Huawei Ascend P1 vs LG Swift L9 [PORÓWNANIE]

OleOle
Zobacz ofertę
24.99 ZŁ
RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
689 ZŁ
Skąpiec.pl
Zobacz ofertę
37.00 ZŁ
Ocena VideoTesty.pl
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  • zwycięzca L9 Swift L9
WADY
  • przegrany Huawei Ascend P1

l9

Pierwszy z przeprowadzonych testów odbył się na benchmarku ‘quadrant”, w wersji standard. Test przebiegł szybko i bez większych utrudnień, wyniki nie były zaskakujące, jednak nieznacznie lepszych okazał się LG Swift L9

Quadrnat

LG Swift L9 – 3060 pkt

Huawei Ascend P1 – 3018

Nieznaczna różnica wynikała tylko i wyłącznie z optymalizacji samego Androida. Oba urządzenia posiadają bardzo podobną specyfikację. LG L9 poszczycić się może dwurdzeniowym procesorem TI OMAP 4430 o taktowaniu 1 GHz oraz 1 Gb pamięci RAM. Huawei P1 natomiast ma zainstalowany również dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4460 o taktowaniu 1,5 Ghz przy 1 Gb pamięci Ram. Różnica w taktowaniu widoczna, jednak nie przeniosło się to na wynik w benchmarku. Drugi test był przeprowadzony w benchmarku Nena Mark w wersji 2. Tutaj nieznacznie lepszy okazał się Huawei P1.

2

Nena Mark 2

Huawei Ascend P1 – 38,1 fps

LG Swift L9 – 32,6 fps

Bardzo ciekawy wynik testu, ponieważ Huawei P1 oraz Lg L9 posiadają taką sama jednostkę graficzną o nazwie PowerVR SGX540. Oba smartfony mają również taką samą rozdzielczość ekranu- 540 x 960 pix. Być może test trzeba powtórzyć już na innej platformie testującej. Reszta testów potwierdziła, że te dwa smartfony to wyższa półka. Przeglądanie internetu oraz samo wczytywanie stron przebiegało bardzo sprawnie. Jednak moim zdaniem w LG L9 było to bardziej przystępne dla użytkownika, może spowodowane to było samą wielkością ekranu? Zwycięzcą w moim pojedynku został LG Swift L9. Wydajnościowo sprostał Huawei P1, który ma odrobinę lepsza specyfikację. Dodatkowo sprawiał wrażenie bardziej ergonomicznego produktu, bardziej przyjaznego użytkownikowi.

blog comments powered by Disqus