PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Sony Xperia J vs LG Swift L7 [PORÓWNANIE]

Sony Xperia J oraz LG Swift L7 to dwa bardzo podobne smartfony. Wielu z przyszłych użytkowników nie potrafi znaleźć różnicy, dlatego postanowiłem porównać te dwa smartfony. Zobaczmy który okaże się szybszy.

SONY XPERIA J ST26i BLACK

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Multimedia w Xperii J
  • Lepsza wydajność Xperii
  • Ekran w LG L7
WADY
  • Słaba wydajność tych dwóch smartfonów.

Pierwszym testem, w którym brały udział smartfony był benchmark Quadrnat. Wyniki nie są oszałamiające. Oba smartfony nie zbliżyły się do poziomu 2000 punktów. Xperia J jaki LG L7 mają takie same procesory Qualcomm Snapdragon 1 o taktowaniu 1 GHz. Ponadto do dyspozycji mają 512 MB RAM.

Najlepsze telefony na rynku >>>

Quadrant

Sony Xperia J – 1787 pkt

LG Swift L7 – 1720 pkt

1

Benchmark Nena Mark 2 to kolejny test, który został przeprowadzony na Sony Xperii J oraz LG Swift L7. Tutaj też mamy do dyspozycji taki sam procesor graficzny Adreno 200. Tym razem, również lepiej poradziła sobie Xperia.

Kupujemy telefon - na co zwrócić uwagę? >>>

Nena Mark 2

  1. Sony Xperia J – 19,5 fps

  2. LG Swift L7– 18,9 fps

2

Kolejne testy to zabawy przeglądarką internetową. Strony, wczytywały się z taką samą szybkością z nieznaczną przewagą Xperii (ok. 1s.). Tak jak się spodziewałem, nie było wielkiej różnicy w wydajności tych urządzeń. Na plus LG przemawia bardzo dobry ekran o przekątnej 4,3 cala. Na tle Xperii wyglądał zdecydowanie bardziej czytelnie. Nie można zapomnieć o funkcji NFC oraz Bluetooth 3.0. Xperia J za to wygrała wszystkie przeprowadzone testy. Posiada lepszy aparat fotograficzny o przekątnej 5 Mpix oraz odtwarzacz muzyczny Walkaman. Wygląd obydwóch urządzeń jak na swoją półkę cenową jest zadowalający. Zwycięstwo przyznaje się Xperii, która jak widać ma lepszą optymalizację od LG. W ostatecznym rozrachunku ma więcej do zaoferowania niż LG. Ceny kształtują się podobnie: 650 zł to cena, adekwatna dla tego typu urządzeń.

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Apple iPhone 7 32GB czarny Apple iPhone 7 32GB czarnyBest of the best!
2Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Sprawdź sam
3Xiaomi Redmi Note 4 32GB Dual Sim Czarny Xiaomi Redmi Note 4 32GB Dual Sim Czarny Ten ma niezłą cenę!
4Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Polecany model
5Xiaomi Mi 6 64GB Dual Sim Czarny Xiaomi Mi 6 64GB Dual Sim Czarny Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Ranking TOP 30 Najciekawszych Smartfonów!

blog comments powered by Disqus