HTC Sensation XE

HTC Sensation XE to jak można się domyśleć - Sensation po tuningu. Model XE został wyposażony w nowy, dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, większą baterię oraz technologię znacznie zwiększającą możliwości muzyczne - Beats Audio by Dr Dre. XE jest aktualnie jednym z najpotężniejszych smartfonów na rynku. Zapraszamy do prezentacji

HTC Sensation XE

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Procesor 1,5 GHz
  • 768 MB pamięci RAM
  • Beats Audio
WADY
  • Brak 4G
  • Brak NFC
  • Za mało pamięci wbudowanej

Wystarczy spojrzeć na nazwę, by się domyślić, że HTC Sensation XE jest uaktualnioną wersją oryginalnego HTC Sensation.
XE w momencie wejścia na rynek, jeszcze w tym miesiącu - powinien być najszybszym smartfonem.

HTC Sensation XE

Dwurdzeniowy procesor - 1,5 GHz, jest znacznym ulepszeniem w stosunku do poprzedniego 1.2 GHz dwurdzeniowego CPU. Sensation XE posiada również 768 MB pamięci RAM i do 1 GB pamięci wewnętrznej flash oraz gniazdo kart microSD z kartami o pojemności 8 lub 16 GB.

Urządzenie mierzy 126 x 64 x 11 mm i waży 151 gramów, co czyni go raczej dużym i ciężkim, ale głównie z powodu sporego ekranu.
Ponieważ jest to telefon z systemem Android możesz pobrać tysące aplikacji. Możliwość uruchamiania tych aplikacji na tak dużym ekranie o wysokiej rozdzielczości może odwrócić uwagę klientów od małych tabletów.

HTC Sensation XE

Nowością jest technologia Beats Audio, która powinna dać wyjątkowo czysty dźwięk, zarówno poprzez słuchawki jak i wbudowany głośnik surround.
HTC wydało 300 milionów $, by nabyć prawa do zastosowań Beats Audio w swoich telefonach komórkowych, więc najwyraźniej było to warte tych pieniędzy.

Następną przydatną aktualizacją Sensation XE jest bateria, o pojemności 1730 mAh, zamiast 1520 mAh, pozwalająca na około 7,5 godziny rozmów i 22 dni czuwania w sieciach 3G.
System operacyjny Android został również nieznacznie uaktualniony do wersji 2.3.4, a nakładkę HTC Sense niewątpliwie wzbogacono o jakieś dodatki.

HTC Sensation XE

Zasadniczo HTC Sensation XE jest bardzo podobny do starego modelu - Sensation.
Posiada duży - 4,3" wyświetlacz Super LCD o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, 8 MPix aparat z tyłu o jakości wideo 1080p HD oraz przedni aparat o rozdzielczości VGA. Radio FM, złącze audio 3,5 mm, slot MicroSD i Bluetooth stereo. Jest to urządzenie o łączności 3.5G, zdolne osiągnąć prędkość pobierania do 14.4 Mbps i Wi-Fi w technologii b, g oraz n. Ma też odbiornik GPS, jak i wszystkie inne cechy, których można by się spodziewać, po urządzeniu tej klasy.

HTC Sensation XE

HTC Sensation XE jest bardzo potężnym urządzeniem, spodziewamy się więc, że będzie również bardzo drogi. Domyślamy się, że cena detaliczna wyniesie około 550 €, w momencie wejścia do sprzedaży.

blog comments powered by Disqus