PODPOWIEDZI:

Sony Xperia T LT30p - [RECENZJA]

Sony Xperia T z potężnym marketingiem, w postaci premiery filmu Skyfall stała się hitem rynku smartfonowego w ostatnich miesiącach. Czy jednak flagowy model Sony zasługuje na miano telefonu Bonda? Zapraszam do obejrzenia oraz przeczytania recenzji o Xperii T!

SONY XPERIA T LT30p BLACK

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wydajność
  • Multimedia
  • Aparat
  • Ekran
WADY
  • Cena
  • Wykonanie

Wygląd Xperii T na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się spośród wielu wyprodukowanych modeli Sony. Obudowa smartfona nie jest w żaden sposób rozbieralna. Wszystkie przyciski oraz wejścia znajdziemy na bokach urządzenia. Zawodzi również wielkość Xperii. Wymiary 129.4 x 67.3 x 9.4 budzą niesmak, z racji tego, że smartfon wydaje się gruby, mimo optycznego odchudzenia go po przez charakterystyczne wygięcie. Sama obudowa jest dobrze spasowana, nie uświadczymy tu żadnych pisków, skrzypień i tzw. luzów. Moje wątpliwości budzi również materiał, który wykorzystano do produkcji Xperii T. Wersja srebrna wygląda dość tandetnie, a plastik wykorzystany w niej nie jest ani trochę elegancki. Prawdziwy Bond na pewno nie chciał by takiego telefonu...

Najlepsze telefony na rynku >>>

xperia t

xperia t

Specyfikacja jednak to zdecydowany plus Xperii. Dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8260 Snapdragon, o taktowaniu 1,5 Ghz sprawdza się znakomicie. Wszystko to poparte jest 1 GB pamięci RAM oraz grafiką Adreno 225. W przeprowadzonym przeze mnie benchmarku Quadrant. Xperia T uzyskała wynik powyżej 5000 pkt , wygrywając nawet z czterordzeniową jednostką w HTC One X! W naszej Xperii nie zobaczyłem praktycznie żadnego spowolnienia. Wszystko chodziło ultraszybko . Kolejna dobrą rzeczą jest ekran o przekątnej 4,55 cala i rozdzielczości 1280x720 pix. Ekran Bravia Engine świetnie odwzorowuje kolory, szczególnie widać to podczas oglądania filmów. Dzięki wbudowanej pamięci 16 GB, oraz wejściu na kartę SD do 32 GB Xperia staje się prawdziwym kombajnem multimedialnym. Nie można tu nie wspomnieć o rewelacyjnym aparacie o rozdzielczości 13 mpix z nagrywaniem filmów FullHD. Zdjęcia zrobione Xperią należą do czołówki najładniejszych jakie aktualnie robią smartfony. Jak zawsze również trzeba pochwalić odtwarzacz muzyki. Dźwięk wydobywający się z małego głośniczka umieszczonego na tyle smartfona jest głośny, wyraźny oraz czysty. To samo możemy powiedzieć o słuchaniu muzyki na słuchawkach. Dodatkowo dostajemy również działający equalizer, którym dopasujemy dźwięk do swoich potrzeb.

xperia t

Korzystanie z internetu należy do jednych z przyjemniejszych aspektów nowej Xperii. Strony wczytują się nieprawdopodobnie szybko. Jest pełne wsparcie flash, dzięki temu filmy na stronach bez zamyślenia wyświetlają nam się na ekranie. Dodatkowe zakładki oraz strony absolutnie nie sprawiają problemów wydajnościowych. W Xperii T mamy do dyspozycji system operacyjny Android ICS w wersji 4.0.4 z nakładką Timescape UI. Jest to bardzo udana nakładka systemowa. Jednak w tej wersji czegoś jej brakuje. Jest trochę nie intuicyjna, szczególnie jeżeli chodzi o szybkie dodanie widżetu oraz zmiany tapety. Producent zapowiedział aktualizację do Android 4.1, jednak do tej pory aktualizacja nie ukazała się.

xperia t

Podsumowując Sony Xperia T do bardzo dobry smartfon. Bardzo dobra wydajność dwurdzeniowego procesora oraz rewelacyjne multimedia, stawiają Xperię w pierwszym szeregu najlepszych telefonów świata. Szkoda, że nie dopracowano bardziej obudowy tego telefonu i samego dizajnu. Wygląd Xperii niczym się nie wyróżnia. Cena również, nie zachęca, w podobnej półce cenowej mamy dużo innych telefonów niewiele gorszych, a nawet lepszych niż Xperia. Stawiam jednak zasłużone 4, ponieważ smartfon jest bez większych wad, ale oczekiwałem czegoś więcej.

Na koniec seria zdjęć zrobionych Sony Xperia T

xperia t

xperia t

xperia t

xperia t zdjecie

blog comments powered by Disqus
Sony Xperia T LT30p - [RECENZJA]