Zotac GTX650Ti AMP! [TEST]

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
628 ZŁ
OleOle
Zobacz ofertę
595.18 ZŁ
Ocena VideoTesty.pl
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
 • Cicha praca
 • Dobre wykonanie
 • Niewielkie rozmiary
WADY
 • Stosunek wydajność/cena

Już nie raz w naszej redakcji testowaliśmy karty graficzne Zotaca podkręcone przez producenta. Testowana dzisiaj 650Ti to karta z założenia kierowana do osób nie chcących wydawać dużych pieniędzy na GPU. Karta ta celuje również w rynek konstrukcji o średniej wydajności. A jak wygląda to w praktyce?

w2

Specyfikacja techniczna

spec

spec

porty

Wygląd i wykonanie

kar

spód

Konstrukcja 650Ti AMP! Zotaca podobnie jak inne produkty tego producenta wykonana jest z dbałością o szczegóły. Karta osadzona na czarnym i matowym PCB nie potrzebuje dużo miejsca w naszej obudowie. Jej długość od śledzia do końca obudowy chłodzenia (która wystaje nieco poza płytkę drukowaną) wynosi zaledwie 15,5cm. GTX650Ti AMP! wraz z chłodzeniem zajmie dwa sloty na naszej płycie głównej. Chłodzenie GTX650Ti AMP! oparte jest o jeden, stosunkowo nie dużych rozmiarów, aluminiowy radiator oraz dość duży wentylator. Całość schowana za plastikową czarną obudową. Konstrukcja chłodzenia schładza tylko rdzeń procesora i próżno szukać tu jakichkolwiek rurek cieplnych. Karta jest lekka i jej kompaktowe wymiary to niewątpliwe plusy GTX650Ti AMP! od Zotaca.

went

W opakowaniu karty znajdziemy przejściówkę VGA->DVI, przejściówkę z MOLEX na PCI-E 6PIN oraz komplet: instrukcja obsługi, karta gwarancyjna oraz płyta ze sterownikami.

ks

akces

Platforma testowa i metodyka

Platforma testowa

 • Procesor

AMD Athlon II x4 640 3.2GHz @3,6GHz

procesor

 • Chłodzenie procesora

SilentiumPC Fera PRO 1224

fera

 • Płyta główna

Asrock 970 Extreme 3

płyta

 • Pamięci

Patriot (edycja AMD)

pamięci

 • Karta graficzna

Zotac GTX650Ti AMP! (testowana)

 • Dysk Twardy

WD Caviar Blue 500GB

wd

 • Zasilacz

Fractal Design Tesla 550W

tesla

 • Obudowa

Fractal Design Define R4

r4

 • Monitor

Benq XL2420T

monitor

Metodyka Testy z gier przeprowadzone były w rozdzielczości FullHD 1920x1080pix z maksymalnymi dostępnymi ustawieniami szczegółów grafiki dla każdej gry z wyłączeniem funkcji PhysiX (ta dotyczy jedynie gry Mafia II).

Test syntetyczny został przeprowadzony programem 3DMark Vantage w wersji triall z domyślnymi ustawieniami programu. Pod uwagę brany jest wynik cząstkowy GPU score pozwalający na ocenę wydajności karty graficznej, a nie całej platformy, co daje nam bardziej realny wynik wydajności samej karty.

Pomiar temperatury karty został zarejestrowany programem GPU-Z w wersji 0.6.6.

 • Wersja sterowników: 306.97
 • System: Windows 7 Ultimate 64bit

Wyniki testów

mafia

resident

crysys

borderlands

battlefield

3dmark

temp

Wnioski i podsumowanie

Zotac GTX650Ti AMP! jest kartą graficzną, która na początku robi bardzo dobre wrażenie wizualne. Karta w testach wypada na oczekiwanym poziomie. Konstrukcja Zotaca mieści się w przedziale wydajnościowym pomiędzy Radeonem HD7770 a GTX660. W grach karta oparta dokładnie o te same podzespoły zestawu testowego raz bywała wydajniejsza od konkurencji, raz z nią przegrywała. W większości jednak wyniki z gier potwierdziły wyniki testów syntetycznych i GTX650Ti AMP! jest kartą wyraźnie mniej wydajną od starszego brata GTX660, ale wydajniejszą od HD7770.

Cenowo karta jest sporo droższa od porównywanego Radeona 7770 od Gigabyte (koszt niecałych 500zł), a tylko nieznacznie wydajniejsza. W porównaniu do GTX660 - GTX650Ti jest tańszy o około 150zł (podstawowe wersje GTX660 kupimy już za około 860zł), a różnica w wydajności jest podobna jak pomiędzy Radeonem 7770 a GTX650Ti.

Wniosek – przyznam, że liczyliśmy na więcej. Biorąc pod uwagę różnice cenowe i wydajnościowe lepiej dołożyć około 150zł do wydajniejszego GTX660 lub zrezygnować minimalnie z wydajności, a mieć ponad 200zł w kieszeni i kupić Radeona7770. Karty całkowicie jednak nie skreślamy. Konstrukcja jest niewielkich rozmiarów i jest cicha. Temperatury karty są również na bardzo dobrym poziomie, biorąc pod uwagę temperatury, jakie uzyskiwała konkurencja we wcześniejszych testach. Produkt Zotaca naszym zdaniem zasługuje na 3 gwiazdki w naszym teście.

blog comments powered by Disqus