakim wyzwaniem stajemy i muszę Wam powiedzieć, że nie wiedziałem, że jestem w stanie tak szybko wjeżdżać pod tak strome wzniesienia.

Najlepsze liczniki rowerowe >>>

Historia tras pozwala pochwalić się znajomym, porównać swoje wyniki z poprzednimi treningami co daje czasami niezłego kopa do dalszej pracy nad sobą. Zdarzyło mi się niestety zgubić kilka razy sygnał GPS w lasach.

Gadżet ze wszystkimi funkcjami na pokładzie w bardzo prosty sposób montujemy na naszym rowerze - za pomocą specjalnej stacji dokującej, 2 gumowych podkładek i dwóch opasek zaciskowych, czyli popularnych "trytytek" - w mgnieniu oka możemy rozpocząć treningi, bez plątaniny kabli. Urządzenia bardzo szybko się ładuje poprzez ładowarkę z wtyczką miniUSB, przez okres testu nie musiałem doładowywać urządzeń, więc bateria jest wystarczająco wytrzymała. Takie liczniki przydadzą się głównie turystom oraz profesjonalistom, gdyż zawierają wiele zaawansowanych statystyk i funkcji.

Jakie liczniki rowerowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu liczników rowerowych z 6/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które liczniki rowerowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Sigma Base Bc 1200 WI Sigma Base Bc 1200 WIBest of the best!
2Mio Cyclo 315 HC Mio Cyclo 315 HC Sprawdź sam
3rmin Edge 1000 Explore rmin Edge 1000 Explore Ten ma niezłą cenę!

Zobacz więcej propozycji: TOP 3 Liczników Rowerowych - Trasa Rowerowa Pod Kontrolą

blog comments powered by Disqus