Samsung Galaxy Ace 2 vs HTC Desire X [PORÓWNANIE] cz. 2

Druga cześć pojedynku bardzo popularnych aktualnie smartfonów. HTC Desire X ma aspiracje by być liderem w segmencie średniej półki smartfonów. Samsung Galaxy Ace 2 jest jednym z tych urządzeń, które bezpośrednio zagraża firmie z Tajwanu. Zobaczymy, który z prezentowanych smartfonów jest ostatecznie lepszy.

HTC Desire X

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Lepsza wydajność HTC Desire X
  • Lepsza optymalizacja przeglądarki w Samsungu Galaxy Ace 2
WADY
  • problemy Desire X z odtwarzaniem stron z duża ilością treści flash

Specyfikacja:

Smartfony zostały poddane 4 testom, które mają wyłonić ostatecznego zwycięzcę. Zwycięzca pierwszego testu który odbył się na benchmarku Quadrant był HTC Desire X. Jego dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8225 Snapdragon o taktowaniu 1GHz poradził sobie z również dwurdzeniową jednostką NovaThor U8500 o taktowaniu 800 MHz.

Quadrant:

HTC Desire X – 2438 pkt
Samsung Galaxy Ace 2 – 2220

9

Kolejnym testem był benchmark Nena Mark w wersji 2. Również tutaj wygrał HTC Desire X, który dysponuje układem graficznym Adreno 203. Galaxy Ace przy układnie MALI 400 MP wypadł dość blado.

Nena Mark 2

HTC Desire X – 35,1 fps
Samsung Galaxy Ace 2 – 30,6 fps

10

Komfort przeglądania stron internetowych w prezentowanych przeze mnie smartfonach należy do bardzo wysokich. Jednak Desire X przytrafiła się kolejna „gafa”. Smartfon bardzo słabo radził sobie ze stronami, które przepełnione były elementami flash. Zdecydowanie odstawał od Ace 2 który wczytywał strony z kilkunastosekundowa przewagą. Porównywalnie to wyglądało już przy stronach „mini”. Niesmak jednak pozostaje. Gry przy tego typu specyfikacji, chodzą bardzo przywozicie. W testowanej przeze mnie grze, to Desire X wykazywał jednak większa ochotę do współpracy. Różnice jednak byłby minimalne i praktycznie niewidoczne dla ludzkiego oka.

6

7

W naszej punktacji jeden punkt przypisujemy HTC Desire X. Jest ona smartfonem wydajnościowo lepszym. Jednak przy aktualizacji Samsunga Galaxy Ace 2 do Androida 4.0 JB zwycięstwo nie musi przyjść już tak łatwo .

HTC Desire X – 4
Samsung Galaxy Ace 2 – 2

Cena:

Samsung Galaxy Ace 2 jest tutaj niekwestionowany liderem. Za niecałe 800 zł dostaniemy bardzo przyzwoity sprzęt, ze świetną specyfikacją oraz dobrymi multimediami. Desire X jak na telefon tajwańskiego producenta też nie ma zawyżonej ceny 100 złoty drożej to odpowiednie pieniądze aby zapłacić za tą różnicę w wydajności...

Ostateczny wynik:

HTC Desire X – 4,5
Samsung Galaxy Ace 2 – 2,5

blog comments powered by Disqus