PODPOWIEDZI:

Lg Swift L3 II E430 [RECENZJA]

LG L3 II to druga odsłona typowo budżetowego smartfona koreańskiego producenta. Odświeżono interfejs dodano RAMu oraz zwiększono taktowanie procesora. Czy tego typu smartfon ma rację bytu na współczesnym rynku telekomunikacyjnym? Zobaczmy.

LG Swift L3 II (E430) BLACK

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • kompaktowe rozmiary
  • dobra jakość muzyki
  • cena
WADY

    Firma LG próbuje zaspokoić gusta wszystkich klientów, tych którzy oczekują najlepszej jakości i tych, dla których telefon jest tylko narzędziem do dzwonienia. Z myślą również o mniej zamożnych klientach powstał bardzo ciekawy smartfon pod kontrolą systemu Android – Lg L3 II. Aktualnie jest to druga odsłona tego małego smartfona. Z wyglądu, wersja starsza jak i nowsza, nie różnią się praktycznie niczym. Smartfon w całości wykonany jest z tworzyw sztucznych. Całość spasowana jest bardzo dobrze, jednak to nie jest zasługa samego LG lecz rozmiarów L3. wiadomo, że im mniejsza powierzchnia, tym bryła telefonu jest bardziej zwarta.

    lg l3

    Lg L3 wyposażony jest w ekran IPS o rozdzielczości 240x320 pix oraz przekątnej 3,2 cala. Jak widać ekran nie poraża swoja wielkością jak i jakością. Mimo, że zastosowano tutaj panel IPS to przy normalnym użytkowaniu, zupełnie tego nie widać. Po przez rozdzielczość ekranu barwy są blade, niewyraźne. Szkoda, że producent nie zastosował odrobinę wyższej rozdzielczości np. 320x480 pix. Efekt byłby zdecydowanie lepszy.

    lg l3

    Specyfikacja smartfona to typowa niska półka. Do dyspozycji mamy procesor jednordzeniowy Qualcomm MSM7225AB o taktowaniu 1 Ghz. Ponadto LG wyposażyło swojego smartfona w 512 MB RAM oraz procesor graficzny Adreno 200. Smartfon wydajnością nie grzeszy, co widać w przeprowadzonych benchamrkach. W Quadrancie wynik oscylował w granicach 2000 pkt a w Antutu raptem 3000. Musimy zdać sobie sprawę, że LG L3 nie nadaje się do grania w najnowsze tytuły, a i Angry Birds może się zaciąć.

    Jak robić efektowne zdjęcia Selfie? >>>

    lg l3

    Zdecydowanym plusem LG L3 II jest najnowszy system operacyjny android 4.1 Jelly Bean. System działa dość płynnie, znalazło się nawet miejsce na animacje przy przeglądaniu menu. Ponadto LG wyposażyło swój smartfon w opcje QuickMemo, jednak pisanie po tak małym ekranie nie należy do przyjemnych. Ogólnie nakładka Optimus spisuje się poprawnie podczas pracy z smartfonem. Aparat to kolejny minus smartfona. Ledwie 3 Mpix bez absolutnych żadnych wspomagaczy typu autofocus. L3 nie posiada również lampy doświetlającej. Inaczej wygląda muzyka. Byłem dość zdziwiony jakością odtwarzanej muzyki. Głośnik zewnętrzny grał bardzo głośno oraz czysto, jeszcze lepiej wyglądało to na słuchawkach. Dźwięk jest to jeden z nielicznych plusów „el trójki”

    lg l3

    Podsumowując, smartfon przeznaczony jest dla mało wymagających użytkowników. Dopatrzymy się kilku plusów, jednak jak na dzisiejsze standardy smartfon prezentuje się dość blado. Zasadniczo jednak, pieniądze które nam przyjdzie położyć za smartfona czynią go dość atrakcyjnym towarem – 300-400 zł to aktualnie chyba najtańszy sprzęt produkowany na rynku.

    blog comments powered by Disqus
    Lg Swift L3 II E430 [RECENZJA]