PODPOWIEDZI:

BenQ Joybee GP1

Firma BenQ wprowadza na polski rynek długo oczekiwany projektor DLP w technologii LED - bez tradycyjnej lampy – Joybee GP1 Mini Projector.

BenQ Joybee GP1

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • bardzo dobra jakość wyświetlanego obrazu
  • rozmiary umożliwiające swobodne przenoszenie
  • wejście USB
WADY
  • brak baterii
  • rozpoznawanie tylko jednego formatu w przypadku USB

W maju 2009 roku firma BenQ wprowadziła na polski rynek projektor Joybee GP1. Jest to przenośne urządzenie dedykowane dla osób, które chcą korzystać z niego w różnych miejscach.

Benq Joybee GP1

Projektor zaprojektowany przez BenQ to małe, biało-czarne urządzenie o rozmiarach 136 x 54 x 120 milimetrów i ważące tylko 640 gram. Prezentuje się ono bardzo ładnie i możemy je przenosić w bardzo poręcznym etui dołączonym do zestawu. Z przodu urządzenia znajdziemy lampę, z tyłu znajdują się źródło wejściowe, dzięki któremu do projektora będziemy mogli podłączyć komputer lub odtwarzacz DVD. Odbywa się to dzięki kablowi 30 pin znajdującym się w zestawie.

Benq Joybee GP1

Czarna góra urządzenia jest zajmowana przez przyciski menu. Są one sterowane dotykowo i dysponują niebieskim podświetleniem. Z przodu mamy również suwak, służący do ustawiania ostrości wyświetlanego obrazu. Joybee GP1 korzysta z technologii LED3 (czas pracy lamp wynosi do 20 000 godzin), co znacząco wpływa na kolory i jakość wyświetlanego obrazu. Podstawowa rozdzielczość urządzenia to SVGA 858x600 pikseli a maksymalna to SXGA 1280 x 1024 piksele. Taka rozdzielczość pozwala na wyświetlanie obrazu w wielkości 15 do 80 cali w formacie 4:3 lub 16:9. BenQ zapewnia jasność na poziomie 100ANSI lumenów i kontrast 2000:1. A wszystko to zgodne ze standardem HDTV do 1080i. GP1 posiada wejście Multi-input socket, dzięki któremy możemy podłączyć projektor do komputera, DVD lub konsoli do gier.

Benq Joybee GP1

Z tyłu znajduje się również wejście USB. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż mając pendrive'a z filmem, możemy go podłączyć do urządzenie i oglądać projekcję bez konieczności połączenia np. z komputerem. Niestety czytnik rozpoznaje tylko pliki MPEG. Dysponując więc plikami AVI, będziemy zmuszeni przekonwertować je przy pomocy oprogramowania dołączonego do projektora. Dodatkowo BenQ Joybee GP1 posiada 2 Watowy głośnik i stereo mini jack, działający tylko we współpracy z USB.

Aby poprawnie ustawić projektor mamy do dyspozycji odkręcaną nóżkę, dzięki której mamy możliwość regulowania kąta nachylenia projektora. Kolejnym ułatwieniem jest regulacja ustawień wyświetlanego obrazu dzięki funkcji keystone, czyli trapezowemu ustawieniu obrazu. Sprawdzi się ono wtedy, gdy nie mam możliwości ustawienia projektora na płaskiej powierzchni. Tego typu ustawienia posiadają również tryb automatyczny. Kolejną ciekawą funkcją zastosowaną w GP1 jest korekcja koloru tła. BenQ rozpoznaje kolor ściany na której wyświetla obraz i odpowiednio dostosowuje do niego kolory. Do urządzenia został również dołączony pilot, wraz z wszystkimi niezbędnymi opcjami sterowania.

Podsumowanie

Joybee GP1 to projektor wyróżniający się niewielkimi rozmiarami i tylko tym odstaje od konkurencyjnych urządzeń. Czy jest to urządzenie mobilne? Moim zdaniem chyba nie, gdyż nie posiada ono baterii, więc nie będziemy mogli z niego korzystać bez konieczności podłączenia do prądu. To znacząco utrudnia użytkowanie. Brawa należą się jednak za czytnik USB, lecz ciągłe konwertowanie plików może się znudzić. GP1 to jednak idealny projektor do domu, wygląda ładnie, a wyświetlany obraz jest dobrej jakości. Z pewnością znajdzie on także zastosowanie w biznesie, podczas wielu prezentacji.

blog comments powered by Disqus