PODPOWIEDZI:

Siberia V2 Navi - recenzja

Siberia to słuchawki dzięki którym firma Steelseries zyskała uznanie wśród zawodowych jak i zwyczajnych graczy na całym świecie. Po kilku latach od premiery do sprzedaży trafia Siberia V2 z nowymi, większymi membranami oraz niepowtarzalną stylistyką.

STEELSERIES SIBERIA V2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • lekkość
  • wygoda
  • design
  • jakość dźwięku
WADY
  • cena

SIberia v2

Wstęp


Słuchawki otrzymałem w dużym, ładnie wyglądającym kartonie. We wnętrzu spoczywały słuchawki, których wygląd i wykonanie od razu spowodowały przypływ satysfakcji, że przyjdzie mi przetestować legendarny produkt firmy Steelseries. Siberia V2 to udoskonalona wersja klasycznych słuchawek Siberia. Warto dodać iż właśnie Siberia były pierwszymi słuchawkami z mikrofonem, jakie w ogóle pojawiły się w ofercie tego producenta. Wersja otrzymana przeze mnie nosi nazwę NAVI, co jest skrótem od ukraińskiego klanu Natus Vincere, znanego głownie z wygrywania szeregu turniejów w Counter Strike`a i kilka innych gier sieciowych. Tak więc podobnie jak w przypadku niedawno testowanej myszy Kinzu V2 Pro Edition przy projektowaniu Siberia V2 NAVI uczestniczyli także profesjonalni gracze.

SIberia v2

Specyfikacja

Słuchawki

  • Pasmo przenoszenia : 18 – 28.000 Hz
  • Impedancja: 32 Ohm
  • Czułość: 112 dB
  • Długość kabla: 1 + 2 = 3 m
  • Mini jack: 3,5 mm

    Mikrofon

  • Pasmo przenoszenia: 50 – 16.000 Hz

  • Typ: wielokierunkowy
  • Czułość: -38 dB


Membrany: 50mm

Waga: 240g

Wygląd

Siberia V2 NAVI jest pełnowymiarowym zestawem słuchawkowym o zamkniętej budowie. Do testów otrzymałem zestaw o eleganckim połączeniu czerni z kolorem żółtym. Muszle słuchawek zostały wyposażone w piankę redukującą dźwięki pochodzące z otoczenia. Pianka jest gruba i bardzo dobrze przylega do głowy, dzięki czemu mając na głowie słuchawki możemy odciąć się od świata zewnętrznego. Dodatkowo wnętrze muszki jest na tyle duże, iż pianka zakrywa całe uszy a nie przyciska ich do głowy jak to ma miejsce w niektórych słuchawkach innych producentów. Sprawia to, że korzystać z słuchawek możemy kilka godzin i nie będą nas bolały uszy od uciskającej gąbki. Część zewnętrzna muszli jest bardzo ładnie zaprojektowana.

SIberia v2

Po bokach znajdziemy logo Steelseriesa, za to wewnątrz samych muszli jak i na pałąku regulacyjnym widnieje logo klanu Natus Vincere.

SIberia v2

Sam pałąk w prosty i szybki sposób dopasowuje się pod każdego użytkownika.

SIberia v2

Przewód połączeniowy wychodzi z słuchawki lewej. W tej samej słuchawce mamy także sprytnie ukryty mikrofon, który może zostać wyjęty jednym ruchem. Jest on wykonany z elastycznego materiału i bez problemu możemy go wyginać w każdą stronę.

SIberia v2

SIberia v2

Producent zastosował ciekawy patent. Podstawowy przewód wychodzący ze słuchawek ma metr długości. Umieszczony jest na nim pilot pozwalający na zmianę głośności dźwięku oraz wyłącznik mikrofonu.

SIberia v2

Kabel zakończono dwoma wejściami Jack 3,5mm.

SIberia v2

Jeśli metr przewodu to dla nas za mało możemy zastosować dołączone do słuchawek przedłużenie o długości 2 metrów. Sumarycznie daje nam to już 3 metry zasięgu, więc możemy podpiąć słuchawki pod komputer, sprzęt hi-fi lub telewizor i usiąść wygodnie na kanapie rozkoszując się doznaniami dzwiękowymi.

SIberia v2

Dzwięk

Słuchawki przetestowałem na dwa sposoby. Pod kątem słuchania muzyki, na amplitunerze Yamaha RX-v365 podłączonym pod odtwarzacz dvd. Drugi test odbywał się ze słuchawkami podłączonymi pod komputer PC na zintegrowanej karcie dźwiękowej Realtek w celu poznania możliwości słuchawek w grach komputerowych.

Jakość dźwięku jaką zapewnia Siberia V2 w wersji Navi jest wprost powalająca. Muzyka płynąca z CD sprawiała, iż nie chciałem zdejmować słuchawek Siberia i rozkoszować się kolejnymi utworami. Przesłuchałem kilka gatunków muzycznych: Pop (Rihanna-Loud), Muzykę z gier - Soundtrack pt. "Przyszłość jest teraz", oraz płytę z motywami muzycznymi Johna Williamsa (czyli oczywiście tak znane tematy jak Gwiezdne Wojny, Superman czy E.T.) We wszystkich gatunkach słuchawki pokazały klasę. Jedyne do czego mogę się przyczepić to fakt, iż bas w niektórych utworach powinien być nieco głębszy i wyraźniejszy. Jednak do słuchania muzyki i oglądania filmów słuchawki jak najbardziej się nadają.

W grach komputerowych Siberia V2 poradziły sobie równie dobrze. Szczegółowość i pozycjonowanie dźwięku było na wysokim poziomie a lekkość i wygoda słuchawek sprawiły, że mogłem grać długie godziny bez przerwy. Testy praktyczne słuchawki zdały na medal.
 

Podsumowanie

Siberia V2 Navi to słuchawki do gier, które według mnie posiadają wiele zalet i są zakupem wartym rozważenia. Na ich korzyść przemawia rewelacyjny dźwięk, użycie materiałów wysokiej jakość oraz ładna stylistyka. Tak więc jeśli szukacie dobrych, wielozadaniowych słuchawek o lekkiej i wygodnej konstrukcji polecam gorąco Siberie.

blog comments powered by Disqus