PODPOWIEDZI:

Huawei Asced P1 U9200 [TEST]

Huawei Ascend P1 to doskonała alternatywa względem najlepszych telefonów liczących się na rynku producentów. Doskonały ekran, specyfikacja oraz wygląd stawiają chińskiego smartfona w pierwszym rzędzie z Samsungiem Galaxy S2 czy Lg Swift L9.

HUAWEI Ascend P1 S

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ekran SuperAmoled
  • Szybkość działania
  • Smukła obudowa
  • Aparat
  • Specyfikacja
WADY
  • Tył panelu za bardzo zbiera odciski
  • Luźne elementy w aparacie
  • Cena

Już pierwszy kontakt z Huawei Asced P1 jest pozytywny, a to za sprawą bardzo dobrze spasowanej obudowy unibody, oraz niewielkiego rozmiaru smartfona, który wynosi 127,4 x 64,8 x 7,7 mm. Zwróćmy uwagę na tą ostatnią cyfrę, grubość telefonu nie przekracza 8 mm co jest znakomitym wynikiem. Wygrywa z Samsungiem Galaxy S 3, jednak o pół milimetra przegrywa jeszcze z amerykańska żyletą – Motorolą RAZR.

Huawei Asced P1 U9200 [TEST]

Największym plusem obok specyfikacji w smartfonie Huaweia jest ekran o przekątnej 4,3cala, który zrobiony jest w technologii SuperAMOLED o rozdzielczości 960x540 pix. Wyświetlacz wręcz wylewa swoje barwy na ręce użytkownika. Fantastyczny kontrast oraz jasność panelu dotykowego sprawia, ze z wielką przyjemnością obsługujemy strony internetowe oraz przeglądamy zdjęcia i filmy.

Huawei Asced P1 U9200 [TEST]

Specyfikacja samego smartfona prezentuje się bardzo przyzwoicie. Oczywiście nie jest to specyfikacja, która może zagrozić największym tuzom rynku smartfonowego, jednak spokojnie pozwala na bezproblemową pracę. Dwurdzeniowy procesor TI OMAP Cortex A9 o taktowaniu 1,5 Ghz to czołówka dzisiejszej „średniej” półki. Dodatkowo 1 GB pamięci RAM oraz procesor graficzny PowerVR SGX540. Widzimy tutaj, że nie ma żartów. Testowane przeze mnie gry spokojnie „chodzą” na tym sprzęcie nie sprawiając najmniejszych problemów.

Huawei Asced P1 U9200 [TEST]

System operacyjny zainstalowany w Huawei P1 to Android w wersji 4, bez zbędnych nakładek systemowych. W moim Huaweiu znalazłem jednak kilka ciekawych aplikacji, które na stałe są zainstalowane. Pierwszą z nich jest „Centrum bezpieczeństwa” możemy tam szyfrować swoje pliki, blokować użytkowników tzw „czarna lista” i wiele innych. Dostajemy również edytor filmów oraz program do obsługi funkcji DLNA. Aparat o rozdzielczości 8 mpix nagrywający filmy w rozdzielczości FullHD to mocny aspekt multimedii w Huawei P1. Na uwagę zasługuje mnogość funkcji jakie oferuje ów aparat. Dostępne mamy róźne efekty, które możemy bezpośrednio obejrzeć na ekranie , tuż przed zrobieniem zdjęcia. Same zdjęcia wychodzą bardzo dobrze, jednak czasami smartfon nie radzi sobie z robieniem ich w przyciemnionych miejscach. Zdjęcia zobaczyć można tuż pod tekstem.

Jak robić efektowne zdjęcia Selfie? >>>

Huawei Asced P1 U9200 [TEST]

Podsumowując, Huawei Ascend P1 to bardzo udany smartfon. Bardzo dobra specyfikacja, poparta świetnym ekranem oraz przyzwoitymi multimediami. Cena za smartfona nie odstrasza, ale również nie zachęca. Kwota którą trzeba wydać to około 1400 zl. Niestety próżno szukać P1 na aukcjach internetowych, aktualnie dostępny jest tylko poprzez sprzedaż wysyłkową i w nielicznych sklepach na terenie kraju.

Poniżej zaprezentowane są zdjęcia zrobione smartfonem Huawei Asced P1

Huawei Asced P1 U9200 [TEST]

Huawei Asced P1 U9200 [TEST]

Huawei Asced P1 U9200 [TEST]

blog comments powered by Disqus
Huawei Asced P1 U9200 [TEST]