PODPOWIEDZI:

Tracer Ragnar zestaw 2.1 [TEST]

Tym razem przyjrzeliśmy się zestawowi kolumn do komputera Tracer Ragnar. W skład zestawu wchodzą dwie satelitki o mocy 10W każda, oraz 20W subwoofer. Jak grają? Przekonajcie się oglądając recenzję.

Tracer Ragnar

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobra cena
  • Niezły bas
  • Grają naprawdę głośno
WADY
  • Wyłącznik z tyłu subwoofera
  • Za dużo elementów z błyszczącego plastiku
  • Dość krótkie kable

Tracer Ragnar

Tracer Ragnar to zestaw głośnikowy w systemie 2.1
Składa się z dwóch satelitek oraz subwoofera.
Zestaw przeznaczony jest do użytku domowego i biurowego.
Łączna moc zestawu to RMS 40W, z czego 2x10W przypada na satelitki, pozostałe 20W to subwoofer.

Tracer Ragnar

Pasmo przenoszenia prezentowanych głośników to od 20 Hz do 18 kHz.

Tracer Ragnar

Subwoofer jest nie dużych rozmiarów. Według specyfikacji wykonany jest z drewna, natomiast pokryty jest skóropodobnym materiałem. Mnie to wykończenie najbardziej skojarzyło się z pokryciem deski rozdzielczej w samochodzie. Taki materiał nie wszystkim może przypaść do gustu.

Tracer Ragnar

Subwoofer zaopatrzony jest w głośnik niskotonowy o średnicy 5 cali. Sprawia to, że bas jest dość mocny i podczas słuchania muzyki pozwala cieszyć się dość dobrymi odczuciami. Otoczka głośnika to błyszczący plastik, który ma zdobić ale przede wszystkim niestety dość łatwo się brudzi i pokrywa odciskami palców.

Tracer Ragnar

Na froncie subwoofera znajdują się trzy pokrętła. Najniżej położone i zarazem największe pokrętło to regulator głośności. Wyżej znajdziemy pokrętło zmieniające wartość tonów wysokich oraz niskich. Wszystkie trzy działają całkiem sprawnie i wyregulowanie odtwarzanego dźwięku nie sprawia trudności. Pokrętła umieszczono na błyszczącym, szarym panelu. Wygląda ładnie jednak brudzi się szybko.

Tracer Ragnar

Na około regulatora głośności zobaczyć możemy niebieska otoczkę. Podświetlenie daje całkiem ciekawy efekt, gdy jest ciemno w pokoju.

Tracer Ragnar

Z tyłu subwoofera znajduje się otwór poprawiający rezonans basu oraz miejsca na podłączenie satelitek i przewodu połączeniowego z wtyczką mini jack, służącą do podpięcia zestawu do komputera.

Tracer Ragnar

Największym minusem zestawu jest włącznik, który znajduje się z tyłu obudowy subwoofera, Użycie go jest jedynym sposobem na skuteczne wyłączenie głośników. Umieszczenie go z tyłu sprawia iż korzystanie z niego jest bardzo niepraktyczne i niewygodne. Można co prawda nie wyłączać głośników, lecz niestety nie są ekranowane i wchodzą w interakcję z innymi urządzeniami, jak telefony komórkowe. Kiedy telefon loguje się do sieci a leży w pobliżu głośników słyszymy w nich charakterystyczne dźwięki.

Tracer Ragnar

Na cały zestaw producent daje 24 miesiące gwarancji.

Tracer Ragnar

W testach głośniki sprawił się całkiem nieźle. Odsłuchiwanie muzyki oraz granie w gry przynosiły dość dobre odczucia. Jedynie przy dużej głośności, powyżej 90 dBA, bas brzmiał nienaturalnie a jakość pozostałych dźwięków ulegała pogorszeniu. Jakość dźwięku sprawdzić można w filmie dołączonym do recenzji.

Tracer Ragnar


Podsumowanie


Tracer Ragnar jako głośniki do podstawowych zastosowań domowych są w stanie zadowolić mniej wymagających użytkowników. W segmencie cenowym 100-200 zł mają silną konkurencję, lecz pomimo kilku wad sprawiły się dobrze. Szkoda, że producent nie umieścił włącznika z przodu subwoofera. Wtedy ocena na pewno byłaby wyższa.




Dodatkowy film z testem dźwięku



Rozpakowanie Tracer Ragnar na Videotesty.pl

blog comments powered by Disqus
Tracer Ragnar zestaw 2.1 [TEST]