PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Samsung Galaxy Y [TEST]

Samsung Galaxy Y to mały, kompaktowy smartfon, wyposażony w 3" wyświetlacz. Wyposażono go w interfejs TouchWiz, pozwalający w czytelny sposób porządkować aplikacje i powiadomienia. Pełna ekranowa klawiatura QWERTY wzbogacona została o funkcję SWYPE umożliwiającą szybkie i bezbłędne wprowadzanie tekstu. Litera Y to skrót od słowa YOUNG, nie trudno się więc domyśleć, że smartfon adresowany jest do młodych, dynamicznych użytkowników

Samsung GT-S5360 Galaxy Y

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Cena
  • Android 2.3
  • Wydajność
WADY
  • Wielkość i rozdzielczość wyświetlacza
  • Jakość nagrywania wideo
  • Aparat 2 MPix

Najnowszy "podstawowy" smartfon Samsung'a - Samsung Galaxy Y, wygląda jak kolejny model, popularnej serii telefonów - Samsung Corby.

Należy jednak mieć na uwadzę, iż "Podstawowy smartfon" to pojęcie względne, szczególnie, gdy mowa o urządzeniach z systemem operacyjnym Android.

Galaxy Y

Galaxy Y ma 3,0" ekran o rozdzielczości 240 x 320 pikseli, 2-MPix aparat, GPS, Wi-Fi i łączność 3.5G. Wewnątrz znajduje się 832 MHz procesor, który powinien poradzić sobie z większością najbardziej wymagających aplikacji.

Najczęściej wybierane smartfony w Polsce >>>

Piękno urządzeń z Androidem polega na możliwości rozbudowy oprogramowania - można z nim zrobić niemalże wszystko, a najnowsza wersja Androida - 2.3, wzbogacona została o bardzo dobrą przeglądarkę internetową, klienta poczty e-mail i odtwarzacz multimedialny. Znajdziemy w niej również wsparcie sieci społecznościowych i innych pokrewnych aplikacji.

Galaxy Y

Prawdopodobnie największym ograniczeniem Galaxy Y jest jego wyświetlacz - dość mały, jak na telefon z Androidem, nie posiadający zbyt wysokiej rozdzielczości... jest to jednakże ogromna poprawa, w stosunku do telefonów, we wyżej wspomnianym stylu - Samsung Corby.

Poradnik zakupowy - telefony komórkowe >>>

Jakość nagrywania wideo również nie zachwyca - 320 x 240 pikseli przy 15 klatkach na sekundę. Nie jest więc wystarczająca do udostępniania naszych nagrań w sieci.

Galaxy Y

Samsung Galaxy Y powinien być dostępny od listopada, w cenie detalicznej około 150 €.

blog comments powered by Disqus