PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Zalman M400 [TEST]

Wybór taniej myszki dla graczy nie jest łatwy. Z jednej strony musimy iść na ustępstwa związane z cięciem kosztów przez producenta, a z drugiej mamy jasno określone wymagania. Czy Zalman M400 jest złotym lekiem na ten problem?

Zalman M400 ZM-M400

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Wygodna
  • Czuły i dokładny sensor
  • Cena/jakość
  • Doskonały poślizg po różnych powierzchniach
WADY
  • Za wysoko umieszczony przełącznik DPI
  • Może się wyślizgiwać z rąk

Zalman M400 dociera do nas w dość dużym opakowaniu zwarzywszy na jego zawartość – sama myszka.

fot1

Konstrukcja po wyjęciu z opakowania sprawia wrażenie solidnej i dobrze leży w ręce.

Przewód jest zakończony wtykiem USB 2.0 z dość dużą końcówką. Myszkę z komputerem łączy 1,5m kabel w sztywnym tworzywie. Jest dość sztywny, ale nie jest to przeszkadzające.

fot2

Gryzoń nie jest ciężki, waży zaledwie 129 gram. Jest to konstrukcja przeznaczona do osób praworęcznych. Jej wykonanie nie budzi zastrzeżeń ale inaczej sprawa wygląda z wykorzystanymi materiałami. Jedyna antypoślizgowa powierzchnia jest pod kciukiem. Prawa strona myszki jest wykonana z gładkiego plastiku i po dłuższym użytkowaniu wypada z ręki. Przyciski mimo, iż nie posiadają antypoślizgowej powierzchni nie ślizgają się.

fot3

fot4

fot9

Co do dodatkowych przycisków mamy tu w zasadzie tylko przycisk zmiany DPI. Poza tym są przyciski wstecz i dalej oraz ukryty przycisk w rolce – można powiedzieć że zestaw standardowy.

fot6

Rolka jest wyposażona w antypoślizgową powierzchnię, jej grzechotka jest wyraźnie wyczuwalna, a zmiana broni w trakcie gry dzięki temu pewna.

fot7

Zalman M400 posiada trzy fabrycznie ustawione czułości DPI: 800/1200/1600, a do ich zmiany służy niewielki przycisk na górze myszki. Niestety, ale ten moim zdaniem jest za wysoko i zmiana DPI w locie jest bardzo nie wygodna. Musimy praktycznie całą rękę oderwać od myszki, aby zmienić czułość.

fot5

Co do wrażeń z gry – czyli to co najważniejsze. Tutaj nie mam większych zastrzeżeń. Myszka sprawdza się jak na swoją półkę cenową bardzo dobrze. Leży wygodnie, czułość sensora jest wystarczająca, a opóźnienia w reakcji są nie widoczne. Postać w grze porusza się dokładnie tak jak byśmy tego chcieli, celowanie jest precyzyjne, ruch pewny. Pewien niedosyt niskiej czułości jest odczuwalny tylko przy grach dynamicznych i to jeszcze tych szybszych akcjach. Podczas rozgrywki najbardziej dokuczliwe jest wysokie położenie przycisku zmiany DPI. Po kilku godzinach grania myszka, przy częstym jej podnoszeniu, może zacząć się wyślizgiwać. Za to bardzo dobrze da się odczuć gładkie poruszanie po różnych powierzchniach (oczywiście myszka nie działa na szkle).

fot8

Reasumując – Zalman M400 jest myszką, która mogła by być złotym lekiem na zakup budżetowej myszki dla graczy. Niestety, ale zastosowanie śliskiego i błyszczącego plastiku na jej prawej stronie oraz zbyt wysokie umieszczenie przycisku do zmiany DPI, nie pozwalają na przyznanie jej pełnych 5 gwiazdek i wyróżnienia. Myszka ta jest jednak na tyle warta uwagi i przede wszystkim spełnia swoją rolę, że z czystym sumieniem przyznajemy jej 4,5 gwiazdki!

blog comments powered by Disqus