PODPOWIEDZI:

Recenzja gry Wings of Prey - Skrzydła Chwały

Wings of Prey (Skrzydła chwały) jest symulatorem lotu osadzonym w realiach drugiej wojny światowej. Grę wyróżnia bardzo dobra oprawa graficzna oraz dopracowany model lotu, mogący zadowolić nawet maniaków lotnictwa. Zapraszamy na pełną wrażeń, podniebną przygodę w realiach drugiej wojny światowej.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • znakomita oprawa graficzna
  • realia historyczne
  • dobry model lotu
  • warunki pogodwe
  • 40 samolotów do oblatania
WADY
  • zbyt wymagająca dla "niedzielnych" graczy
  • wymaga używania praktycznie wszystkich klawiszy

Wings of Prey



Wings of Prey: Skrzydła chwały

Wings of Prey jest symulatorem lotu osadzonym w realiach drugiej wojny światowej. Gra daję nam możlowość uczestniczenia w słynnych bitwach powietrznych takich jak chociażby Bitwa o Anglię czy Ofensywa w Ardenach. Misję zostały odtworzone z dbałością o fakty historyczne. Jednak mamy też możliwość zagrania w scenariusze, które sami sobie stworzymy.

Wings of Prey

Do naszej dyspozycji oddano prawie 40 maszyn latających z tamtego okresu. Przyjdzie nam polatać takimi wspaniałymi samolotami jak Spitfire, Hurricane, Mustang czy zwrotny i zabójczy, niemiecki Messerschmitt. Zasiądziemy też za sterami Latającej Fortecy czyli cięzkiego bombowca dalekiego zasięgu B-17.

Wings of Prey

Gra zachęca do siebie zatwardziałych fanów symulatorów ale też ludzi, którzy z tego typu grami nie mają często do czynienia. Wszystko dzięki świetnemu modelowi lotu, którego poziom wymagań możemy dostosować pod swoje umiejętności. Ustawienie gry jako zręcznościowa podowuje, iż możemy skupić się na zestrzeliwaniu maszyn wroga i praktycznie nie przejmować innymi czynnikami. Realistyczny poziom trudności sprawia, że rozgrywka staje się bardziej wymagająca i samolot dużo bardziej podlega prawom fizyki. Na poziomie symulator musimy już pilnować absolutnie wszystkich wskaźników i przewidywać zachowanie samolotu zanim wpadniemy w zabójczy korkociąg.

Na ogromną uwagę zasługuje także model zniszczeń samolotów oraz silnik odpowiedzialny za symulację warunków atmosferycznych. Uszkodzenia samolotów mogą być bardzo rózne w zależności od tego, jak przebiegała walka. Jeśli ostrzelano nas karabinami małego kalibru to zauważymy malutki dziurki po kulach w naszym kadługie. Za to cięża broń może wyrwać pokaźną dziurę w naszym skrzydle lub nawet spowodować jego odpadnięcie. Zestrzeliwanie wrogich samolotów sprawia dużą frajdę. Widzimy jak samolotu płoną, wybuchają i jak panicznie wyskakują z nich piloci. Każda misję można przeżyć i przeanalizować jeszcze raz dzięki świetnemu systemowi powtórek.

Wings of Prey

Jeśli spojrzeć na same odczucia z pilotażu maszyn to są one bardzo zróżnicowane. Samoloty nie różnią sie tylko kolorem i kształtem jak to bywa w niektórych grach. Tu naprawdę czuć różnicę. Zupełnie inaczej zachowuje się mały, zwrotny mysliwiec niż cięzki bomowiec i załodze liczącej kilka osób.

Jako uzbrojenie służy nam kilka rodzajów działek i karabinków, rakiety niekierowane oraz oczywiście bomby.

Tak więc jeśli zsumujemy doskonały model lotu i fizyki z grywalnością i realiami drugiej wojny światowej otrzymamy produkt wyjątkowy. Polecam Wings of Prey nawet tym osobom, które na codzień symulatory lotu omijają szerokim łukiem. Gra zapewnia kilkanaście godzin świetnej zabawy.

Wings of Prey

Wings of Prey

Rok wydania 2009.
Wymagania sprzętowy gry Wings of Prey:

  • Core 2 Duo 2.4 GHz,
  • 2 GB RAM,
  • karta grafiki 512 MB (GTS 250 lub lepsza),
  • 10 GB HDD,
  • Windows XP/Vista/7
blog comments powered by Disqus
Recenzja gry Wings of Prey - Skrzydła Chwały