PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Samsung Corby II [TEST]

Pierwszy Samsung Corby (lub Genio w Wielkiej Brytanii) okazał się ogromnym sukcesem sprzedażowym, pokazując, że istnieje realne zapotrzebowanie na intuicyjne, dotykowe "telefony komórkowe", które nie koniecznie konkurują z wysokimi modelami smartfonów pod względem funkcji i kosztów.

Samsung Corby II

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • intuicyjny interface
  • cena
  • Wi-Fi
WADY
  • niskiej jakości aparat

Tak więc, nowy Samsung Corby II prezentuje to samo proste podejście, co w starym Corby, plus kilka przydatnych ulepszeń. Uważamy, że największym plusem jest wyposażenie go w Wi-Fi, stary Corby łączył się jedynie poprzez GPRS/EDGE. Zainstalowanie Wi-Fi oznacza, że Corby II ma dostęp do serwisów społecznościowych, wysyłania wiadomości i przeglądania stron internetowych za darmo, dzięki podłączeniu do odpowiedniej sieci WLAN.

Samsung-Corby-2

Kolejnym ulepszeniem jest rozmiar ekranu - z 2.8" do 3.14", przy tej samej rozdzielczości: 240 x 320 pikseli. Pierwszy Corby ma ekran pojemnościowy, więc zakładamy, że Corby II również. Corby II ma dostęp do sieci społecznościowej Samsung'a i natychmiastowe wsparcie wiadomości.

Połączenie kolorowego, atrakcyjnego designu, z konkurencyjną ceną, świadczy o tym że Corby II jest przeznaczony dla młodzieży. Z tyłu znajduje się aparat o rozdzielczości 2 Mpix z typowymi dla Samsung'a funkcjami, jak np. zdjęcia panoramiczne. Aparat może nagrywać i odtwarzać wideo o podstawowym rozmiarze: 320 x 240 pikseli z prędkością 15 klatek na sekundę. Telefon posiada też odtwarzacz multimedialny obsługujący formaty: MP3, AAC i Windows'owskie, plus radio FM oraz gniazdo audio 3,5 mm. Rozszerzenie pamięci o kartę microSD jest obsługiwane maksymalnie do 16 GB, Corby II posiada też Bluetooth 3.0 i USB 2.0.

Zestawienia telefonów >>>

Samsung-Corby-2

Jest to dość niewielkie urządzenie mierzące 110 x 61 x 12 mm, o wadze 102 gramów. Dostępne wersje kolorystyczne to: czarno-żółty, czarno-różowy i śnieżnobiały. Ze względu na późną, kwietniową datę premiery szacunkowa cena detaliczna Samsung'a Corby II wyniesie ok. 165 €. Chociaż nazwa "Corby II" będzie powszechnie używana, podejrzewamy, że telefon będzie znany jako "Genio II" w Wielkiej Brytanii.

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Apple iPhone 7 32GB czarny Apple iPhone 7 32GB czarnyBest of the best!
2Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Sprawdź sam
3Xiaomi Redmi Note 4 32GB Dual Sim Czarny Xiaomi Redmi Note 4 32GB Dual Sim Czarny Ten ma niezłą cenę!
4Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Polecany model
5Xiaomi Mi 6 64GB Dual Sim Czarny Xiaomi Mi 6 64GB Dual Sim Czarny Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Ranking TOP 30 Najciekawszych Smartfonów!

blog comments powered by Disqus