PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Porównanie: HTC One V vs Huawei Honor

Dwa smartfony bardzo zbliżone specyfikacja, jednak różniące czymś zasadniczym- marką. Przez wielu firma Huawei jest uważana za dość egzotyczną, produkująca sprzęt dość słabej jakości. Dlatego do pojedynku stawił się Huawei Honor oraz legenda smartfonowego rynku HTC One V.

HTC ONE V BLACK

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
 • Quadrant: Huawei Honor – 1939 pkt
 • Nena Mark: HTC One V – 52,4 fps
 • Browsemark.rightware: Huawei Honor – 77647
WADY
 • Quadrant: HTC One V – 1886 pkt
 • Nena Mark: Huawei Honor – 51,8 fps
 • Browsemark.rightware: HTC One V- b.d

Porównanie: HTC One V vs Huawei Honor

Tradycyjnie dwa telefony zostały przetestowane pod względem wydajności trzema benchmarkami, „Quadrant”, „Nena Mark” oraz Browsemark Rightware z poziomu przeglądarki. Dla przypomnienia powiem o specyfikacji. Oba telefony wyposażone są w jednordzeniowe jednostki Snapdragon. Taktowanie HTC One V wynosi 1 GHz a Honora 1,4 GHz więc, znaczącej różnicy nie ma. Zobaczymy jak wypad pierwszy test benchmarku „Quadrant”

Test benchmarków:

1. Quadrant

 1. Huawei Honor1939 pkt
 2. HTC One V – 1886 pkt

Jak widać niewielka przewagę, miał w tym teście Huawei Honor. Oba telefony posiadają jednak taka sama ilość pamięci RAM – 512 MB. Na korzyść HTC przemawia Android 4.0, który standartowo został zainstalowany do telefonu.

Drugim testem tych dwóch smartfonów, był benchmark „Nena Mark” testujący grafikę 3D. Oba te telefony przeszły ten test bardzo dobrze osiągając przyzwoite wyniki, odpowiednio:

2. Nena Mark

 1. HTC One V – 52,4 fps
 2. Huawei Honor – 51,8 fps

HTC One V minimalnie wygrał tutaj z Huawei. Jednak możemy być zadowoleni z wyniku obu. Zdecydowana większość gier 3D powinna pójść na obydwóch telefonach.

Trzeci test, na przeglądarce internetowej, wypadł bardzo słabo dla HTC. Mimo usilnych prób nie udało mi się doprowadzić do końca testu. Smartfon „wysypywał” się w różnych momentach. Huawei Honor z kolei osiągnął bardzo przyzwoity wynik i tym samym został zwycięzcą testu wygrywając z Tajwańskim producentem zdecydowanie.

3. Browsemark.rightware

 1. Huawei Honor – 77647
 2. HTC One V- b.d

Dokładnie nie wiem czym spowodowane była niemoc One V. Zdaje się, że przeglądarka HTC gdzie jest możliwość wyłączenia Flasha ma jakiś błąd, bo i w przypadku odznaczenia tej opcji i zaznaczenia, strona widoczna była tak samo. Na samych stronach internetowych widocznej różnicy nie było widać, strony wczytywały się podobnie w tych dwóch smartfonach.

Zobacz również:

Porównanie: Samsung Galaxy S II vs. Samsung Galaxy S Advance
Porównanie: LG Swift L5 vs. LG Swift L7

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 12/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1TP-LINK NEFFOS X1 LITE TP-LINK NEFFOS X1 LITEBest of the best!
2XIAOMI REDMI 4X XIAOMI REDMI 4X Sprawdź sam
3XIAOMI REDMI NOTE 4 XIAOMI REDMI NOTE 4 Ten ma niezłą cenę!
4SAMSUNG GALAXY J5 2017 SAMSUNG GALAXY J5 2017 Polecany model
5MOTOROLA MOTO G5S MOTOROLA MOTO G5S Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 10 Smartfonów do 1000 zł - Świąteczny Ranking 2017

blog comments powered by Disqus