PODPOWIEDZI:

Motorola XT910 RAZR [TEST]

Motorola XT910 RAZR to smartfon zaskakujący przede wszystkim design’em i wykonaniem. Na płaszczyźnie zaawansowanej specyfikacji sprzętowej mieści się obok takich modeli jak Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy Nexus, HTC Sensation XE czy LG Optimus Black. To co odróżnia go od przykładowych konkurentów to wysoka jakość zastosowanych materiałów i dbałość o szczegóły.

Motorola XT883 Milestone 3

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Nietuzinkowy design
  • Wysoka jakość zastosowanych materiałów
  • Szybki procesor
  • Obiecana aktualizacja do Androida 4.0
WADY
  • Słaba bateria
  • Niewygodna szerokość telefonu
  • Brak kabla Micro HDMI w zestawie
  • Fatalne słuchawki w zestawie

Wygląd Motorola XT910 RAZR

Smartfon Motorola RAZR jak sama nazwa wskazuje (razor - brzytwa), jest wyjątkowo płaskim telefonem mierząc w najcieńszym miejscu zaledwie 7,1 mm! I niestety, mimo jednej z najmniejszych objętości wśród smartfonów z 4,3” ekranami – front Motoroli jest naprawdę ogromny. Szczególnie szerokość urządzenia może dać się nam we znaki - 68.9 mm, utrudniając obsługę jedną ręką. Telefon waży 127 gramów.

 Motorola XT910 RAZR

Dużym plusem testowanego modelu jest wspomniany wcześniej 4,3” ekran Super Amoled qHD o rozdzielczości 540 x 960 pikseli. Ekran robi wrażenie i zaskakująco dobrze radzi sobie na słońcu.

 Motorola XT910 RAZR

Smartfon Motorola RAZR jest też uodporniony na trudy codziennego użytkowania – tylna kevlar’owa obudowa zapewnia mu wytrzymałość kamizelki kuloodpornej. Z kolei szkło Corning Grilla Glass wzmacnia odporność ekranu na upadki i zadrapania. Dodatkowo każdy element smartfona Motorli pokryty został specjalną powłoką chroniącą przed zachlapaniem – dotyczy to oczywiście tylko deszczu, bądź niefortunnych zdarzeń kuchenno-łazienkowych. Kevlarowy tył urządzenia i gumowy pasek okalający obudowę powodują, że telefon nie wyślizguje się z ręki.

 Motorola XT910 RAZR

U góry urządzenia mieści się 3,5 mm gniazdo audio mini Jack, złącze ładowania i transmisji danych micro USB oraz port micro HDMI (obsługujący aplikację Motorola WebTop). Z prawej strony znajdują się klawisz blokady ekranu i regulacja głośności. Lewa strona urządzenia, pod plastikową klapką skrywa sloty kart microSIM i microSD (do 32 GB). Jest to jedyny ruchomy element RAZR’a, gdyż bateria telefonu jest weń wbudowana na stałe i pozwala na wymianę jedynie w serwisie.

 Motorola XT910 RAZR

Akcesoria, które otrzymujemy wraz z telefonem bardzo mocno rozczarowują. Tak zaawansowany smartfon o niemałej cenie rynkowej, aż prosi się o dopieszczenie klienta gadżetami… Niestety, w zestawie nie znajdziemy kabla micro HDMI, osobnej ładowarki sieciowej ani futerału czy etui. Co gorsza, słuchawki dołączone do RAZR’a pochodzą z epoki telefonów monochromatycznych – są douszne, brzydkie i przerażająco plastikowe, nie mają nic wspólnego z telefonem.

Porównywarka smartfonów >>>

 Motorola XT910 RAZR

W komplecie:

  • Kabel ładowania/transmisji danych micro USB
  • Stereofoniczny zestaw słuchawkowy

Obsługa

Dwurdzeniowy procesor RAZR’a - 1.2 GHz (TI OMAP 4430) współpracuje z 1 GB pamięci RAM, dzięki czemu Motorola z łatwością sprosta praktycznie każdej dostępnej aplikacji.

Smartfon posiada wbudowane 16 GB pamięci flash i czytnik kart MicroSD (do 32 GB). Niestety, pamięć wewnętrzna jest częściowo zarezerwowana dla systemu i aplikacji – więc zostaje nam tylko 8 GB. RAZR posiada wbudowany akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła, eCompass, czujnik temperatury baterii oraz diodę powiadomień LED.

 Motorola XT910 RAZR

Telefon umożliwia transmisję danych w sieciach WCDMA, GSM, HSDPA i EDGE – osiągając maksymalną szybkość pobierania do 14.4 Mbps. Znajdziemy w nim również modemy Wi-Fi (b/g/n) i Bluetooth oraz interfejs DLNA.

Jak robić dobre Selfie - Praktyczne rady >>>

 Motorola XT910 RAZR

Bateria o pojemności 1780 mAh pozwala dokładnie na jeden dzień pracy, co jest chyba największym minusem testowanego modelu. Jest to również powód powstania Motoroli RAZR MAXX (3300 mAh), która lada moment pojawi się w sprzedaży.

System operacyjny

Motorola RAZR działa w oparciu o platformę Android. W zależności od dystrybutora, wersja systemu operacyjnego to 2.3.5 (Gingerbread) lub nowsza 2.3.6. Od końca czerwca tego roku producent zapowiedział aktualizację do wersji 4.0 Ice Cream Sandwich – jednakże w momencie pisania tej recenzji wciąż jeszcze jej nie udostępniono.

Podsumowanie

Motorola jest z pewnością udanym smartfonem, obok którego nie można przejść obojętnie. Zarówno pod względem jakości wykonania jak i parametrów – może nas zachwycić. RAZR stanowi też ciekawą alternatywę dla iPhonopodobnych konkurentów z racji swojego oryginalnego design’u.

Nietrudno jednak wytknąć projektantom wielu błędów i niedociągnięć (tandetne słuchawki, skąpe akcesoria), które mimo iż nie dotyczą samego urządzenia – wołają o pomstę do nieba. Dotyczy to również obiecanej aktualizacji do Androida 4.0, która dostępna jest już w USA od kilku miesięcy (dla Droid RAZR).

 Motorola XT910 RAZR

Jak już wspomniałem, Motorola RAZR to alternatywa dla Samsunga Galaxy SII czy modelu LG Optimus Black. Wybierając najlepszego smartfona z tej półki warto udać się do salonu operatora i poświęcić kilka minut na każdy z rozważanych modeli – RAZR bynajmniej nie jest urządzeniem, który powinno kupować się „w ciemno”.

blog comments powered by Disqus