Recenzja LG Swift L5

OleOle
Zobacz ofertę
19.99 ZŁ
RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
39.99 ZŁ
Ceneo.pl
Zobacz ofertę
11.1000 ZŁ
Skąpiec.pl
Zobacz ofertę
39.00 ZŁ
Ocena VideoTesty.pl
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  • cena
  • 4 cale ekran
  • obudowa
  • 4.0 Ice Cream Sandwich
  • NFC
WADY
  • specyfikacja
  • słaba rozdzielczość ekranu
  • 262 tyś kolorów to trochę mało...

Wygląd LG Swift L5

Wygląd LG Swift L5 sprawia wrażenie, że mamy do czynienia ze smartfonem z najwyższej półki. Bardzo dobrze spasowana obudowa, z chromowanymi wstawkami oraz odpornym „na wypadnie z rąk” tylnim panelem. Duży ekran o przekątnej 4 cale, o jednak dość skromnej rozdzielczości 320x480 pix. Wszystko to zaprojektowane w dość ciekawy i nowoczesny sposób.

LG SWIFT L5

Specyfikacja

Specyfikacja L5 nie pozostawia złudzeń, że jednak mamy do czynienia z budżetową wersją tego producenta. Procesor o taktowaniu zaledwie 800 Mhz oraz 512 MB RAM pozwalają na podstawowe korzystanie z dobrodziejstw smartfona, jednak największą siłą w tym modelu jest system operacyjnyIce Cream Sandwich. LG wyposażyło swojego smartfona w wiele przydatnych funkcji.

LG SWIFT L5

Przede wszystkim w tryb NFC, gdzie dzięki specjalnym tagom możemy dowolnie konfigurować telefon, np. wchodząc do samochodu włączać nawigacje, przechodzić w tryby wibracji w nocy itd. Do zestawu L5 dołączona jest tylko jedna taka nalepka z tagiem. Szkoda, że jedna bo funkcji do konfiguracji tagów jest wiele.

Dodatkowo telefon wyposażony został jeszcze w usługę „QuickMemo”, która służy, krótko mówiąc, do rysowania na zrobionych przez siebie zdjęciach lub nawet w plikach tekstowych. Zastosowanie to mogliśmy zobaczyć kiedyś w reklamach Galaxy Note`a. Innowacją jest natomiast funkcja: „RemoteCall”, do podłączenia sie z serwisantem-opiekunem. Po podaniu jednorazowego hasła, ów serwisman łączy sie z naszym smartfonem i na miejscu pomaga nam w rozwiązaniu problemu, poprzez funkcje bezprzewodowego internetu. Oczywiście Lg posiada funkcje DLNA, dzięki której bez przeszkód wyślemy swój film na telewizor.

LG SWIFT L5

Multimedia

Multimedia to również mocna strona LG L5. Odczytuje praktycznie wszystkie dostępne pliki wideo, jak i audio- od Divie, po popularne Mp3 oraz WMA. Aparat 5.0 MP z wbudowanym Autofocusem oraz lampą LED robi zdjęcia bardzo przyzwoite, oddając kolory oraz kontrast, nawet przy zaciemnionych miejscach.

Podsumowując, LG Swift L5 to dobry stosunek cena/jakość. Najnowsze oprogramowanie to zdecydowany plus telefonu, niestety w parze nie idzie to ze specyfikacją, która odbiega standardami od najlepszych. Obawiam się, że ten model może dość szybko się zestarzeć, przez co dużo straci na swojej wartości. Jednak dla wymagających użytkowników Lg przygotowało cos zupełnie innego...

LG SWIFT L5

blog comments powered by Disqus