PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

MPM Bora 2 Odkurzacz wodny [PREZENTACJA]

Zapraszamy na recenzję odkurzacza, który jest udoskonaloną wersją znanego odkurzacza wodnego Bora. W stosunku do poprzedniego modelu posiada szereg usprawnień, co pozostaje niezmienne, to wysoka efektywność odkurzania dzięki filtrowi wodnemu oraz filtrowi HEPA.

MPM Bora 2

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
 • Ogromna moc ssąca
 • Bogaty zestaw akcesoriów
 • Filtr wodny oraz HEPA
WADY
 • Urządzenie dość duże, głośne i ciężkie

Odkurzacz wodny to jak sama nazwa wskazuje urządzenie wyposażone w filtr, którym jest zwykła woda. Rozwiązanie to pomaga na uniknięcie wydmuchiwania na zewnątrz kurzu z odkurzacza. Dzięki temu odkurzacze tego typu są bardzo przyjazne dla alergików oraz dzieci.

Firma MPM zaprezentowała odkurzacz wodny Bora 2, który jest ulepszoną wersją modelu Bora.

MPM Bora 2

Odkurzacz nie należy do najtańszych, lecz dostajemy wraz z nim bardzo ciekawy i przede wszystkim bogaty zestaw akcesoriów. Dzięki kompletowi szczotek i nakładek wyczyścimy bez problemu dywany, panele podłogowe, parkiety, płytki a nawet tapicerkę.

MPM Bora 2

W skład zestawu wchodzą:

 • elastyczna rura
 • metalowa rura teleskopowa
 • głowica podłogowo–dywanowa
 • turbo szczotka
 • mała turbo szczotka
 • przystawka szczelinowa
 • szczotka do żaluzji
 • szczotka okrągła
 • szczotka parkietowa
 • uchwyt do umieszczenia akcesoriów
 • odświeżacz powietrza

Taki zestaw akcesoriów pozwoli na wyczyszczenie praktycznie każdej powierzchni.

MPM Bora 2

Odkurzacz posiada także długie kabel - ma on aż 5,5 metra i można go łatwo zwijać jednym przyciskiem. Całkowity zasięg roboczy odkurzacza, wraz z elastyczna i teleskopową rurą to aż 9 metrów.

MPM Bora 2

Bez problemu wyregulujemy także pożądaną moc odkurzacza. Służy do tego pokrętło, będące jednocześnie włącznikiem urządzenia. Maksymalna moc to 2400W.

MPM Bora 2

Największą zaletą odkurzacza jest filtr wodny. Wodę nalewamy do specjalnego zbiornika (o pojemności 1,2l) i możemy odkurzać bez ryzyka zapylenia sprzątanego pomieszczenia. Wszelkie zabrudzenia zatrzymują się we wodzie. Nie musimy martwić się, iż woda się wyleje podczas sprzątania, sam pojemnik oraz jego pokrywka zassane są próżniowo.

MPM Bora 2

Jeśli jednak drobinki kurzu jakimś cudem przedostaną się poza zbiornik, w kierunku wylotu powietrza odkurzacza, to skutecznie wychwyci je filtr HEPA.

MPM Bora 2

Podsumowanie

W testach odkurzacz sprawdził się bardzo dobrze. Posiada ogromną moc ssącą i możliwość regulacji, a filtr wodny sprawia że wystarczy po odkurzaniu po prostu wylać brudną wodę i przepłukać zbiornik. Jeśli odkurzamy często zaoszczędzimy ogromne pieniądze na wymiennych workach do odkurzacza. Bora 2 posiada także przewagę nad tradycyjnymi odkurzaczami bezworkowymi. Wyczyszczenie ich wymaga czasu i rozmontowania wielu elementów. W przypadku odkurzacza firmy MPM wyczyszczenie go zajmuje minutę. Szczotki świetnie spisały się na różnych powierzchniach. Głowica do paneli podłogowych jest tak wykonana, aby ich nie rysować. Odkurzanie jest proste, szybkie i bezpiecznie. Niestety przyczepić się muszę do wymiarów i wagi odkurzacza, jest też dość głośny. Jednak mimo wszystko ze sprzątaniem radzi sobie naprawdę rewelacyjnie. Szczególnie polecam do domów, w których mieszkają małe dzieci oraz osoby uczulone na kurz.

Jakie odkurzacze są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu odkurzaczy z 7/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które odkurzacze warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Zelmer ZVC425HT Zelmer ZVC425HTBest of the best!
2Zelmer ZVC305ST Zelmer ZVC305ST Sprawdź sam
3Electrolux ZUS3945WR+ Electrolux ZUS3945WR+ Ten ma niezłą cenę!
4Hoover SSNH130 Hoover SSNH130 Polecany model
5Amica VM3021 Bagio Amica VM3021 Bagio Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Ranking Specjalny Odkurzaczy - Poznaj Najnowsze TOP 20

blog comments powered by Disqus