PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

LG KP170 [TEST]

  • Dodano: 8 lat, 6 miesięcy temu
  • Ocena artykułu: (0) (0)

Telefon nie urzeka swoim wyglądem. Prosta, smukła obudowa oraz intuicyjna obsługa sprawia, że jest to dobry wybór dla użytkowników mało wymagających, szukających komórki za rozsądną cenę.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • niewielkie rozmiary oraz mała waga
  • prostota obsługi
  • szybkość działania
WADY
  • marnej jakości wyświetlacz LCD
  • słaba kamera cyfrowa
  • brak podstawowych funkcjonalności multimedialnych

LG KP170 to następca modeli KG130 i KP130. Kogo może zainteresować i jak wypada prosty telefon z oferty koreańskiego producenta? Przekonajmy się.

LG KP170

Wygląd / obudowa

Pierwsza rzecz, jaka się rzuca w oczy w LG KP170, to jego rozmiary: telefon jest naprawdę mały (105,2 x 45,6 x 13,9mm) i zgrabny, a przy okazji niewiele waży (72g). Dobrze leży w dłoni. Mimo iż obudowa wykonana jest na przyzwoitym poziomie (plastiki dokładnie spasowane, lakierowany przedni panel), to całość zalatuje tanią tandetą - takie telefony były produkowane kilka lat temu. Urządzenie zostało wyposażone w pełną klawiaturę numeryczną, pad nawigacyjny, przyciski szybkiego dostępu współpracujące z menu ekranowym oraz przyciski nawiązywania i odrzucania połączenia. Wszystkie klawisze są duże oraz wygodne w użyciu, aczkolwiek przycisk OK wewnątrz pada nawigacyjnego zbytnio wystaje, co czasami skutkuje jego jednoczesnym wciśnięciem wraz z przyciskiem strzałki.

LG KP170

Zaraz nad klawiaturą, jak przystało na typową konstrukcję telefonu komórkowego, znajduje się 1,77 - calowy wyświetlacz LCD TFT o rozdzielczości 128x160 pikseli wyświetlający do 65 tys. kolorów jednocześnie. Niestety wyświetlacz w nowym LG to wielka porażka. Wystarczy niewielka zmiana kąta patrzenia, aby i tak już niepoprawnie odwzorowane kolory straciły swoją oryginalną barwę, a obraz stał się nieczytelny. Ponadto niewielka rozdzielczość skutkuje wyraźnie widocznymi pikselami - znowu przypominają się telefony ubiegłej generacji.
Na obudowie znajdziemy jedno uniwersalne złącze do ładowania baterii, podłączenia słuchawek oraz komunikacji z komputerem. Jest ono sprytnie zakamuflowane gumową zaślepką, która zapobiega dostawaniu się do złącza różnych zanieczyszczeń.

Funkcje

LG KP170 został wyposażony w moduł GSM pracujący w pasmach 900/1800MHz oraz w moduł Bluetooth 2.0, którego główną funkcją jest komunikacja z zewnętrznym zestawem słuchawkowym. Dodatkowo zapewnione jest wsparcie dla SMS, MMS oraz pakietowej komunikacji danych GPRS.

Czy warto kupować budżetowe telefony >>>

LG KP170

Menu główne telefonu jest bardzo przejrzyste i czytelne. Jego obsługa nie powinna przysporzyć trudności nawet laikowi. Przechodzenie pomiędzy poszczególnymi poziomami menu jest natychmiastowe. Ciekawą funkcją, usprawniającą szybkość nawigacji, jest przypisanie do każdego elementu skrótu klawiszowego - zamiast używać pada nawigacyjnego, wystarczy nacisnąć odpowiedni klawisz, aby natychmiastowo przejść do danego elementu.
Ilość aplikacji w LG KP170 jest minimalna. Standardowo mamy dostęp do kalendarza, budzika, dyktafonu, przeglądarki kontaktów oraz przeglądarki internetowej WAP. Istnieje możliwość rozszerzenia funkcjonalności telefonu poprzez zainstalowanie oprogramowania w technologii Java MIDP 2.0.

Multimedia w nowym LG są praktycznie zerowe. Urządzenie zapewnia wsparcie jedynie dla dzwonków polifonicznych w formacie MIDI. Ponadto posiada kamerę cyfrową o rozdzielczości VGA (640x480), która nie nadaje się zupełnie do niczego. Prawdę mówiąc, dziwi fakt zastosowania kamery przy tak minimalistycznej i taniej konstrukcji. Według zapewnień producenta, zastosowana bateria o pojemności 900mAh powinna wystarczyć na 300h czuwania oraz 180min ciągłej rozmowy.

Czy warto sprowadzać telefon z Chin >>>

LG KP170

Podsumowanie

LG KP170 to telefon dla ludzi poszukujących małego, zgrabnego oraz taniego telefonu bez żadnych funkcji multimedialnych.

blog comments powered by Disqus