RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
44.99 ZŁ
OleOle
Zobacz ofertę
41 ZŁ
Ceneo.pl
Zobacz ofertę
38.1300 ZŁ
Ocena VideoTesty.pl
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  • system Maemo
  • przeglądarka internetowa
  • aparat 5 Mpx
  • dużo opcji komunikacyjnych
WADY
  • ograniczona liczba aplikacji
  • tryb poziomy ekranu nie działa przy każdej aplikacji

Mobilnym komputer, tak została opisana przez fińskiego producenta Nokia N900. Urządzenie wykorzystuje oprogramowanie open source Maemo 5. W Polsce telefon jest dostępny w sprzedaży od listopada 2009.

Nokia N900

Szczególnie ekscytujące jest oprogramowanie Maemo, wzorowane na systemach komputerów stacjonarnych, udostępniające pełną funkcjonalność przeglądania Internetu, którą nie może się pochwalić żadne inne urządzenie mobilne. Nokia N900 będzie jest ciekawą propozycją dla miłośników najbardziej zaawansowanych technologii.

Nokia N900

Sercem komputera mobilnego Nokia N900 jest wydajny 600 mhz procesor, a łączna pamięć urządzenia do obsługi aplikacji to 1 GB. Użytkownicy mogą przeglądać strony internetowe tak jak na tradycyjnym komputerze, a na pulpicie może być otwartych nawet kilkadziesiąt okien jednocześnie. Panoramiczne pulpity w urządzeniu można dostosowywać do własnych potrzeb przy wykorzystaniu widżetów, kontaktów i skrótów.

Nokia N900

Zdjęcia i nagrania wideo zrobione aparatem 5 Mpx z obiektywem Carl Zeiss automatycznie zawierają informacje o miejscu ich wykonania, a w celu jeszcze łatwiejszego ich wyszukiwania użytkownicy mogą dodawać własne znaczniki z opisami.

Wbudowana pamięć o pojemności 32 GB pomieści do 7000 piosenek lub 40 godzin wideo o jakości DVD, a przy użyciu zewnętrznej karty microSD można ją rozszerzyć do 48 GB.

Nokia N900

Za pośrednictwem sklepu Ovi Store i Maemo Select, użytkowników Nokii N900 otrzymuje dostęp do wiele gier, aplikacji użytkowych oraz dodatków do udostępniania zdjęć oraz przesyłania wiadomości.

Nokia N900 to biznesowy smartfon skierowany do osób, które potrzebują stałego dostępu do Internetu.

blog comments powered by Disqus