Czy pięknie zdobiona i ekskluzywna Nokia Oro zachwyci ludzi z dobrym gustem? Czy jest to tylko Nokia C7 wzbogacona o nieco blasku, która kosztuje prawie cztery razy tyle? Prawdę mówiąc, jest trochę tak i tak.

Nokia Oro

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • 18-karatowe złoto
WADY
  • mała ilość funkcji
  • cena

Nokia jest wyjątkowo szczera w stosunku do swoich klientów, mówi otwarcie, że głównymi rynkami dla tego typu urządzeń ekskluzywnych, jest Bliski Wschód i Rosja. Urządzenia pokroju Nokii Oro zawsze najlepiej sprzedawały się w Rosji. W niektórych kręgach, posiadania tak ekskluzywnych produktów stanowi drogę do poważnego traktowania. Innymi słowy, Oro przeznaczona jest do popisywania się, otwarcie przyznaje Nokia.

Nokia Oro

Nokia Oro została zapowiedziana na trzeci kwartał 2011 roku. Na szczęście Nokia C7, na bazie której została stworzona, jest całkiem przyzwoitym urządzeniem na Symbianie, a Nokia wyposażyła Oro w najnowszą wersję systemu operacyjnego o nazwie "Anna" wraz z niestandardowymi tematami graficznymi, odpowiadającymi urządzeniu o tak ekskluzywnym wyglądzie.

Nokia Oro

Z przodu znajduje się 3,5-calowy ekran dotykowy w rozdzielczości 360 x 640 pikseli. Z tyłu mieści się aparat 8 Mpix z funkcją wideo w jakości 720p plus HSPA dla szybkiej transmisji danych, Wi-Fi i GPS, a nawet wbudowany moduł NFC. W odniesieniu do innych luksusowych telefonów, włącznie z marką Vertu sprzedającej pozłacane dziadostwo, Oro jest co najmniej świetnie wyposażonym smartfonem.

Nokia Oro

"Oro" oznacza "złoto", a odporny na zarysowania telefon z 18-karatowego złota galwanicznego jest z pewnością charakterystyczny. Tył wykończony jest wysokiej jakości skórą, a przycisk HOME ochrania szafirowe szkiełko. Wszystkie wyglądają dość gustowne i niezbyt jaskrawo, zarówno jasne jak i ciemne wersje więc Nokia prezentuje się dobrze również w tym aspekcie.

Nokia Oro

W zestawie z Oro otrzymamy złotą słuchawkę Bluetooth: "Nokia J", jednakże inną niż te standardowe w sprzedaży, są bardzo słabo wyposażone, brak karty microSD (ma wbudowane 8GB) i etui. Zdaniem Nokii - Oro powinna być dostępna w trzecim kwartale, w niektórych państwach Europy, na Bliskim Wschodzie i w Chinach. Cena podawana jest od 800 € wzwyż, należy się więc spodziewać, że po opodatkowaniu cena detaliczna wyniesie około 1000 €. Może się to wydawać kosztowne, ale należy pamiętać, że Vertu potrafi kosztować co najmniej 4000 €, a pod wzgledem funkcjonalności będzie na poziomie telefonów za 40 €... Kupując Oro, nabędziesz obleczony w złoto smartfon na poziomie co najmniej 270 € więc w tym przypadku Oro wydaje się warta zachodu.

Nokia Oro

blog comments powered by Disqus