LG 42LV5500

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
1999 ZŁ
OleOle
Zobacz ofertę
4499 ZŁ
Ocena VideoTesty.pl
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  • Stosunek ceny do jakości,
  • Wiele przydatnych funkcji i technologii,
  • Ostry, wyrazisty obraz i żywe kolory,
WADY
  • W polskiej wersji brak pilota Magic Motion w zestawie,

Wygląd tego telewizora nie odbiega od swoich poprzedników. Jest oczywiście bardzo dobrze zaprojektowany i wykonany. Cechuje się eleganckim designem. Jego wymiary bez podstawy to 101.2 x 61.7 x 3.92 cm, a waga liczy 13,2 kg plus podstawa o masie 2,3 kg. Mamy do czynienia z bogatym zestawem wejść i złączy. Oprócz D-Sub’a czy USB mamy także cztery złącza HDMI. Telewizor jest bardzo cienki co pozwala zaoszczędzić przestrzeń lub bez większych problemów zamontować urządzenie na ścianie. Model ten ma ekran typu LED o przekątnej 42 cali i obsługuje pilota Magic Motion.

Rozdzielczość emitowanego obrazu to 1920x1080 px Full HD w formacie 16:9. Dynamiczny kontrast wynosi 5 000 000:1, a czas reakcji liczy zaledwie 2,6 ms. Dodając do tego technologie Picture wizard i TruMotion mamy do czynienia z niezwykle wyrazistym i ostrym obrazem. Model 42LV5500 zalicza się do grupy Smart TV. Sercem tej funkcji jest panel Home Dashboard oferujące szeroką gamę możliwości multimedialnych. Za oszczędzanie energii odpowiada natomiast funkcja Smart Energy Saving. Producent przyłożył się nawet do dźwięku. Wbudowane głośniki nie są niskiej jakości jak bywa w konkurencyjnych modelach. Są też technologie dźwiękowe takie jak Dolby Digital i Clear Voice II.

 LG 42LV5500

Telewizor LG 42LV5500 można zakupić za około 2500 zł. Jest to naprawdę niska cena jak za tej klasy urządzenie. Zadowoli ona każdego kinomaniaka i fana gier video. Model ten nie posiada większych wad, szkoda, że na naszym rynku w zestawie nie ma dołączonego pilota Magic Motion.

blog comments powered by Disqus