PODPOWIEDZI:

Sanyo PLC-XW65

Parametry projektora Sanyo PLC-XW65 sugerują, że poradzi sobie ono w podstawowych zastosowaniach, a jego konfiguracja nie nastręczy problemów w czasie użytkowania, bo rozbudowane menu pozwala na realizację różnych pokazów. Głównymi odbiorcami tego modelu Sanyo powinny być małe biura i placówki oświatowe, a także osoby indywidualne chcące korzystać z projektora w w warunkach domowych.

Sanyo PLC-XW65

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • atrakcyjna cena
  • kompaktowe rozmiary
  • jasna lampa
WADY
  • przegrzewająca się obudowa
  • głośny wentylator

Przenośny projektor Sanyo PLC-XW65 pojawił się na rynku europejskim w listopadzie 2008 roku. Jest to następca modelu PLC-XW 60, a różnica między nimi polega na zastosowaniu w XW-65 lampy o większej jasności. Parametry urządzenia sugerują, że poradzi sobie ono w podstawowych zastosowaniach, a jego konfiguracja nie nastręczy problemów w czasie użytkowania, bo rozbudowane menu pozwala na realizację różnych pokazów. Głównymi odbiorcami tego modelu Sanyo powinny być małe biura i placówki oświatowe, a także osoby indywidualne chcące korzystać z projektora w w warunkach domowych.

Sanyo PLC-XW65

Co w zestawie?

W zestawie z projektorem znajduje się torba do przenoszenia kompletnego urządzenia, kabel sieciowy (2 m), kabel D-Sub i pilot z bateriami. Dokumentacja łącznie z płytą CD zawierającą opis urządzenia też znajduje się w zestawie, ale zabrakło edycji w języku polskim.

Wygląd

Sanyo PLC-XW65 jest niewielki (265 x 189 x 76,1 mm) i ma małą masę: 1,6 kg. Takie gabaryty pozwalają na łatwe wygospodarowanie miejsca dla tego urządzenia. W górnej części obudowy zainstalowano osiem przycisków obsługi menu projektora, (za ich pomocą, przy dysfunkcji pilota, można je w pełni kontrolować), w tym manualne regulatory nastaw fokus/zoom. Trzy diody LED informują kolejno o podłączeniu do sieci zasilającej 230V (dwubarwna czerwono-zielona), o zbliżającym się momencie wymiany lampy (w kolorze żółtym) i o jakimś zagrożeniu lub nieprawidłowym działaniu projektora (kolor czerwony).

Sanyo PLC-XW65

Jasnobeżowa obudowa z powodu swojej barwy jest raczej mało praktyczna, ale jakość plastiku użytego do jej wykonania jest dobra i nie powinna nastręczać problemów w utrzymaniu czystości. Z tyłu obudowy zainstalowano złącza dzięki którym możemy podłączyć komputer lub inne urządzenie A/V. Do wyboru mamy dwa gniazda D-Sub (jedno z nich może również pełnić funkcję wyjścia na monitor komputerowy), kompozytowe złącze RCA oraz S-Video. Oprócz tego są gniazda audio: 2 x RCA (wejście stereo) oraz dwa w standardzie minijack stereo 3,5 mm jako wejście i wyjście audio.

Sanyo PLC-XW65

Pokrętłem pod spodem obudowy (front) można regulować kąt pochylenia urządzenia. W modelu tym zrezygnowano z włącznika odcinającego całkowicie zasilanie. Producent deklaruje możliwość szybkiego odłączenia urządzenia od sieci elektrycznej po zakończeniu prezentacji, ale raczej, zgodnie z powiedzeniem jak dbasz, tak masz, trzeba poczekać, aż wentylator zakończy swoją pracę i schłodzi lampę. W czasie nieużywania projektora zewnętrzną soczewkę obiektywu należy zabezpieczyć transparentną nakładka, która jest przytwierdzona do obudowy linką zapobiegającą przypadkowemu zagubieniu osłony.

Funkcjonalność

Parametry Sanyo PLC-XW65 to raczej standard w tej grupie cenowej. Projektor jest wykonany w technologii 3LCD (0,63") z MLA (Microlens Array – technologia poprawiająca jasność obrazu dla projektorów LCD). W modelu tym zastosowano lampę UHP o mocy 175 W, której żywotność producent szacuje na 2000 h w trybie normalnym i 3000 h w trybie ekonomicznym. Obraz wyświetlany jest w formacie 4:3 z rozdzielczością XGA, czyli 1024 x 768 punktów. Jasność świecenia wynosi 2500 ANSI lumenów, a kontrast osiąga wartość 400:1. Projektor pozwala wyświetlać obraz o przekątnej od 40 do 300 cali, przy czym dystans projekcyjny wynosi 1,1–10 m, a współczynnik odległości to 1,33 – 1,62 : 1. Wbudowany monofoniczny głośnik ma moc 1 W RMS i został umieszczony z boku obudowy.

Sanyo PLC-XW65

Menu sterujące projektora wymaga chwili uwagi i zaznajomienia się z instrukcją obsługi. Jest w nim wiele opcji; niektóre są ciekawe, jak choćby redukcja szumów, regulacja pozycji impulsu wygaszania (ang. clamp) czy regulacja liczby punktów w poziomie (ang. total dots) oraz timer, wyłączający urządzenie po upływie zadanego czasu. Użytkownik ma do dyspozycji pięć predefiniowanych profili obrazu oraz cztery ustawienia temperatury barw. Przydatną opcją jest też korekcja zniekształceń trapezowych obrazu (ang. keystone) w zakresie +/- 20°, która umożliwia dostosowanie ustawienia projektora względem ekranu na którym wyświetlamy obraz. Z poziomu menu urządzenia istnieje też możliwości wprowadzenia kodu PIN zabezpieczającego przed użyciem urządzenia przez niepowołane osoby.

Sanyo PLC-XW65 to mały i lekki projektor, który ma wiele przydatnych funkcji, np. stopklatkę, który znajdzie swoje zastosowanie przy różnego rodzaju prezentacjach. Zaletami urządzenia są korzystna relacja możliwości i jakości do ceny, poręczna torba, w której zmieścimy sam projektor oraz kable i pilota, możliwość podłączenia niezależnych źródeł obrazu z możliwością wyboru poprzez menu projektora np. laptop, DVD, czy też nawet archaiczny magnetowid.

Sanyo PLC-XW65

Podsumowanie

Podstawowym problemem tego urządzenia jest mocno rozgrzewająca się obudowa (włącznie z gniazdami połączeniowymi) i wydmuchiwanie z tyłu projektora dużej ilości gorącego powietrza, co praktycznie uniemożliwia ustawienie za projektorem np. laptopa. Drugą wadą tego modelu jest głośno pracujący wentylator chłodzący lampę , który bardzo mocno zagłusza treść audio płynącą z głośnika. Pomimo tego projektor Sanyo PLC-XW65 stanowi ciekawą propozycję w swoim przedziale cenowym.

blog comments powered by Disqus