PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Asus Fonepad (nie PadFon) [TEST]

  • Dodano: 5 lat, 4 miesiące temu
  • Ocena artykułu: (0) (0)

ASUS Fonepad (nie mylić z PadFone) to 7" tablet z Androidem 4.1 bazujący na procesorze Intel'a, który wydaje się być przeznaczony na dolną część rynku tabletów.

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
od 39,99 zł ZŁ

Asus Fonepad

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Połączenia telefoniczne
  • Transfer danych HSPA+
  • GLONASS
  • Bateria 4270 mAh
WADY
  • Brak aparatu w wersji europejskiej
  • Brak wyjścia HDMI

Jednordzeniowy procesor Intel Atom 1.2GHz nie jest najszybszy na świecie, powinien jednak wystarczyć do większości zastosowań, co jednak jest dość istotne - jest to tania część. Wewnątrz znajduje się 1 GB pamięci RAM i 8 GB lub 16 GB wewnętrznej pamięci flash plus gniazdo kart microSD.

Polecane tablety - najnowsza klasyfikacja >>>

Recenzja tabletu z funkcją telefonu od Asusa

Wyświetlacz to 7" panel IPS o rozdz. 800 x 1280 pikseli, z szerokim kątem widzenia, nie jest to jednak ekran Full HD, i najwyraźniej nie posiada również wyjścia HDMI. Wciąż, jest to raczej typowa rozdzielczość jak na tego typu urządzanie, która powinna sprostać oczekiwaniom większości użytkowników. Posiada też kamerę wideorozmów o matrycy 1.2 MP.

Recenzja tabletu z funkcją telefonu od Asusa

W odróżnieniu od innych tabletów, ASUS Fonepad może wykonywać połączenia telefoniczne, aczkolwiek naszym zdaniem, warto zainwestować w zestaw słuchawkowy Bluetooth, by nie podnosić tej sporej bestii do twarzy za każdym razem, gdy chcemy z kimś porozmawiać.

Laptop czy tablet - co wybrać do nauki lub pracy >>>

Recenzja tabletu z funkcją telefonu od Asusa

Fonepad obsługuje połączenia w czterech zakresach GSM i UMTS, umożliwia również transfer danych HSPA+ z szybkością do 21 megabitów na sekundę. Obsługuje również oczywiście łączność Wi-Fi, Bluetooth i USB. Posiada pełen zestaw modułów na pokładzie: GPS i GLONASS, elektroniczny kompas i akcelerometr oraz czujnik zbliżeniowy.

Fonepad'a można użyć jako przerośniętą nawigację, jeśli chcecie, o ile uda Wam się znaleźć wystarczająco duży uchwyt. Azjatycka i europejska wersja - nieco się różnią.

Recenzja tabletu z funkcją telefonu od Asusa

W Europie sugerowana cena Fonepad'a to 219€ za wersję 16GB bez tylnej kamery, w Azji cena wynosi 249$ za wersję 8GB z 3 MP aparatem z tyłu. Jeśli ceny te wydają się Wam drogie, pamiętajcie, że możecie umieścić mikro-SIM bezpośrednio w Fonepad'zie, i używać go gdzie dusza zapragnie.

Wewnątrz Fonepad'a znajduje się konkretnej wielkości bateria: 4270 mAh, która ma pozwolić na maksymalnie 9 godzin użytkowania.

Fonepad mierzy 196 x 120 x 10.4mm i waży 340 gramów. Zdaniem ASUS'a Fonepad powinien pojawić się na całym świecie już od marca 2013 r. w kolorach Titanium Gray i Champagne Gold.

blog comments powered by Disqus
Asus Fonepad (nie PadFon) [TEST]