PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Shadow of the Tomb Raider – Czy to już koniec?

Metal Gear Rising: Revengeance [RECENZJA]

  • Dodano: 5 lat, 4 miesiące temu
  • Ocena artykułu: (0) (0)

W moim prywatnym rankingu konsolowych gier akcji Metal Gear Rising: Revengeance zajął jedno z najwyższych miejsc. Gra plasuje się w ścisłej czołówce, zaraz po DMC: Devil May Cry. Co czyni produkcję wyjątkową? Dowiecie się czytając poniższy artykuł.

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
od 219 ZŁ
Morele.net
Zobacz ofertę
od 81.31 ZŁ

Metal Gear Rising Revengeance

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świetne i dynamiczne walki
  • Ciekawa fabuła i przeciwnicy
  • Piękna grafika
  • Bardzo dobry system zadawania ciosów i kontroli nad mieczem
  • Główny bohater - Raiden
WADY
  • Brak

Metal Gear Rising: Revengeance

Seria Metal Gear Solid znana jest graczom na całym świecie od 2000 roku, kiedy ukazała się pierwsza część opowiadająca przygody Solid Snake`a. Gry znane były z dynamicznej akcji, ale także przede wszystkim świetnych elementów skradankowych. Twórca marki, Hideo Kojima poszedł o krok dalej i postanowił stworzyć zupełnie nową grę, nie związaną bezpośrednio z Metal Gear Solid.

Metal Gear Rising: Revengeance

W ten sposób narodził się świeży tytuł Metal Gear Rising: Revengeance, wydany 22 lutego 2013 roku na PS3 oraz Xboxa 360. Tym razem wcielamy się w cybernetycznego ninję - Raidena i stawiamy czoło organizacji terrorystycznej Desperado. Do pokonanią będą dziesiątki rodzajów przeciwników, od zwykłych najemników-cyborgów, po wielkie i ciężko opancerzone mechy. Gracz do dyspozycji jednak ma niesamowitą broń, katanę pulsującą z olbrzymią częstotliwością, dzięki której możemy przeciąć prawie każdy materiał napotkany przez nasze ostrze. Równie śmiercionośne są umiejętności Raidena w dziedzinie sztuk walki, niesamowita zręczność oraz szybkość.

Metal Gear Rising: Revengeance

Metal Gear Rising: Revengeance

Metal Gear Rising: Revengeance

Postać Raidena bardzo przypadła mi do gustu. Jest to wojownik prawy, lecz z mroczną przeszłością. Zła sława w pewnym momencie gry go dogoni i nastąpi mała rewolucja w fabule ale nie będę psuł zabawy zdradzając o co chodzi. Linia fabularna jak na grę akcji jest dość spójna i dodatkowo napędza dalszą chęć do grania. Nasza postać wspomagana jest przez towarzyszy, którzy potrafią pomóc dobrą radą.

Metal Gear Rising: Revengeance

Metal Gear Rising: Revengeance

Raiden posiada ogromny wachlarz ciosów i kombosów. Mistrzowsko włada kataną ale może używać także broni zdobytych na pokonanych bossach, oraz broni dodatkowej. Są to chociażby wyrzutnie rakiet i granaty, które w starciach z dużymi grupami słabszych przeciwników bardzo się przydają. Kiedy używamy broni poległych bossów, to zyskujemy specjalne zdolności oraz gamę ciosów dla każdej z nich. W specjalnym menu pomiędzy misjami możemy też ulepszać postać, nabywać nowe umiejętności i bronie a nawet stroje dla naszego cyborga.

Metal Gear Rising: Revengeance

Metal Gear Rising: Revengeance

Graficznie Metal Gear Rising: Revengeance prezentuje się wręcz niesamowicie, jedynie minimalnie gorzej od DMC: Devil May Cry Nasza postać wygląda i porusza się w sposób niezwykle widowiskowy. Efektowne spowolnienia akcji nadają dodatkowego smaczku rozgrywce. Design przeciwników oraz otoczenia jest również znakomity, walki z bossami i ogromnymi mechami to prawdziwe dzieło sztuki. Wszystko uzupełnia dynamiczna muzyka i efekty dźwiękowe, które sprawiają że aż chce się staczać kolejne walki.

Metal Gear Rising: RevengeancePodsumowanie i rekomendacjaMetal Gear Rising: Revengeance według mnie to kawał solidnej gry akcji. Polecam ją fanom dynamicznych slasherów, takich jak DMC: Devil May Cry, oraz fanom serii Metal Gear Solid - gdyż znajdą w niej sporo elementów nawiązujących do poprzedniczek. Mam wielką nadzieję iż Revengeance zapoczątkuje nową wspaniałą serię gier akcji i już niedługo poznamy dalszą część przygód cyber-ninji Raidena.Od naszego portalu gra otrzymuje najwyższą notę 5/5 oraz wyróżnienie. Jest to bezdyskusyjnie jedna z najlepszych gier akcji na konsole w 2013 roku!

rekomendacja
Pierwszy gameplay z gry

blog comments powered by Disqus
Metal Gear Rising: Revengeance [RECENZJA]