Iphone 5 vs Samsung Galaxy S 3 [TEST]

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
2299 ZŁ
OleOle
Zobacz ofertę
90 ZŁ
Ceneo.pl
Zobacz ofertę
1649.0000 ZŁ
Ocena VideoTesty.pl
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  WADY

   Przeprowadzony test, nie jest oczywiście ostateczny oraz dalece miarodajny. Jednak może odpowiedzieć nam na pytanie, który z tych dwóch telefonów jest szybszy w pewnych ważnych elementach pracy smartfona. Jedyny test był przeprowadzony na benchmarku browsemark.rightware. Wyniki przedstawiają się następująco.

   1

   • Iphone 5 – 188759 pkt
   • Samsung Galaxy S 3 – 159540 pkt.

   Czy ten jedyny test może przesądzić o wydajności urządzenia? Poniekąd. Jak wiadomo czterordzeniowy procesor 1,4 Ghz montowany w S3 powinien bez problemu poradzić sobie z Applowym dwurdzeniowym procesorem Cortex A6. Co jednak nie zagrało? Wiadomo, że architektura tych systemów operacyjnych jest zupełnie inna. IOS jest praktycznie robiony pod kilka produktów Apple. System Android pracuje już pod kontrolą kilkuset urządzeń. Brak optymalizacji, daje swe znaki nawet takim potężnym urządzeniom jak S3. Oczywiście różnice będą występowały również w grafice 3D, jednak nie będą do zauważenia przy tych dwóch urządzeniach. Są to tak dobre smartfony, że aktualnie każda gra spokojnie „pójdzie” bez żadnych problemów.

   2

   Kolejnymi testami było przeglądanie stron internetowych. Tam też wygrywał Iphone 5 niekiedy z ponad sekundową przewagą w otwarciu strony. Dla normalnego użytkowania tego typu szczegóły nie są istotne. Liczy się komfort przeglądania stron a tutaj Samsung zdecydowanie wygrywa. Jego ogromny ekran SuperAmoled HD pozostawia daleko w tyle Iphone`ową Retine. Wydłużony ekran w Iphonie też nie pomaga w wyświetlaniu stron.

   Podsumowując, tym razem wygrał Iphone, jednak nie jest to ostateczne rozstrzygnięcie. Wiele aspektów po prostu nie da się zmierzyć programem, trzeba oceniać wizualnie, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

   blog comments powered by Disqus